Kişinin cinsel organındaki fiziksel ve estetik problemler, kişisel yaşam kalitenizi ve cinsel yaşam heyecanını bozabilir. Bu problem eşiğini genital bölge estetiği ile azaltmak amacı ile yapılan operasyondur.

Yapılma Nedenleri

Kadınların pek çoğu doğuştan veya yaptıkları doğumlardan sonra ya da yaşlanmanın getirdiği sebeplerle genital bölgeleri ile ilgili sorunlar yaşarlar. Bu sorunlar kadınların ve eşlerinin cinsel hayatlarını kötü etkileyebilir. Oysa tabu gibi görünen bu hassas konuda çok küçük cerrahi müdahalelerle büyük farklar yaratıla bilinir. Vajina dudaklarında oluşan şekil bozuklukları; simetrik olmama, sarkma gibi durumlar sebebi ile operasyon gerçekleştirilir. 

Operasyon Yöntemleri

Genital bölge estetiği,kişinin fiziki ihtiyacına göre tek başına ya da bir arada uygulanabilir.
 
Yağ enjeksiyonları: Aşırı kilo kaybıardından, yer çekimi etkisi ve yaşın ilerlemesi ile genital bölge yağ dokusunu kaybeder, vajina dış dudakların içi boşalır ve sarkar.  Kişi vücudun başka bir bölümünden alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek saflaştırılır ve hem pubik bölgeye, hem de dış dudaklara verilir. Böyleliklegenital bölgede dolgun ve genç bir görünüm elde edilir.
 
Labioplasti: ( İç dudak küçültme ) Kadın dış genital bölgesinde şekil, büyüklük ve görünümde farklılık nedeniyle iç dudağın cerrahi müdahale küçültülmesi işlemidir. Normal hastada labial sarkıklık 1,5 cm iken labioplasti için başvuran hastalarda sarkıklık yaklaşık 4 cm dir. Küçültme işleminde istenilen estetik görünümün kazanılmalı ayrıca duyu uçları da korunmalıdır.
 
Vajinoplasti: (Vajina daraltma ) Kadınlarda gebelik ve doğum sonrası genital bölgedeki vajina dış duvarının esnekliğinin artması sonucu gevşemesi durumuna müdahale edilmesidir. Basit bir cerrahi işlemle vajina daraltılarak bu sorun giderilebilir.
 
Kızlık zarı onarımı: Kızlık zarı dikilerek onarılabilir, burada başarı yırtığın oluş zamanına ve dokuların vereceği cevaba bağlıdır. Kızlık zarının tamirinde esas amaç zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme esnasında kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır.

Anestezi Yöntemi ve Süresi

Ameliyathane ortamında gerçeklemesi gereken hassas bir müdahaledir. Genel anestezi, lokal anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştirilir. Genital bölge estetiği ameliyatları, yapılan yöntem ve işlemlere göre operasyon süresi 1-2 saat arasında sürer.

İyileşme Süreci

Genital bölge estetiği işlemlerinin çoğu ağrılı değildir. Sancı durumda basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Hastalar genellikle aynı gün evlerine gönderilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar

  • İki gün sonra banyo yapmalarına izin verilir.
  • Labioplasti ve vajinoplasti sonrası cinsel organların özel solüsyonlarla yıkanması gerekir. 
  • İlk birkaç gün oturup kalkarken dikkatli olunması gerekir. 
  • 3 hafta cinsel ilişki yaşanmamalıdır (kızlık zarı onarımında durum farklı olabilir).
 
TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 1 saat
Anestezi Genel Anestezi
Hassasiyet Süreci 1-2 gün
İşe dönme süresi 1-2 gün
Tam İyileşme -
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi 0-1 gece
Vajinoplasti ameliyatı başlıca doğum sonrası oluşan vajinal genişleme ve deformasyon, bazende travmalar veya doğumsal kusurlar sonucu ortaya çıkan vajinal kusurların düzeltilmesi ve vajinanın normal, fonksiyonel, eski haline getirilmesi ameliyatıdır.
Labioplasti ameliyatı labiominorlerin başlıca ve daha nadir labio majörlerin yapısal deformelerinin veya asimetrilerinin düzeltilmesi ameliyatıdır.
Vajina ameliyatı ya da jinekolojik kozmetik cerrahi içerisinde en sık yapılan ameliyatlar vajinoplasti dediğimiz vajinal yenileme ameliyatıdır. Bundan sonra sırasıyla labioplstiler ve G shot ya da O shot denen vajinal yoldan yapılan ve cinsel hazzı artırmaya yönelik müdahalelerdir.
Genital Bölge Estetiği 1
Genital Bölge Estetiği 2
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!