Saç Bakımı Nasıl Yapılır?


Kişinin saç sağlığının yerinde olması ve saçın güzel görünmesi nedeniyle yapılan saç bakımı yöntemleri oldukça önemlidir.

Saç bakımında, bireyin saç yapısı, kötü hava koşulları, sıcağa maruz kalma, yeterli miktarda beslenmeme, sağlıksız boya kullanımı nedeniyle bir süre sonra eski canlılığı yitiriyor. Saç bakımları evde ya da profesyonel hizmet alabileceğiniz kurum ya da kuruşlar da yapılmaktadır. Saçınızın mevcut durumuna göre uzman bir kişiden destek almak elbette ki önemlidir. Kimi zaman yoğun saç dökülmelerine rastlanırken; kimi zaman ise, kuru, yıpranmış saçlara çözüm ararken kendimizi buluyoruz. Gitmiş olduğunuz kuaförler de yapılan bakımlar ile, evde kullandığınız kozmetik ya da bitkisel ürünler ile (şampuanlar-serumlar-vitaminler-yağlar-maskeler) en önemlisi de profesyonel medikal bakımlar ile yapılmaktadır. Peki, doğru saç bakımı saçlarımızın yeniden canlanacağını biliyor musunuz? O halde gelin hep birlikte öğrenelim;

Medikal Saç Bakım Uygulamaları

Kişinin özellikle ileri düzeyde bir saç dökülmesi var ve önüne geçemiyor ise mutlaka uzman bir kurum veya kişi tarafından medikal saç bakım uygulamalarında destek almayı ihmal etmemelidir. Önlem alınmayan ya da medikal saç bakımı sağlanamayan durumlarda kafada lokal boşluklar meydana gelmektedir. Saç bakımı ile toparlanabilecek olan saç kökleri saç bakımı yapılmaz ise zamanla daha fazla cansız ve sağlık hale gelir. İlerleyen dönemlerde ise kalıcı saçların dökülmeleri meydana gelir.

Medikal saç bakımlar; PRP, iğneli mezoterapi, lazer terapi, ozonlu mezoterapidir. Medikal bakımların en başında PRP tedavisi gelmektedir. PRP tedavisi sonrası ise en etkili yöntemlerin başında iğneli mezoterapi gelmektedir. Sonrasında ise ozonlu mezoterapi ve lazer terapi gelmektedir. Kişinin isteğine ve ihtiyacına göre medikal saç bakımları birleştirilir. Yine ihtiyaca bakılarak seans aralıkları ve seanslar belirlenir.

Medikal saç bakımları; ikiye ayrılır iğneli ve iğnesiz uygulamalar şeklinde. Her bir medikal saç bakımı lokal uygulanır ve kişinin sosyal hayatını etkileyecek bakımlar değildir. Kişiye medikal saç bakım uygulandıktan sonra kişi aynı dakika itibari ile istediği her bir eylemi gerçekleştir. İğneli uygulanan medikal saç bakımlarında ise 24 saat su değdirilmemesi yapılan saç bakımını daha etkili hale getirecektir.

Evde Saç Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Evde saç bakımı hem medikal ürünler ile hem de evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz malzemeler ile yapılmaktadır. Hemen hemen her evde bulunan malzemeler ile evde saç bakımı yapmak oldukça kolay. Kendi hazırladığınız malzemeler ile evde saç bakımınız hem maliyetsiz hem de çok sağlıklı olacaktır. Kimyasal olmayan her bir ürün ya da malzeme ile hem doğal bakım yapmış olacaksınız hem de daha efektif bir sonuç alacaksınız. Evde yapacağınız saç bakımları için en çok tercih edilen yağlardır. Saç tipinize göre birkaç farklı yağ ile maskeler yapabilirsiniz. Saç tipinize uygun bir çok maske ve bakım tarifleri ile bakımlarınızı farklılaştırabilirsiniz. Evde yapacağınız bakımları hazırlayacak zamanınız yok ise içerisinde kimyasal olmayan bakım yapan ve tedavi edici şampuanlar, maskeler, serumlar, yağlar, tonikler tercih edebilirsiniz. Saçınızın ihtiyacına göre haftalık ya da aylık evde saç bakımlarınızı yapabilirsiniz. Doğal ve katkısız ürünler ve malzemeler tercih etmek elde sonucu etkilemektedir.Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

Gizlilik Bildirimi