Bacak Germe Ameliyatı

Estethica, bacak germe ameliyatı ile sıkı ve formlu bacaklara kavuşmanız mümkün. Bacak germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Bacak Germe Ameliyatı Nedir?

Bacak germe, ciltteki fazla deri ve yağın çeşitli yöntemlerle cilt yüzeyinden uzaklaştırılarak gergin, sıkı ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlayan estetik bir uygulamadır. Bacak dokusundaki sarkmaya genellikle yaşın ilerlemesi, hızlı ve aşırı kilo verme, düzensiz beslenme gibi birçok etken sebep olabilmektedir. Derinin gevşemesi, sarkması bacaktaki estetik görünümü bozmaktadır. Bu rahatsız edici görünümün düzeltilmesi bacak germe estetiği ile mümkündür.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Birden çok sebeple ama genellikle fazla ya da hızlı kilo alıp verme sonrası bacaktaki dokularda sarkma ve gevşeme meydana gelebilmektedir. Bacak germe ameliyatında kasık bölgesi üzerinden bacak iç yüzüne doğru fazlalık olan bir miktar deri çıkarılır ve bacak iç yüzünün derisi yukarıya gerdirilip ardından kasık bölgesi üzerine tekrar dikilir. Kısaca bacağın çeşitli bölgelerinde oluşmuş sarkmalara hastanın kendi vücudundan elde edilen yağ dokusu kullanılarak eksik bölgelere doldurma işlemi yapılırken yağın yetersiz olduğu kısımlarda ise dolgu maddeleri kullanılır. Fazla cilt ve yağ gibi sorunlar düzeltilirken cildin altındaki doku tekrar şekillendirilir böylelikle bacaktaki görünümün daha sıkı ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşması hedeflenmektedir. Bu uygulama sonrasında da hem fazla yağlar çıkartılmış olur hem de bacak derisinde gergin bir görünüm sağlanmış olur.

Bacak Germe Yöntemleri Nelerdir?

Kişiye yapılacak uygulama detaylı doktor muayene sonrası karar verilmektedir. Yöntemin belirlenmesi kişinin ihtiyaç ve isteğine, cilt dokusundaki deformasyonun boyutuna, uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğüne ve bacağın hangi kısmında olduğuna göre değişmektedir. Bacak Germe 3 farklı şekilde yapılabilir. Bunlar;

 • Üst Bacak Germe
 • İç Bacak Germe
 • Mini Bacak Germe

Üst Bacak Germe

Kasık bölgesinden başlayan kalça ve bel bölgesine kadar uzanan kısım hedeflenmektedir. Kesiler bacak ve kasık kıvrım noktalarından gerçekleştiğinden ve estetik dikiş uygulandığından uygulama sonrası herhangi bir kesi izi görünmemektedir.

Mini Bacak Germe

Mini bacak germe işleminde yalnızca kasık bölgesi ele alınmaktadır. Diğer bacak germe yöntemlerine göre daha az kesi gerektirmesinin yanında daha kısa ve hızlı bir iyileşme süreci vardır.

İç Bacak Germe

İç bacak germe işleminde kasık bölgesinden dize veya bacak bölgesinin arkasına kadar uzanan kısmı ele alınmaktadır. Burada bacaklardaki cilt dokusunun ince olması sebebiyle sarkmalar daha fazla yaşanmaktadır. Merak edilen sorulardan birisi de uygulamanın riski olup olmamasıdır. Son derece risksiz olan uygulamalardan biri iç bacak germe ameliyatıdır denilebilir. Ayrıca başarı oranı da çok yüksektir.

Bacak Germe İşleminden Beklentiler Nelerdir?

Bacak germe işleminden beklentiler kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre değişmekle birlikte birçok farklı sonuç için uygulanabilmekte ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

 • Fazla derinin vücuttan alınması.
 • Ciltteki doku yapılarını yükseltmek, pürüzsüz bir görünüm sağlamak.
 • Uyluk çevresinin sıkı bir forma kavuşturulması.
 • Bacak şeklinin vücutla uyumlu olması.
 • Sıkı görünen kalça ve bacaklar.
 • Pişik sorununun çözülmesi.

Bacak İçi Sarkmasının Sebepleri Nelerdir?

Bacak bölgesinde yaşanan sarkmaların nedenleri kişinin yaşam ve beslenme tarzı, kilo ve boy orantısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Çoğunlukla karşılaşılan sebepler bu şekildedir;

 • Yaşlanma
 • Çok fazla güneş ışığı ile karşı karşıya kalmak
 • Sigara içmek
 • Hızlı kilo alıp verme
 • Düzensiz ve sağlıksız beslenme
 • Su tüketiminin az olması
 • Hareketsiz yaşam tarzı

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Uygulama yapılan bölgenin genişliği ve sarkan deriye göre oluşacak izler değişmektedir. Genelde dikişler vücudun kıvrım yerlerinde olduğundan ve olabildiğince küçük kesilerle işlem yapıldığından izler görülmemektedir. Görülebilen bölgedeki izler ise estetik olarak dikildiğinden zamanla belirginliğini kaybeder.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi

Bacak germe ameliyatı öncesinde kişinin aklındaki sorular cevapsız kalmayacak şekilde doktor ile gerekli ön görüşme ve tetkikler yapılır. Detaylı ve bilgilendirici bir ön görüşme, kişinin fiziksel faktörlerini tespit etmek, istek ve fikirlerini anlamak sonrasında ise buna göre bir prosedür planı oluşturmak için çok önemlidir. Doktor tarafından derinin incelenmesi, derinin kalitesi ve yağ fazlalığı tespit edilir. Daha sonrası hastanın isteği ve beklentileri sorularak bu yönde bir işlem uygulanır. İşlem öncesinde alkol ve sigara kullanımı en az 1 hafta öncesinde bırakılmalıdır. Doktora danıştıktan sonra kan sulandırıcı gibi bazı ilaçların kullanımına ameliyattan en az bir hafta önce ara verilmelidir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası

 • Hasta bacağını en az 1 hafta boyunca hareket ettirmemesi bununla birlikte dikiş bölgesine çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Uzun bir istirahat süreci geçirilmelidir.
 • En az 2 gün duş alınmamalıdır.
 • Spor aktivitelerine ise kişiden kişiye değişmekle birlikte doktora da danışılmasıyla 2 ay sonra başlanabilir.
 • Güneşe maruz kalmamaya özen gösterilmelidir.
 • Uygulama sonrası komplikasyon görülmemesi için bölgenin temizliğine çok dikkat edilmelidir.

Bacak Germe Avantajları Nelerdir?

 • Fazla yağın vücuttan çıkarılmasıyla sıkı, ince, genç ve pürüzsüz görünümün hastanın daha özgüvenli olması ve daha iyi bir vücut hissi kazanması.
 • Uygulama sonrası bacakların sportif ve gergin bir forma sahip olması.
 • Uzun süreli görünür sonuçlar hastayı daha çok motive etmektedir.
 • Liposuction ile kombine edildiğinde daha kalıcı sonuçlar vermesi.

Bacak Germe Estetiği Sonrası Korse Kullanılır Mı?

Bacak germe operasyonu sonrası hastaların 1 ay gibi bir süre ile korse kullanılması önerilmekle birlikte yapılan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Doktor onayı ile kullanımı bırakılabilir. Aksi takdirde iyileşmede gecikme yaşanabilir.

Bacak Germe Kalıcı Bir İşlem Midir?

Bacak Germe etkisi kalıcıdır. Ancak hastanın yaşam tarzına göre bazı durumlarda sarkma tekrarlanabilir. Uygulama sonrası kilo koruma, sağlıklı spor aktiviteleri ve sağlıklı bir yaşam tarzı ile sonuçları kalıcı şekilde koruyabilirsiniz. Bunun dışında yaşlanma ve güneş ışığından kaynaklı hassasiyet duyulabilir. Doktorunuz bu konuda size gerekli önerilerde bulunacaktır.

Bacak Germe Sonrası Ek Bir İşleme Gerek Var Mı?

Genelde başarılı bir operasyon sonrasında uygulama yapılan bölge iyice toparlanmış olur ek bir işleme gerek duyulmamaktadır. Ancak nadiren de olsa hastanın operasyon sonrası yaşamında hızlı ve sağlıksız kilo alış verişleri gerçekleşirse bu sebepten tekrardan sarkmalar gözlemlenebilir. Böyle bir durumda ameliyatsız incelme yöntemleri değerlendirilebilir. Hastanın sabit kilo kontrolünü iyi uygulaması çok önemli bir husustur. Bacak germe ameliyatı yaptıranların yorumlarının neredeyse tamamamı başka bir işleme gerek duyulmadığı yönündedir.

Bacak Germe Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

 • Bacakta sarkık doku ve deri fazlalığı olması.
 • Hastanın ideal kilosuna yakın olması veya kilo alış verişinin devam etmemesi.
 • Sağlık hikayeniz, sağlık durumunuz, beklentilerinizin ve isteğinizin doğrultusunda doktorunuzun kontrolü ile bacak germe ameliyatını uygun olarak değerlendirmesi.
 • En az 18 yaşında olması.
 • Gevşek bacak deri dokusu bulunan ve kalın bacak deri dokusundan memnun olmayan kişiler.
 • İç bacak eritme egzersizleri gibi çeşitli yöntemler deneyip sonuç alamayan kişiler.
 • Mevcut hamilelik olmaması.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyattan sonraki ilk 1-2 hafta dikkatli hareket etmeli ve dikiş hatlarında aşırı, sarsıntılı gerginliklerden kaçınmalısınız. Operasyon sonrasında dikkat edilmemesi durumunda iyileşmede gecikme yaşanabilir. Doktor önerilerine uyulmaması ve operasyon bölgesinin bakımına dikkat edilmediği durumlarda tam olarak kalıcı bir çözüm beklenmemelidir. Yapılan işin niteliğine bağlı olarak, genellikle ameliyattan 10 gün ila 3 hafta sonra iş hayatına dönülebilmektedir. Fiziksel faaliyetlere yavaş yavaş başlanabilir ve 6 haftadan sonra spor gibi etkinliklerin ağırlığı arttırılabilir.

Bacak Germe İle Başka Uygulamalar Kombine Edilebilir Mi?

Bacak germe liposuction uygulaması ile kombine edilebilmektedir. Ciltte aşırı yağ dışında sorunu olmayan hastalara genelde yalnızca Liposuction önerilir. Aynı zamanda karın ve bacak germe ameliyatı da bir arada yapılabilmektedir. Ancak kombine operasyonların uygulanabilirliği kişinin sağlığı, fiziksel durumu gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Kombine işlemlerde doktorunuzun kararı dikkate alınmalıdır. Aksi takdirde riskli bir durum oluşabilir.

Bacak Germe Ameliyatında Oluşabilecek Komplikasyonlar?

Bacak germe ameliyatı güvenli bir cerrahi yöntem olsa da her operasyonun bazı riskleri bulunmaktadır. Morluklar, şişlikler veya asimetriler beklenen ve genellikle birkaç hafta içerisinde kendiliğinden kaybolacak etkilerdir. Tüm riskleri en aza indirmek için işlemin yapılacağı kurum ve plastik cerrahın seçimi çok önemlidir. Bu prosedür, uzun yıllara dayanan uzmanlık bilgisi ve uzmanlık gerektirir. Kendini kanıtlamış, donanımlı ameliyathaneleri ve doktor kadrosu olan bir hastane seçimi oluşabilecek komplikasyonları ortadan kaldırmak konusunda her türlü cerrahi müdahale için en önemli noktalardan biridir.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Bacak germe estetiği fiyatları, kişinin istek ve ihtiyaçlarına, bacağının hangi bölgelerinde germe işlemi uygulanacağı ve ciltteki gevşemenin boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. En doğru fiyat bilgisine detaylı doktor muayenesi sonrası ulaşılmaktadır. Ön muayene, hem kişinin beklentilerinin anlaşılması hem de kişi için en uygun bacak germe yöntemine karar verilmesi için önemli ve gereklidir. Bacak germe estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için 0850 222 38 45 numarayı arayabilir veya Whatsapp hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Özeti

 • Operasyon Sayısı
  1
 • Operasyon Süresi
  1 Saat
 • Anestezi
  Genel
 • Hassasiyet Süreci
  10 Gün
 • İşe Dönme Süresi
  1 Hafta
 • Tam İyileşme
  3-6 Ay
 • Sonuçların Kalıcığı
  Kalıcı
 • Hastanede Kalma Süresi
  0-1 Gün

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun