Safir Perkutan Saç Ekimi

Sağlıklı, gür ve doğal görünümlü saçlar elbette hepimizin hayali! Ancak stres, sağlıksız beslenme, düzensiz yaşam veya genetik faktörler sebepler nedeniyle, günümüzde birçok kişi saç dökülmesi problemiyle karşı karşıyadır. İşte tam bu noktada imdadımıza son yılların öne çıkan modern ve başarılı uygulaması: Safir perkutan tekniği ile saç ekimi çıkıyor. 

Kişinin özgüvenini zedeleyebilecek problemlerden biri olan saç dökülmesine karşı etkili bir çözüm sağlayan safir perkutan ile saç ekimi pratik ve etkili bir operasyondur. Peki saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi işlemi esnasında hastanın ense bölgesindeki alandan düşük devirli mikromotorlar aracılığı ile saç kökleri (greftler) alınır. Bu işlem sırasında kullanılan özel motor, çoklu kökleri yani greftleri parçalamadan bütünlüğünü koruyarak alır. Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasında ise iki farklı teknik kullanılır. Bunlardan biri klasik slit tekniği, diğeri ise Safir Perkutan Tekniği’dir.

Safir Perkutan Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  • Bu teknikde saçlar doğru açılar ayarlanarak üç boyutlu kanalların içine ekilir ve yön değiştirmeleri engellenir.
  • Safir Perkutan Tekniği’nde kullanılan saçın kendi boyutundaki küçük kanallar, açılan kanal sayısının artmasını sağlar.
  • Böylece 2 kat daha sık saç ekimi sağlanabildiği gibi her santimetrekareye ekilen saç sayısı 50-100 adeti bulabilir.
  • Tek seansta 6 bin adete kadar greft (12500-15000 saç kökü) ekimi yapılan teknikte daha sık ve gür saçlar elde edilir.
  • İstanbul saç ekim merkezleri arasında öne çıkan estethica Hastaneleri’nde yapılan saç ekimi işlemi yaklaşık 5 ila 8 saat arasında sürer.
  • Hasta operasyondan kısa süre sonra sosyal hayatına devam edebilir.
  • Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve 1 yıl içinde saçların tamamı çıkar.

Saç Ekimi Sonrası Yeni Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekiminin ardından ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve 1 yıl içinde saçların tamamı çıkar. Böylece bu teknik ile daha gür ve sık saçlar elde edilir. Hastanın operasyondan kısa bir süre sonra sosyal hayatına devam edebilmesi, uygulamanın en önemli avantajları arasındadır. Doğal sonuç sağlayan Safir Perkutan Tekniği’nde saçlar doğru açılarla ekildiği için ideal görüntü oluşturulur. Siz de saç ekim merkezi arayışındaysanız, daha sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak için estethica’da Safir Perkutan Tekniği ile saç ekimi işlemini tercih edebilirsiniz.Dr. Emin Gül

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun