İstanbul’da 3 farklı konumda bulanan estethica hastanelerinde uygulanan saç ekimi, FUE ve perkutan, saç ekiminde operasyon süreci, saç ekimi fiyatları, öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgiye ulaşmak için Formu Doldurun, Sizi Arayalım.

Köklerin yanal kesiler içine değil, ince iğneler ile açılmış yuvarlak delikler içine yerleştirilmesi tekniğidir. Doğru açılar ve doğru density (cm²’de ki kök sıklığı) ile en doğal saç görümü elde etmeye yardımcı olur.
 
Saç ekim operasyonlarında perkutan ekim tekniğinde kök alınan ve kök ekilen bölgelerde iz kalmaz. cm²’de  40-45-50 kök ekilebilmesi “Perkutan Teknik” ile gerçekleşebilmektedir. Özellikle saç çizgisinde açılar dar açılar ile çıkar. Saç ekimi sonucunun başarısında da ekim sıklığı (density) kadar, saçların doğal açılar ile ekilmesi de önemli bir kriterdir. Perkutan teknik ile yapılan ekimlerde saçlar doğal açılarıyla çıkabilirler.
 
Perkutan ile saç ekimi operasyonlarında doğru açılar ile kök ekimi + cm² de ki kök sıklığı başarıyı arttırır.
 
Estetik açıdan tatmin edici sonuçlara ulaşabilmek için hangi yoğunlukta ekim yapılmasını gerektiğini bilmemiz gereklidir. Başarılı saç ekimi girişimi verici alandaki saç köklerini tam verimle kullanılmasıdır. Bilimsel çalışmalar göstermiştir ki saçların bir alanda % 50’si kaybedildiği zaman bile aynı estetik görünümün büyük oranda korunabilir. Bu yüzden normal kalınlıkta saç teline sahip cm² de 40-45 kök, saç teli çok ince yapıda olan kişilerde ise cm² de 45-50 kök ihtiyaca göre değişen sonuçlar yaratabilir.
 
Kalın telli saç yapısı olan kişilerde ise istenilen sonuca 35-40 kök ile de gerçekleşebilir. Saç çizgisine ekim yapılacaksa, single kökler ile cm² de 65-70 kök çalışılması çok doğal bir görünüm sağlayacaktır. Yeterli yoğunlukta ekilmeyen kökler, yoğun saç görünümü vermeyecek ve doğal görünmeyecektir.
 
Density kadar önemli diğer bir konu, köklerin doğal yapısına uygun doğru açılar ile ekilmesidir. Saçların kendi doğal açıları vardır. Saç ekim operasyonlarında, bu doğal açılara sadık kalınarak çalışılması gerekir. Doğru açılar ile ekilmeyen kökler, kötü bir görünüm oluşturur.
 
TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 6-8 saat
Anestezi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme 10 gün
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi -
Saç ekiminden 2 hafta sonra hafif sporlara (koşu gibi) başlanılabilir. Ağır sporlara 1 ay sonra, futbol gibi kafaya darbe alan sporlara 3 ay sonra başlayabilirsiniz.
Perkutan Teknikle kanallar çok sık bir şekilde açılabilir. Ve açılan kanalların yönleri çok doğal olduğu için, doğal bir görüntü sağlanır. Ve daha az doku ve kılcal damar hasarı yapılır.
Saç ekimi sonrası doktorunuzun yapılması gereken talimatlara mutlaka uyun. Bu sigara, alkol, tuzlu yiyecekler olsun bunlardan 5 gün uzak durmaya çalışın. Özellikle operasyon günü çok ayakta kalmayın. Sırt üstü dinlenmeye çalışın. 2 hafta sonrasında da saç masajlarınızı yapmaya özen gösterin.
Perkutan Teknik İle Saç Ekimi 1
Perkutan Teknik İle Saç Ekimi 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!