Gıdı Eritme

Estethica, gıdı eritme yöntemleri sayesinde sıkı ve gergin bir gıdı görünümü sağlıyor. Gıdı eritme fiyatları ve işlemleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Gıdı Eritme Nedir?

Gıdı eritme, yağ dokusu fazlalığı olan ve sarkmış gıdı bölgesinin ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemler yardımıyla sıkılaştırılıp toparlanması işlemidir. Gıdı eritme yöntemleri, kişinin rahatsız olduğu gevşemiş gıdı dokusu görüntüsünü ortadan kaldırarak yerine gergin ve gençleşmiş bir gıdı görüntüsü yaratmaktadır.

Gıdı Nedir?

Gıdı ya da gıdık olarak adlandırılan, çene altından başlayarak boyuna kadar uzanan bölümün çene ve boyun arasında kalan kısma verilen isimdir. Gıdı biçimleri yaşa, cilt tipine, kilo durumuna, genetik faktörlere göre farklılıklar göstermektedir. Kas ve yağ dokusundan oluşan gıdı bölgesi doğuştan veya çeşitli etkilerle zaman içerisinde gevşeyip sarkabilmektedir. Kişiye rahatsızlık veren bir görüntü oluşturduğunda, gıdı estetiği ile rahatsız edici görüntüden kurtulmak mümkündür.

Eski dönemlerde dolgun bir gıdı ve büyük çene bölgesi güç ve özgüven sembolüydü. Bazı toplumlarda dolgun gıdı gücün yanında zenginliğe de işaret etmekteydi. Eskiden hem kadınlar hem de erkekler için olumlu bir anlam taşıyan dolgun gıdı günümüzde ise çoğu kişinin kurtulmak istediği ve rahatsızlık duyduğu bir bölge oldu. Artık dolgun gıdı yerine keskin hatlı gergin gıdı görünümü popüler olmuştur.

Gıdı Sarkması Nedenleri Nelerdir?

Gıdı sarkması, genetik yatkınlıklardan kaynaklanabileceği gibi, hızlı kilo alıp vermek, aşırı kilolu olmak, yaş ile beraber ciltte kollajen kaybının yaşanması, sigara kullanmak, yanlış uyku pozisyonu veya güneşe aşırı maruz kalmaktan gerçekleşebilir. Gıdı sarkmasının en büyük faktörlerinden biri de yer çekimini karşı koyamamasıdır. Kimsenin karşı koyamadığı bu etken nedeniyle çoğu kişi için gıdı sarkması kaçınılmaz olmaktadır. Gıdı sarkmasından kurtulabilmek için gıdı eritme hareketleri, kalemle gıdı eritme, gıdı eritme aleti, neckline slimmer veya gıdı eritme egzersizleri gibi çeşitli yöntemler denense de, bu yöntemlerle estetik bir uygulamanın sağladığı toparlamaya ve sıkılaşmaya ulaşılamamaktadır.

Gıdı Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Gıdı eritme uygulamaları ameliyatsız gıdı eritme ve ameliyatlı gıdı eritme olarak 2 şekilde yapılabilmektedir.

 • Ameliyatsız Gıdı Eritme
 • HI-FU Odaklanmış fokuslu ultrason ile gıdı eritme
 • V Lift Uygulaması ile gıdı eritme
 • FORMA plus odaklı radyofrekans uygulaması ile gıdı eritme
 • Fractora (odaklı radyofrekans uygulaması) ile gıdı eritme
 • Exilis Elite ile gıdı sıkılaştırma ile gıdı eritme
 • Ameliyatlı Gıdı Eritme
 • Liposuction
 • Gıdı germe ameliyatı

Ameliyatsız Gıdı Eritme

Kişinin yaşı, cilt tipi, gıdı sarkma oranına göre kendi içerisinde birçok alternatif bulundurur.

HI-FU Odaklanmış Fokuslu Ultrason

HIFU (yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgası), yüz germe ve vücut sıkılaştırma için geliştirilmiş bir ultrasondur. İstenilen sıkılaştırma etkileri ultrasonik dalgaların enerjisi ile üretilir. HIFU cihazının özel başlıkları sayesinde cildin üst yüzeyini etkilemen doğrudan cildin alt katmanlarına ultrosonik enerji gönderilir. Bu enerji ile ortaya çıkan ısı, cilt altında noktasal kontrollü hasar yaratarak cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını tetikler. Cihazın ciltte uygulanmak istenilen derinliğe göre farklı başlıkları bulunmaktadır. HIFU cihazının1.5mm, 3mm, 4.5mm, 6mm ve 9mm şeklinde değiştirilebilen farklı başlıkları sayesinde ihtiyaç duyulan sıkılaştırma yapılabilmektedir. Gıdı eritmede etkili ve hızlı sonuç alınan HIFU uygulaması cildinizdeki kolajen rejenerasyonu uyarır ve cilt yavaş yavaş daha sıkı ve dolgun hale gelir. Böylece doğal bir lifting etkisi yaratılır. İşlem sonrası kişi günlük hayatına kesintisiz devam edebilmektedir. HIFU tedavisinin uzun süreli bir etkisi vardır. Tedavinin tam sonucu ve etkisi tedaviden 2 ay sonra ortaya çıkar. Cildin kolajen liflerini onarması ve yeniden oluşturması için bu zamana ihtiyacı vardır. Yenilenen ve onarılan kollajen yapı sonrası gıdı bölgesi sıkılaşmış, gergin ve toparlanmış bir yapıya ulaşmış olur.

V Lift Uygulaması

V Lift bir diğer adıyla örümce ağı uygulaması olarak bilinmektedir. V lift cilt alt katmanını kendi kendine eriyen kollajen yapılı ipliklerle germe işlemidir. Gıdı bölgesini çeneye doğru V’ye benzer etkili bir şekilde toparlayıp sıkılaştırdığı, yüzde genç bir görünüm ifadesi verdiği için V lift olarak tanımlanmaktadır. Cilt altına yerleştiren iplikler 6-8 ay içerisinde kendi kendine erimeye başlar. Polidioksanon (PDO) ve poli-L-laktik asitten (PLLA) yapılmış iplikler çözündüklerinde cilde nüfuz ederek cilt alt dokusundaki kollajen yapıyı destekleyerek cildin kendini yenileme sürecini devam ettirir. Cilt gergin ve sıkılaşmış dokusunu 18-24 ay korumaya devam eder.

Forma Plus Radyofrekans Uygulaması

Forma plus radyofrekans uygulaması, cilt altına odaklı radyo dalgaları veren özel cihazı ile ciltte gergin ve sıkılaşmış bir görüntü oluşturur. Cilt alt tabakasına verilen odaklı radyo dalgaları ısı enerjisi yayarak hücreler üzerinde kontrollü bir hasar oluşturur. Isı enerjisi ile birlikte kolajen sentezinde etkinliği önemli olan fibroblast hücreleri uyarılır. Böylece kollajen yapıları yenilenerek cilt elastikiyetini geri kazanır. Gıdı bölgesine uygulanan forma plus yöntemi ile hızlı ve etkili sonuç almak mümkündür. İşlem sonrasında gergin ve toparlanmış bir gıdı görüntüsü sağlanmaktadır.

Fractora (Odaklı Radyofrekans Uygulaması)

Fractora, mikro iğneler yardımı ile cilt alt tabakasına odaklı radyofrekans gönderilen bir uygulamadır. Uygulama sırasında anestezik krem kullanıldığından ve iğneler mikro ölçekte olduğundan hiçbir acı hissedilmemektedir. Cilt alt tabakasına gönderilen radyo frekans dalgaları ciltteki kolajen sentezini tetikleyerek hasarlı cildin kendini onarmasını ve yenilemesini sağlar. Bu işlemle kombin olarak mezoterepi ile gıdı eritme ve PB serum ile gıdı eritme de yapılabilmektedir. Böylece cilt sıkılaşır ve gergin, toplanmış bir görünüme kavuşur.

Exilis Elite ile Gıdı Sıkılaştırma

Exilis elite uygulaması, odaklı ultrason ile radyofrekans enerjisinin birlikte kullanıldığı kombine bir cilt toparlama ve sıkılaştırma işlemidir. Exilis elite cihazı, cilt altına gönderdiği odaklı dalgalar ile cilt altını yüksek ısıya maruz bırakarak kontrollü hasar yaratır. Böylece cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatmış olur ve kollajen yapı uyarılarak elastikiyet arttırılır. Kolajen üretimi desteklenen cilt toparlanarak gergin bir forma girer. Cihazın soğutucu başlığı sayesinde hiçbir acı hissedilmez. Radyofrekans gıdı eritme üzerinde oldukça etkili olan exilis elite uygulaması ile sarkmış ve gevşemiş gıdı görünümünden kurtulabilirsiniz.

Ameliyatlı Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

Gıdı sarkıklığını gidermenin ameliyatsız birçok yöntemi olmasının yanında bazı durumlarda ameliyatlı gıdı estetiğine de ihtiyaç duyulabilmektedir. Gıdı bölgesindeki yağlanma oranın çok yüksek olması, 40 yaşın üzerinde elastikiyetini kaybetmiş ve gıdı derisinde sarkma meydana gelmesi, kişinin istekleri ve sağlık durumu ameliyatlı gıdı estetiği konusunda belirleyici sebepler olmaktadır. Ameliyatlı gıdı germe için kullanılan 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

 • Liposuction
 • Gıdı germe ameliyatı

Liposuction

Gıdı bölgesindeki yağlanmanın yoğun olduğu kişilerde genellikle gıdı bölgesindeki yağların alınmasında liposuction uygulaması kullanılmaktadır. Liposuction 1-2 mm kesi açılarak gıdı bölgesindeki yağların liposuction cihazı yardımı ile dışarı çıkarılmasıdır. Ortalama 40-45 dakika süren liposuction uygulamasında lokal anestezi uygulandığından kişi acı veya ağrı hissetmemektedir. İşlem sonrası gıdı bölgesinde gözle görülür bir toparlanma ve sıkılaşma sağlanmış olur. Uygulama 1-2 mm kesi ile yapıldığından işlem bölgesinde iz ya da leke kalmamakta ve işlem sonrası kişinin hastanede yatması gerekmemektedir.

Gıdı Germe Ameliyatı

Çoğunlukla 40 yaş üzeri kişilere uygulanan gıdı germe ameliyatı, liposuction uygulamasının yetersiz kalacağı, yağ dokusu yok edilse dahi deride sarkma yaşanacak durumlarda uygulanmaktadır. Sarkma ve şekil kaybı olan kas yapısı sıkılaştırılır, fazla yağ dokusu ve fazla deri mevcut yapıya göre düzeltilir. Gıdı germe ameliyatı ile fazla yağ dokusu gıdıdan alınırken aynı zamanda sarkmış ve gevşemiş deri dokusu kulak arkasına doğru gerdirilerek estetik ve toparlanmış bir gıdı görünümü oluşturulur. Boyun germe ameliyatından sonraki ilk birkaç gün, şişliği en aza indirmek için hastaların başları 30 derecelik bir açıyla hafifçe yukarıda yatmalıdır. Ameliyat sonrası birkaç gün hafif bir ağrı veya çok hafif şişlik hissetmek normaldir. Kişi 10 gün içerisinde tam bir iyileşme sağlayarak normal hayatına dönebilmektedir. Ağrılar için doktorunuzun önerdiği düşük doz bir ağrı kesici kullanılabilir.

Gıdı Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Gıdı germe ameliyatı 2-3 saat sürmektedir. Gıdı germe ameliyatına ek işlemler gerçekleştirilecekse bu süre değişmektedir.

Gıdı Eritme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her ameliyatın ve anestezinin riskleri olduğu gibi gıdı germe ameliyatında da belirli riskler bulunmaktadır. Çok nadir karşılaşılan risklerden birisi kanama riskidir. Genellikle ameliyat sırasında kulak arkalarına dren yerleştirilerek bu risk için önlem alınmaktadır. Bazı kişilerde ameliyat sonrası yüzde his kaybı oluşabilmektedir. Bu his kaybı birkaç gün içerisinde kendiliğinden geri gelmektedir.

Gıdı Germe Ameliyatından Sonra Yeniden Gıdı Oluşur Mu?

Gıdı ameliyatından sonra gıdı bölgesindeki fazla yağların alınmasıyla toparlanma sağlanmış olur. Fakat kişi ameliyat sonrası tekrar aşırı kilo alımı yaşarsa vücudun tüm bölgelerinde yağ artışı olacağı gibi gıdı bölgesinde de yağlanma meydana gelebilir. Gıdıdaki yağlanma sonucu gıdı da sarkma ve gevşeme oluşması mümkündür. Bu sebeple kişi ameliyat sonrası sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturup aşırı kilo almamaya özen göstermelidir.

Gıdı Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

 • Ameliyattan sonra 3 gün banyo yapılmaması önerilmektedir.
 • En az 2 hafta ağırlık kaldırmaktan ve ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır.
 • Enfeksiyon riskine karşı birkaç ay sauna ve havuz gibi ıslak alanlar kullanılmamalıdır.
 • Enfeksiyon riskine karşı ilk 1 hafta makyaj ürünleri kullanılmamalıdır.

Gıdı Eritme Fiyatları Nedir?

Ameliyatlı ve ameliyatsız gıdı germe işlemleri kişiye, kişinin cildinin yapısına, beklentilerine göre değişiklik gösterdiği için ameliyatsız gıdı eritme fiyatları ve gıdı ameliyatı fiyatları da değişmektedir. Her türlü gıdı estetiği işlemleri için uzman doktor kadrosu ve donanımlı hijyenik klinikler tercih edilmesi çok önemlidir. Daha fazla bilgi almak için ve randevu oluşturmak için 0850 222 38 45 hattı arayabilir veya Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1-2
 • Operasyon Süresi
  15 Dk. -1 Saat
 • Anestezi
  Genel/Lokal
 • Hassasiyet Süreci
  1-2 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  -
 • Tam İyileşme
  -
 • Sonuçların Kalıcığı
  Bakım Gereklidir
 • Hastanede Kalma Süresi
  -

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun