Slim Lipo (Lazer Lipoliz Plus)


Slim lipo kadın erkek bölgesel yağlanmalarından şikayet eden herkes faydalanabilir.

Bölgesel incelme ya da vücudu şekillendirmek için yapılan liposuction ameliyatlarında birbirinden farklı birçok teknik çeşitleri mevcuttur. Bu teknikler; klasik liposuction, klasik laser liposuction, vaser liposuction, power destekli liposuction ve slim lipo yani lazer lipoliz plus’tır.

Liposuction Yöntemleri

Klasik liposuction: Bilinen ve geçmişi daha uzun olan klasik liposuction yöntemi doku içinden bir yardımcı işlem uygulamadan kanüllerle direk olarak yağ dokusunun aspire edildiği yöntemdir. İlk olarak lazer ışınları ile dokular parçalanır ve ardından dokular aspire edilir. Kullanılan kanüllerin kalın olması nedeniyle ameliyattan sonra ağrı, morarma, iyileşme süreci daha uzun sürmektedir. Bu nedenle vücutta yağ alınan bölgede dalgalanmalar oluşma ihtimali söz konusu olabilir. Operasyon sonrası en az 4 hafta kadar korse kullanımına dikkat etmek zorundadır.

Vaser liposuction: Bu yöntemde ilk olarak vaser denilen ultrason dalgaları doku içine gönderilerek yağ dokusunun parçalanması sağlanır, ardından kanüllerle parçalanan yağ dokuları vakum yardımıyla aspire edilir yani yağlar vücuttan dışarı doğru çekilir. Bu operasyon sonrasında klasik liposuction yönteminde olduğu gibi minimum 4 hafta kadar korse kullanımı söz konusudur. Morarma ve ağrı hissi lazer lipoliz plus yöntemine göre daha fazla yoğunluk gösterir. Bu nedenle yağ alınan bölgelerde dalgalanma ihtimali söz konusu olabilir.

Power destekli liposuction: Liposuction yöntemlerinden bir diğeri ise, titreşim ileterek yağ dokularının parçalanmasını sağlayan power destekli yöntemdir.  Gönderilen titreşimlerin ardından kanüller yardımıyla yağlar aspire edilerek dışarı atılır. Bu işlemde daha sert ve daha yüzeysel olan yağ dokuları da titreşimlerin yardımıyla parçalanarak vücuttan atılan yağ miktarının artmasına yardımcı olur.

Slim Lipo (Lazer Lipoliz Plus) Nedir?

Liposuction yöntemlerinden biri olan slim lipo, laser enerjisinin yağ dokusu içine uygulanması ile yağ dokusunu ve yağ hücrelerini parçalayarak vücudun istenildiği görüntüye kavuşmasını sağlar. Bu yöntemle birlikte, dokuya elastikiyetini veren hücreleri uyararak vücutta gerilme, toparlanma, sıkılaşma şeklinde etkileri oluşur.

Slim lipo (Lazer lipoliz plus) diğer adı ile lazer lipoliz plus, iki dalga boyu kullanılarak yapılır. Sıkılaşma ve incelmeyi sağlamak için ilk olarak 924 nm’lik dalga boyu yağ dokularını parçalamasının ardından 957 nm’lik dalga boyu ile sıkılaşmayı destekler. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylı olan bu yöntemde, yağ dokusuna özgü dalga boyuna sahip laser ışınları ile yağ dokusu etkilenir ve daha sonra kanülle parçalanan dokular aspire edilir. Slim lipo yönteminde az miktarda dokuya uygulanmış ise aspire edilmeden dokular bölgede bırakılabilir, zamanla vücut tarafından emilir. Son teknoloji olarak uygulana bu teknikte hastalar açısından operasyon sonrası sürecinde konforlu geçmesini sağlayarak herhangi bir yan etkiye izin vermemektedir. Yapılan ameliyatın ardından maksimum 3 hafta kadar korse kullanımına özen gösterilmelidir.

Slim Lipo (Lazer Lipoliz Plus) Kimlere Uygulanır?

  • Slim lipo (Lazer lipoliz plus) kadın erkek bölgesel yağlanmalarından şikayet eden herkes bu yöntemden faydalanarak sahip olmak istediği vücuda minimum morarma ve ağrısız şekilde kavuşabilir.  
  • Kadınlarda 16 yaşından sonra, erkeklerde ise 18 yaşından sonra uygulanabilir. 

Bölgesel Zayıflamada Slim Lipo (Lazer Lipoliz Plus) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Laser lipoliz plus istenmeyen yağ dokusunun bulunduğu her alanda kullanılabilir. Özellikle karın, sırt, bel, kol, gıdı erkeklerde ise genellikle meme bölgesine uygulanabilir.

Slim Lipo (Lazer Lipoliz Plus) ile Vaser Liposuction Farkı Nedir?

  • Slim lipo (Lazer lipoliz plus) lazer etkisi ile iki farklı dalga boyu ile spesifik olarak, yağ hücrelerinin zarlarını eriterek yağ dokusunu parçalamayı hedefler. Böylelikle sıkılaşmasını sağlayan mekanizmalara uyarılar göndermektedir. Özellikle kalıcı olan, dirençli ve inatçı yağ dokusunun bulunduğu bölgelere de yoğunlukta etki ederek daha fazla yağın aspire edilmesini sağlar. En dikkat çekici özelliği ise yapılan bölgede morarmanın az olmasıdır. Hem sıkılaşma hem de yağlardan kurtulmak isteyenler için slim lipo yöntemi önerilmektedir. Liposuction’un sadece bu yönteminde vücudun sıkılaşması sağlanır. Diğer yöntemlerinde ise sıkılaşma özelliği bulunmamaktadır.
  • Vaser liposuction yöntemi ise ultrason dalgaları yardımıyla yağ hücreleri ölmeden yağ hücrelerinin bulunduğu yerden atılması sağlanır. Bu işlemde morarma daha fazla meydana gelmektedir. Baskı ve bandaj süresi ise daha fazladır.

Slim Lipo (Lazer Lipoliz Plus) Fiyatı Nedir?

Lazer Lipoliz Plus fiyatı yapılan bölgeye, bölgenin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Sadece tek bir bölge yapıldığı gibi aynı zamanda yapılması istenen diğer bölgelerle birlikte de yapılabilir. 

 

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi