Göz kapağı estetiği ve ameliyatı (blefaroplasti), göz kapağı estetiği fiyatları (ameliyatlı ve ameliyatsız), operasyon süreci, estetik uygulama öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgi için:

Göz kapaklarının ve göz çevresinin estetik görünümü neden önemli?

Estetiğin ve güzelliğin değişmez unsurları olan gözler ve göz kapakları, aynı zamanda yüzde yaşlanma belirtilerinin gözlendiği ilk bölgelerdir. Otuzlu yaşların başlarından itibaren üst göz kapağında yığılma ve sarkmalar, alt göz kapaklarında göz altı yağ dokusunun dışarı doğru fıtıklaşması ile torbalanmalar oluşmaya başlar, göz kapağının boyu uzar, mimiklere bağlı olarak göz kenarlarında “kaz ayağı” adı verilen kırışıklıklar oluşur. Üst göz kapaklarındaki sarkmalar, kadınlarda “kalem sürememe” problemine yol açar. Otuzlu yaşların ortalarından itibaren göz altlarında çökmeler ve morluklar gelişebilir, göz altı torbaları ile yanağı ayıran ve “gözyaşı oluğu” adı verilen derin bir hat oluşur. Üst göz kapaklarındaki yığılmalar gözü açmayı zorlaştırabilir. Bu yığılmalar nedeniyle kaşlarından yardım alan ve sürekli kaşlarını kaldıran kişilerde, alın çizgilerinde derinleşme ve baş ağrıları oluşabilir. Yıllar geçtikçe artan tüm bu değişimler; yorgun, sağlıksız ve yaşlı bir görünüme yol açar.

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) nedir?

Göz kapaklarına yönelik estetik ameliyatlar; göz kapaklarındaki yığılmaların, sarkmaların, torbalanmaların, çökmelerin, morarmaların ve “kaz ayağı” adı verilen kırışıklıkların giderilmesini ve bu sayede genç ve dinamik bir görünüm sağlamayı amaçlayan cerrahi girişimlerdir.

Göz çevresi estetiğinde, üst göz kapağı kaşlar ve alınla birlikte, alt göz kapağı ise yanakla birlikte değerlendirilir. Üst göz kapaklarındaki fazla deri çıkarılarak yığılma ve sarkmalar giderilir, gerekiyorsa kaşlar kaldırılır. Göz kapaklarında düşüklük varsa, göz kapağını kaldıran kaslar kısaltılarak kapaklar kaldırılır. Gözlerde çöküklük varsa yağ verilerek dolgunlaştırılabilir. Alt göz kapağında ise bozulmuş olan göz kapağı ve yanak ilişkisi düzeltilir. Alt kapakta torbalanmış olan yağlar çıkarılıp yanak üzerine taşınır. Gerekiyorsa yanağa ve göz çevresine yağ enjeksiyonları yapılır. Tüm bu işlemler tek tek yapılabileceği gibi yüz gençleştirme ameliyatının bir parçası olarak da gerçekleştirilebilir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı - Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Göz çevresi estetiği, hem kadınlarda hem de erkeklerde en sık yapılan yüz gençleştirme operasyonlarından biridir. Başarılı bir cerrahi girişim, kişinin görünümünü hemen değiştirerek genç, dinamik ve sağlıklı bir algı sağlar.

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) kimlere yapılır?

Göz kapağı estetiğine genellikle 35 yaşından sonra gereksinim duyulur. Ancak üst göz kapağı yapısal olarak fazla etli ve düşük olan veya alt göz kapağında belirgin torbalanması olan kişilerde daha erken yaşlarda da ameliyat gerçekleştirilebilir.

Estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmayan göz kapağı estetiği ameliyatından sonra ne gibi sorunlar yaşanabilir?

Göz kapağı estetik ameliyatları, mutlaka estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Aksi takdirde:

  • Gözleri Kapatamama
  • Alt göz kapaklarının aşağıya doğru çekilmesi
  • Göz şeklinin bozulması
  • Gözlerde kuruma
  • Ve körlüğe kadar varan komplikasyonlar görülebilir.

estethica’da uygulanan göz kapağı estetiği teknikleri nelerdir?

Günümüzün estetik değerleri doğrultusunda, estethica’da göz kapağı estetiği ameliyatları, sadece göz kapağındaki fazla derinin çıkarılması olarak değil, göz ve göz çevresinin gençleştirilmesi ameliyatları olarak değerlendirilmektedir. Estetik ve plastik cerrahi uzmanlarımız, göz ve göz çevresini değerlendirip, kişiye özel göz kapağı estetiği ameliyat planı uygulamaktadır. Modern estetik anlayışında, içi boşaltılmış ve çökmüş göz kapakları değil, dolgun göz kapakları ve yüksek kaşlar benimsenmektedir. Bu nedenle, özellikle üst göz kapaklarında torbaların alınması değil, korunması ve gereğinde yağ dokusu ile desteklenip göz çevresinin dolgun hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Aynı şekilde, alt göz kapaklarında da torbaların alınması değil, torbalanmanın boş alanlara yayılması ve gereğinde yağ ile desteklenip göz çevresinin dolgun hale getirilerek daha genç ve dinç görünmesi hedeflenmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı - Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği ameliyatı ile ilgili sık sorulan sorular

Göz kapağı estetiği ameliyatı ne kadar sürer ve hangi tip anestezi ile yapılır?

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı, lokal anestezi ile yapılan, kısa süreli ve konforlu bir operasyondur, yaklaşık 30 dakika sürer. Alt göz kapağı estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır ve 1-1.5 saat sürer.

Göz kapağı estetiği ameliyatı ağrılı mı?

Göz kapağı ameliyatları ağrılı değildir.

Ameliyattan sonra hastanede ne kadar kalacağım?

Ameliyattan sonra genellikle aynı gün eve dönülebilmektedir.

Ameliyattan sonra gözlere bandaj uygulanır mı?

Taburcu olurken gözler kapatılmaz ve bandaj uygulanmaz, sadece göz kapaklarına gözleri kapatmayacak şekilde ince bantlar uygulanır.

Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra şişme ve morarma olur mu?

Ameliyattan sonraki ilk 2 gün biraz şişme ve morarma olabilir. Şişliği ve morluğu azaltmak için ilk 2 gün buz uygulaması yapılması önerilir. Ameliyattan sonraki 7. - 10. günlerde şişlik ve morluklar kaybolur.

Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra dikişler ne zaman alınır? Bu işlem ağrılı mıdır?

Ameliyatta, düğümlü dikişler kullanılmadığı için dikişler 5. günde kolayca alınır ve alınırken ağrı duyulmaz.

Ameliyattan sonra günlük aktivitelerimi ne zaman yapabilirim?

Gözler kapatılmadığı için görmede ve günlük aktiviteleri yapmada bir değişiklik yaşanmaz.

Ameliyattan sonra sosyal yaşama ne zaman dönebilirim?

Güneş gözlüğü ile sosyal yaşama hemen dönülebilir.

Ameliyattan sonra iz kalır mı?

Estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından kişiye özel bir yaklaşımla planlanan ve uygulanan ameliyatlardan sonra iz kalmaz.

Göz kapağı estetiği ameliyatı olmak için en uygun mevsim hangisidir?

Göz kapağı estetiği ameliyatları 4 mevsim yapılabilen ağrısız ve konforlu operasyonlardır.

Göz kapağı estetiği ameliyatının sonucu kalıcı mıdır?

Yaşlanma süreci ameliyattan sonra da devam ettiği için göz kapaklarında da yıllar içerisinde değişiklikler olabilir, ancak hiçbir zaman ameliyattan önceki görünüme dönmez. Zamanla üst göz kapaklarında tekrar yığılma oluşabilir ve yeniden ameliyat gerekebilir. Alt göz kapaklarında genellikle tekrar ameliyat gerekmez.

Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyattan sonra 1 hafta süreyle gözlere baskı uygulanmamalı ve gözler ovuşturulmamalıdır. Ameliyattan sonra 3 ay süreyle gözlerin ve göz çevresinin güneşten korunması da önemlidir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları nelerdir?

Göz Altı Işık Dolgusu:

Göz altı ışık dolgusuyla; yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla giderilebilmektedir. Işık dolgusu, uygulandığı alana eşit bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Dolgu maddesi olarak, vücut dokularında da bulunan ve günümüzdeki başarılı sonuçları sunan saf hyalüronik asidin kullanılması ile göz altı morluklarında da belirgin azalma sağlanmaktadır. Göz altı ışık dolgusu uygulamasından hemen sonra sonuç görülebilir, şişme ve morarma hemen hemen hiç olmaz. Sonuçlar uygulamadan 1 hafta sonra alınır ve uygulamanın etkisi 1 yıl kadar sürer.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı - Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Jet Plazma:

“Jet plazma” uygulaması; plazma enerjisi, ameliyatsız göz kapağı estetiği, Plexr estetiği, plazma enerjisi ile göz kapağı estetiği gibi farklı isimlerle de adlandırılmaktadır. Jet plazma cihazı; kablosuz, ergonomik ve yüksek performanslı bir cihazdır. Cihaz, maddenin dördüncü hali olan “plazma”yı kullanarak dokuların yenilenmesini sağlar. Sadece uygulandığı alanda etki gösteren cihaz, çevre dokulara zarar vermez. Jet plazma uygulaması ile göz kapakları gerilebilir, üst göz kapağı kaldırılabilir, alt göz kapağındaki torbalar giderilebilir, göz kenarlarındaki “kaz ayağı” adı verilen kırışıklıklar azaltılabilir.

Göz kapaklarındaki yağ bezeleri tedavi edilebilir. 5-20 dakika kadar süren uygulama, lokal anestezi sayesinde ağrısızdır. Uygulamadan hemen sonra günlük aktiviteler rahatlıkla yapılabilmekte ve uygulamanın etkisi 2-3 yıl kadar sürmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı - Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Botoks:

Alındaki, göz çevresindeki ve kaşların arasındaki çizgi ve kırışıklıklar botoks tedavisine çok iyi yanıt verir. Alın bölgesine botoks uygulaması yapılırken, kaşlar ve göz kapakları da değerlendirilir ve daha başarılı sonuçlar için bazen botoksla kaşlar da kaldırılır. Botoks ile, burun kökünde ve kaşların arasında bulunan, kişiye sert bir ifade ve yaşlı bir görünüm veren firavun çizgileri veya aslan çizgilerinin yanı sıra, burun kökü ile yanak arasındaki bunny çizgileri ve göz çevresindeki kaz ayakları da giderilir. Botoks uygulamasının etkisi 4-6 ay kadar sürmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı - Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 02

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 1-2 saat
Anestezi Lokal/Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1-5 gün
İşe dönme süresi 4-7 gün
Tam İyileşme -
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi 0-1 gece
Ameliyattan sonraki ilk 2 gün biraz şişme ve morarma olabilir. Şişliği ve morluğu azaltmak için ilk 2 gün buz uygulaması yapılması önerilir. Ameliyattan sonraki 7. - 10. günlerde şişlik ve morluklar kaybolur.
Ameliyatta, düğümlü dikişler kullanılmadığı için dikişler 5. günde kolayca alınır ve alınırken ağrı duyulmaz.
Estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından kişiye özel bir yaklaşımla planlanan ve uygulanan ameliyatlardan sonra iz kalmaz.
Göz kapağı estetiği ameliyatları 4 mevsim yapılabilen ağrısız ve konforlu operasyonlardır.
Ameliyattan sonra 1 hafta süreyle gözlere baskı uygulanmamalı ve gözler ovuşturulmamalıdır. Ameliyattan sonra 3 ay süreyle gözlerin ve göz çevresinin güneşten korunması da önemlidir.
Göz Kapağı Estetiği 1
Göz Kapağı Estetiği 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!