Çatlak Tedavisi (Bi-One)

Çatlak tedavisi estetik sorunlardan biri olarak bilinmektedir. Hormonel değişiklik ve vücudun gerilmesi çatlakların oluşmasına neden olan sebeplerden biridir. Genellikle aşağıdaki durumlarda çatlaklar oluşmaktadır;

·         Ergenlik dönemi

·         Aşırı kilo alıp verme

·         Hamilelik sonrası

Çatlaklar en çok hangi bölgelerde oluşmaktadır?

·         Karın bölgesi

·         Göğüs bölgesi

·         Kalça bölgesi

·         Kollarda

·         Diz çevresinde

·         Bacak bölgesinde

·         Omuz bölgesinde

Çatlak problemi sadece kadınlarda değil erkeklerde de görülmektedir. Vücudun birçok yerinde oluşabilen çatlaklar genellikle renk farkı ile tenden çok ayırt edilmektedir. Çatlakların oluşmasının önlemini almak için hızlı kilo alıp vermekten kaçınılmalı ve kiloyu devamlı kontrol altında tutmak gerekmektedir. Kişide çatlak oluşumuna genetik yatkınlık var ise bu durumun engellenmesi çok zordur. Dışarıdan herhangi bir müdahale ile mesela krem ve masaj ile çatlakların giderilmesi etkili bir tedavi yöntemi değildir. Son zamanlar en çok tercih edilen ve başarı oranı daha çok olan tedavi yöntemlerinden biri Biodermogensi (Bi-one) tekniğidir. Biodermogensi ile çatlak tedavisi zamanı cilde zarar verilmeden çatlaklar tedavi edilmektedir. Biodermogensi ile çatlak tedavisinin başarı oranı %85’dir. Çatlak tedavisi sonrasında alınan sonuçlar kişiden kişiye göre değişmektedir. Biodermogensi ile çatlak tedavisi yönteminin en önemli özelliklerinden biri de dokuya hasar vermeden, dokuların tekrar canlanmasını sağlayarak kendi kendini yenilemesini sağlamasıdır.

Sonuç olarak kolajen ve elastik doku artışı sağlanmaktadır. Tedavi zamanı oluşan derinlikler doldurularak cilt sağlıklı seviyeye ulaşmaktadır. Çatlak tedavisi işleminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Ağrısız, acısız bir işlemdir. Bu işlemin bayanlar tarafından en çok tercih edilme sebeplerinden biri de aynı zamanda toparlama ve sıkılaşma sağlama özelliğinin olmasıdır. Tedavi için yaş sınırlaması yoktur. İşlem süresi ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Seanslar haftada 2 ve ya 3 kez olmak üzere, toplam 15 ile 20 arasında değişir. Çatlak tedavisi zamanı çatlakların eski veya yeni olması hiç önemli değildir. Bi-one yöntemi ile vücutta bulunan çatlakların tedavisi yapılmaktadır. Ataşehir estethica hastanesinde Biodermogensi ile çatlak tedavisi işlemi uzmanlarımız tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım