Greft Nedir? Neden Önemlidir?

Greft teriminin ne anlama geldiğine değinmeden önce, saç ekimi nedir onun üzerinde duralım. Saç ekimi; kıl kökü nakli olarak da adlandırılır. Saçların yoğun olduğu ense, sakal ve göğüs gibi bölgelerden alınan saç köklerinin daha seyrek olan boş bölgelere ekilmesi işlemidir. Saç ekimi, kişinin kendi dokusunun başka bir bölüme aktarılması şeklinde yapılan nakildir. Normal saç teli kalınlığına sahip bir insanın, cildi görünmeyecek şekilde saçları olması için her 1 cm2'de 40-45 adet kök bulunmalıdır. Günümüz teknolojisinde saç ekimi işlemi ile doğal görünümler elde edilir. Saç dökülmesi ile kişilerde oluşabilecek çeşitli psikolojik ve sosyal yaşamdan uzaklaşma gibi durumlar, saç ekimi sayesinde ortadan kaldırılabilir.

Greft Nedir?

Saç ekiminde en önemli terim greft adı verilen saç kökleridir. Günümüzde saç ekimi konusunda uzman olmayan birçok kişi ve kurum, saç ekimi yapmadan önce toplanan greftlere gereken özeni göstermemekte ve hem alım hem muhafaza hem de dikim aşamalarında greftlerre zarar vermektedir. Greftler alınırken deri yapısı, kök yapısı ve alım açısı önemlidir. Greftleri toplamak değil, doğru toplamak önemlidir. Greftler toplanırken, kıl köklerinin de birer organ olduğu unutulmamalıdır. Bir diğer önemli husus da greftleri topladıktan sonra muhafaza etmektir. Saç ekimi yapılırken geçen süre boyunca greftler uygun olmayan koşullarda bekletilirse, maalesef bekleyen greftlerde yüksek oranda kayıp yaşanır. Günümüzde, henüz DHI Plus Gold tekniğini kullanmayan merkezler, greftleri topladıktan sonra gazlı bez ya da normal suyun içerisinde saatlerce bekletmektedir. Birer organ olan ve gerekli beslenme koşulları sağlanmazsa ölen greftler bu şekilde muhafaza edildiği için ekim işlemi bitene kadar hayatta kalamazlar. Bu bekleme süresi 5-8 saat arası sürer. Uzun süre uygun olmayan koşıullarda bekleyen greftlerde yüksek oranda kayıp yaşanır, dolayısıyla saç ekimi işleminde verimlik düşer.

DHI Plus Gold Yönteminde Greftler Nasıl Hayatta Kalıyor?

Saç ekimi işlemini ciddiye alıyoruz. Her işlemde yaptığımız gibi ince eleyip sık dokuyarak saç nakli operasyonlarında en yüksek performansı gösterebilmek adına hem çalışanlarımızın eğitimi hem de kullandığımız teknolojilerin geliştirilmesi bakımından sektöre liderlik ediyoruz. Saç ekimi işleminde greftler toplanırken ve muhafaza edilirken neden dikkatli olmamız gerektiği hususunda sizi bilgilendirmeye çalıştık. Biz, estethica olarak sektörde bir devrim niteliğinde olan yepyeni bir yöntemle karşınızda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Ekilmek üzere toplanmış greftleri; organ nakinde kullanılan özel solüsyonlarda muhafaza ediyoruz. Bu solüsyon sayesinde ekim işlemi boyunca gerekli besin kaynağından uzak bırakılmayan ve beslenen greftlerin %95'i hayatta kalır ve DHI Plus Gold tekniği ile yeniden dikilir.

Organ Nakil Solüsyonu Greftleri Hayatta Tutar

Günümüzde kullanılan muhafaza yöntemlerinde greftlerin hayatta kalma oranı %45 ile %50 arasındadır. Yani; 4000 greft toplanan bir ekim işleminde en iyi ihtimalle köklerin yarısı hayatta kalabileceği için ancak 2000 greft yeniden büyür. Bünyemizde yapılan saç ekim işlemlerinde ise özel solüsyon sayesinde 4000 greft toplanan bir işlemde greftlerin en kötü ihtimalle 3800 tanesi yeniden dikildiğinde uygun koşullar sağlandığında yeniden büyüme gösterir. Saç ekimi operasyonlarında özel solüsyon kullanarak saç köklerini muhafaza ettiğimiz için, bu oran sadece estethica tarafından yakalanabilmektedir.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım