Kayropraktik Tedavi

Kayropraktik tedavi ile boyun fıtığı tedavisi, boyun ağrısı tedavisi belirli omurga problemlerinin tedavisi ile alakalı bir bölüm açtık. Bu bölüm hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyabilir, hızlıca randevu oluşturabilirsiniz.

Kayropraktik; 1895 yılından günümüze dek tedavi amaçlı kullanılan dokunma ile tedavi anlamına gelen tedavi yöntemidir. Bu yöntemin ya da felsefenin temelinde, insan omurgasının düzgün çalışması için sinir sisteminin doğru şekilde uyarılması yatar. Kayropraktik tedavi İngilizce chiropractic anlamına gelen, dokunma ile tedavi olarak da Türkçe'ye çevirebileceğimiz bir tedavi yöntemidir. Genel anlamda omurga problemlerinin tedavisinde insanla temasın, dokunmanın önemi büyük olduğu için, bu tedavi omurga ağrılarının, boyun ve bel fıtıklarının tedavilerinde oldukça çok başvurulan bir tedavi yöntemidir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki dokunma yöntemiyle tedavi, diğer tedavilerle karşılaştırıldığında daha etkili olmaktadır. Kayropraktik tedavi ile gerekli yerler doğru şekilde uyarılabileceği için tedavinin başarıya ulaşma sansı arttığı gibi, ilaç ve diğer yöntemlere bağlılık da azalır.

Kayropraktik Tedavi Nasıl Yapılır?

Halk sağlığı ile alakalı yapılan araştırmalar, ölüm sebeplerinin ve rahatsızlık sebeplerinin ilk nedenleri arasında kardiyovasküler rahatsızlıklar yer alıyor. Bu rahatsızlıklar; yanlış konumda oturma, boyun bölgesine çok yüklenme, ağır kaldırma vb. gibi sebeplerden doğan fıtık gibi rahatsızlıklardan meydana geliyor. Bu rahatsızlıkların sebepleri arasında depresyon, yoğun iş temposu gibi şeyleri de saymak tabii ki mümkün. Kayropraktik tedavi, bu gibi rahatsızlıkları dokunarak tedavi etme üzerine kurulu bir yöntem. Bu yöntemde kayropratktik tedavi uzmanı tarafından vücudun tedavi noktalarına dokunuşlar yapılarak tedavi etmek öne çıkar.

Tedavi Özeti

Sık Sorulan Sorular

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım