Lazer Diş Hekimliği tedavisi, işlem süreci, tedavisi fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgi için:

Lazer uygulamalarının alanında geniş olarak kullanılmasının nedeni; lazerler ile dişe ve dişetine temas etmeden çalışmanın mümkün olmasıdır. Bu durum birçok diş hekimliği girişiminde (çürüğün temizlenmesi, dişetinin şekillendirilmesi, vb.) tedavide hasta konforunı arttırmaktadır.

Diş hekimliğinde kullanılan lazer işlemleri: 

  • Dişetinin şekillendirilmesi (gingivektomi) ve seviyelendirilmesinde lazer uygulamalarından yararlanılmaktadır.
  • Aft ve uçukların tedavisinde lazer uygulaması ağrıyı hemen ortadan kaldırmakta ve iyileşme sürecini hızlandırabilmektedir.
  • Dişeti estetiği (Pembe estetik) sayesinde lazer ile dişetlerindeki koyu renkleşmeler giderilebilmektedir. 2 veya 3 seansta lazer ile soyma (peeling) yapılarak, bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Bu tip renkleşmeler genellikle esmer kişilerde görülmektedir. Estetik amaçlı gülme hattının düzenlenmesinde,  özellikle güldüğü zaman dişetleri çok görünen hastalar için kullanılmaktadır. Dişetlerinin seviyelendirme işlemi gereksinimi olan bu hastalarda, dişetlerinin daha az görünmesi için lazer uygulamasından yararlanıldığında başarılı estetik sonuç hemen alınabilmektedir.
  • Estetik diş hekimliğinde de lazer ile tedavi yönteminden kullanılmaktadır.
  • Lazer özellikle dişeti kenarındaki çürüklerin temizlenilmesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Lazer uygulaması sayesinde dolgu yapımı sonrasında oluşan hassasiyeti azalır. Ayrıca lazer kullanılan bölgelerde dezenfeksiyon sağlandığı için yeniden çürük başlama riski azalmaktadır. Lazerin bir diğer avantajı ise diş minesini güçlendirmesidir.
  • Lazerler diş hassasiyetinin giderilmesinde fluorürle birlikte kullanılmaktadır.
  • Beyazlatma tedavilerinde lazer uygulaması başarı ile kullanılmaktadır.
  • Lazer uygulaması implant tedavi uygulamalarında dezenfeksiyonu ve implant üstlerinin kolay olarak açılmasını sağlar.
TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 02

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 30 dakika
Anestezi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci 1 gün
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme 2 gün
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi -
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!