Başkanın Mesajı

Sağlık sektörünün yeniçağın gelişmelerinden sonra farklı bir yere ve düzeye geldiğini söylemek yanlış olmaz. Eskisine göre daha etkin bir yapılanma içinde olduğunu ve her geçen gün daha da büyüdüğünü görmekteyiz.

Türkiye; coğrafi konumu, sosyal yapısı, girişim önceliği, genç nüfusu ve gelişmekte olan ekonomisiyle bölgesinin ve dünyanın yükselen değeri haline geldi. Bu sebepledir ki; sağlık sektörünün dünya normları düzeyini yukarı çekmesi gerekmektedir.

Ethica Sağlık Grubu olarak hizmet verdiğimiz sektörün zorluklarını ve sorumluluklarını biliyoruz. Sağlığın önemini biliyoruz. Bu doğrultuda tespitler ve çalışmalar yaparak sektörün güçlenmesine katkıda bulunuyoruz. Yönetim anlayışımız gereğince, sektörü ticari ve rekabetçi yapıdan kurtararak, kendi içinde rekabet eden hedefler koyuyoruz. Sistemlerimizi sürekli gözden geçirerek, geliştirme çabalarına önem ve öncelik veriyoruz. Kaliteyi sağlıkla tanıştırırken, dürüst ve ekonomik olmaktan vazgeçmiyoruz.

Sağlık ciddi bir sorumluluktur. Ethica Sağlık Grubu’nun amacı; isminden güç alarak insan sağlığına saygılı olmak, doğru tanı ve tedavi yöntemlerini uzman doktorları ile uygulayarak, gerekli tıp etiğini asla unutmadan hastalarını sağlıklarına kavuşturmaktır.

Bu ciddi sorumluluğumuzu yerine getirmek için kendimizi her gün daha da geliştirme gayreti içerisindeyiz. Sağlık sisteminin güncel durumunu takip ederek; büyük ve değişken yapısına katkılarımızı sunmaya çalışmaktayız. Tüm bunların, yola çıktığımız amaç uğrunda asla ödün verilmemesi gereken gereklilik ve değerler olduğunun bilincindeyiz.

Biz; tüm bu gereklilikleri “kutsal emek” olarak görerek, önemli bir sektörün içinde olduğumuzun farkındalığını sürdürmeye ve hastalarımıza büyük bir özveri ile hizmet vermeye devam edeceğiz.

Sağlıklı günler dileklerimle,

Dr. Murat Akdoğan
Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Sağlık Turizmi

Günümüzde insanlar sağlık sorunları ile ilgili çözüm yolları ararken, sadece kendi ülkelerinde değil; diğer ülkelerdeki en iyi tedavi, son teknoloji, en iyi doktor ya da avantajlı fiyat seçeneklerini göz önünde bulundurmaktadır. 
 
Bundan yola çıkarak; tedavi ve tatil amaçlı, şehirlerarası ya da ülkeler arası yapılan seyahatlere “Sağlık Turizmi” denir. 
Türkiye’de sağlık turizmi, son yıllarda yıldızı daha da parlayan bir sektör haline geldi. Dünyada ve keza Türkiye’de bu alanda ciddi yatırımlar yapılmaya başlandı. Türkiye’de, Sağlık Bakanlığının konu ile ilgili yatırımları, teşvikleri ve destekleri sayesinde, potansiyeli oldukça yüksek olan bu pastadan, Türkiye’nin alacağı dilimi büyütmek ana hedef haline geldi.   Biz de Ethica Sağlık Grubu olarak, hem pastadaki dilimi kendi adımıza büyütmek, hem de Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla, “yüksek kalitede sağlık hizmetini uygun fiyatlarla hastalarımıza sunmak” hedefinde çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz.
 
Ethica Sağlık Grubu olarak, hastalarımıza 8 dilde (İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca, İspanyolca, İsveçce, Flemenkçe) hizmet sunmaktayız. 8 dilde hazırlanan web sitelerimiz, uzman medikal ve idari ekibimizle,  hastalarımıza maksimum seviyede hizmet sunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Türkiye’nin sağlık alanında bir cazibe merkezi olması adına en son teknolojileri kullanarak, daha fazla yabancı hastayı Türkiye’ye çekmek uğraşımızdır.  
 
Hastalarımızın, tıp merkezlerimizde ve hastanemizde, son trendleri takip edilerek dizayn edilmiş odalarımızda, otel konforunda ağırlanmalarını, güler yüzlü personelimiz ile kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamaktayız.
 
Tıp merkezlerimizde ve hastanemizde bulunan tüm kliniklerimizde, son teknoloji ürünlerinden faydalanmakta, konusunda uzman doktorlar ile çalışılmakta ve bu sayede yurtdışından gelen hastalarımızın güvenini kazanmaktayız.
 
Tüm bunların yanı sıra hastalarımıza; konaklama, VIP araç ile transfer, şehir turları gibi hastalarımızın konforu ve memnuniyetini göz önünde bulunduran bir hizmet anlayışıyla hareket etmekteyiz.  
 
Bizde Ethica Sağlık Grubu olarak; hastalarımızı, ülkelerine mutlu bir şekilde göndermenin mutluluğunu yaşamaktayız. 
 
Yurtdışı Sağlık Hizmetlerimiz:
 
• Estetik ve Plastik Cerrahi
• Saç Ekim ve Saç Sağlığı
• Ağız ve Diş Sağlığı
• Göz Hastalıkları
• Dermatoloji ve Medikal Estetik
• Kadın Hastalıkları ve Doğum
• Ortopedi ve Travmatoloji
• Kulak Burun Boğaz
• Genel Cerrahi
• Nöroşirurşi (Beyin Cerrahi)
• Check-Up Merkezi
• Ameliyatsız Varis Tedavisi
• Nöroloji
• Dahiliye
• Kardiyoloji
• Üroloji
• Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
• Akupuntur ve Nöralterapi
• Sağlıklı Yaşam ve Beslenme
 

Murat Akdoğan Eğitim Sağlık Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı

 
Murat Akdoğan Eğitim, Sağlık, Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı, 2010 yılında sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan tarafından hayata geçirilmiştir. 
 
Vakfın amacı;  Türkiye’de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun sorumluluğunda 18 yaşına kadar devletin himayesi altında bulunan, ancak bu yaştan sonra yeterli desteği bulamayan çocuklarımızın %100 burslu olarak yükseköğrenim görmelerini sağlayacak üniversiteyi kurmaktır. Aynı zamanda bu üniversitede öğrenimleri boyunca her türlü yaşamsal ihtiyaçlarını bedelsiz karşılayarak, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak, kişilikli, öncü gençler olarak yetişmelerini sağlamak ve iş hayatına hazırlamaktır.  
 
Vakfın ilk projesi olan ‘’GÜZEL PROJE’’ kapsamında, 15-20 yaşları arasındaki genç kızlarımıza, estetisyenlik, el-ayak bakım uzmanlığı ve hasta danışmanlığı alanlarında 10 aylık bir meslek eğitimi verilmiştir.
 
Projenin amaçları şöyledir: 
- Verilen eğitim programı sonucunda genç kızların gelecek vadeden iş kollarında meslek sahibi olmalarının sağlanması.
- İstihdamları ve dolayısıyla işgücü piyasasına katılmaları sağlanarak, yaşam kalitelerinin yükseltilmesi.
 
Tüm bunları sağlamak adına, Ethica Sağlık Grubu’nun tüm geliri MURAT AKDOĞAN Eğitim, Sağlık, Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı’na aktarılmaktadır.
 
 
 

Kurumsal Kimlik ve Logomuz

estethica logosunu indirmek için lütfen tıklayın.


Dr. estethica'yla Tanışın

Sizi dinleyen doktora estetik ve diğer konularla ilgili her şeyi sorabilirsiniz...

Randevu için Formu Doldurun   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!