Fraksiyonel Lazer

İstanbul’da 3 farklı konumda bulanan estethica hastanelerimizdeki Fraksiyonel Lazer uygulamaları, işlem süreci, Fraksiyonel Lazer fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgiye ulaşmak için formu doldurun sizi en kısa sürede arayalım

Fraksiyonel lazer; yaşlanma karşıtı etki sağlamak, akne izlerini azaltmak, yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cilt yenilemek, periorbital (göz kenarı ve göz kapaklarındaki) kırışıkları düzeltmek, lekeleri ( yaşlanmaya bağlı lekeler, melesma, güneş lekeleri, ciltte ki renk değişiklikleri) gidermek amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Fraksiyonel Lazer uygulaması ciltte, mikrotermal bölgeleri olarak bilinen, binlerce derin iyileştirme kolonları üretir. Bu uygulama, eski epidermal pigment hücrelerini yok eder, derinize derinlemesine nüfuz ederek, tek tek mikrotermal bölgeyi yoğun olarak hedefler ve iyileştirmeyi amaçlayarak etrafındaki dokuyu etkilemez. Fraksiyonel lazer uygulaması, cilt kusurlarını gidermek üzere yeni, sağlıklı, daha sıkı doku yaratmak için, bedenin doğal iyileşme sürecini de kullanır.

Fraksiyonel Lazer Cilt Yenileme ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Fraksiyonel karbondioksit lazerler cilt yüzeyinde özellikle belli bir derinliğe kadar mikro kanallar açarak ciltte kontrollü bir yara oluştururlar. Bu mikro kanalların çevresindeki canlı hücreler buradaki yara oluşumunu tekrardan düzenlemek ,  daha fazla kolajen üretmek için harekete geçerler. Dolayısı ile burada bir yara oluşum mekanizması başlar. Yoğun fibroblast göçü ve kolajen üretimi ile beraber ciltte gençleşme süreci başlar. Fraksiyonel karbondioksit lazer özellikle cilt gençleştirmenin dışında sivilce izleri, yara izleri, yanık izleri ve keloid oluşmuş hastalarda çok iyi sonuçlar sağlamaktadır. Fraksiyonel Lazer uygulamasından sonra ciltte küçük kabuklar oluşabilir. Bu nedenle fraksiyonel karbondioksit uygulaması genellikle kış aylarında yapılır. Bu kabuklar neredeyse gözle görülmeyen mikro kabuklar olarak adlandırılır. Bir süre sonra dökülmeyle birlikte kaybolan bu kabukların herhangi bir zararı bulunmaz. Kabukların tamamen temizlenmesi 4-6 gün kadar sürebilir. Kabukların dökülmesiyle birlikte kabuk altındaki canlı cilt yüzeyi meydana çıkacaktır. Kişilerde fraksiyonel karbondioksit lazerlerin uygulama alanları farklı farklıdır. Sadece tabi ki cilt gençleştirmede değil, ksantelazma tedavisinde özellikle göz çevresinde meydana gelen kolesterol plaklarının temizlenmesinde, yüzeysel benlerin alınmasında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Siğil tedavilerinde yine fraksiyonel karbondioksit lazerleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulanacak bölgeye öncesinde lokal anestezi kremi sürülür. Bu şekilde duyulacak acı hissi minimuma indirilmiş olunur. Uygulama sonrasında hasta yaklaşık bir iki saat yanma hisseder. Uygulamanın hemen sonrasında yapılacak özel maskeler ve soğuk maskelerle birlikte bu yanma hissi de azalacaktır. Uygulama sonrasında kişi iki gün sudan kaçınmalıdır ve güneş koruyucusunu iki saatte bir mutlaka yenilemelidir. Uçuk çıkartmaya meyilli bir kişi ise mutlaka uçuğu engelleyici bir ilaç başlanmalıdır. İşlemden 1-2 saat sonrasında hafif bir güneş yanığı hissi duyulur. Kırmızılık ve şişlik cilt ve uygulamaya bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde şişlik 2-3 gün içinde iner. Cilt 5-7 gün pembemsi bir tonda olur. Bu, cildin derin olarak iyileştiğini gösteren normal bir işarettir. Fraksiyonel karbondioksit lazerler cilt yüzeyinde özellikle belli bir derinliğe kadar mikro kanallar açarak ciltte kontrollü bir yara oluştururlar. Bu mikro kanalların çevresindeki canlı hücreler buradaki yara oluşumunu tekrardan düzenlemek, daha fazla kolajen üretmek için harekete geçerler. Dolayısı ile burada bir yara oluşumu başlar. Yoğun fibroblast göçü ve kolajen üretimi ile beraber ciltte gençleşme süreci başlar.

Tedavi Özeti

 • 4-6 Seans
  Seans Sayısı
 • 30 dk.
  Seans Süresi
 • Lokal Anestezi
  Anestezi
 • 3-7 Gün
  Hassasiyet
 • 1-3 Gün
  İşe Dönme
 • 1-7 Gün
  Tam İyileşme
 • 3-5 Yıl
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Sık Sorulan Sorular

Bize telefon numaranızı bırakırsanız, arkadaşlarımız sizi arayarak gerekli tüm bilgileri aktaracaktır.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun