Genital Bölge Estetiği

Labioplasti, Vajinoplasti, yağ enjeksiyonu ile genital bölge estetiği fiyatları; operasyon süreci, estetik uygulaması öncesi ve sonrası hakkında bilgi alın.

Kişinin cinsel organındaki fiziksel ve estetik problemler, kişisel yaşam kalitenizi ve cinsel yaşam heyecanını bozabilir. Bu problem eşiğini genital bölge estetiği ile azaltmak amacı ile yapılan operasyondur. Kadınların pek çoğu doğuştan veya yaptıkları doğumlardan sonra ya da yaşlanmanın getirdiği sebeplerle genital bölgeleri ile ilgili sorunlar yaşarlar. Bu sorunlar kadınların ve eşlerinin cinsel hayatlarını kötü etkileyebilir. Oysa tabu gibi görünen bu hassas konuda çok küçük cerrahi müdahalelerle büyük farklar yaratıla bilinir. Vajina dudaklarında oluşan şekil bozuklukları; simetrik olmama, sarkma gibi durumlar sebebi ile operasyon gerçekleştirilir. 

Genital Estetik Çeşitleri

Genital bölge estetiği, kişinin fiziki ihtiyacına göre tek başına ya da bir arada uygulanabilir.

 • Yağ enjeksiyonları: Aşırı kilo kaybıardından, yer çekimi etkisi ve yaşın ilerlemesi ile genital bölge yağ dokusunu kaybeder, vajina dış dudakların içi boşalır ve sarkar.  Kişi vücudun başka bir bölümünden alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek saflaştırılır ve hem pubik bölgeye, hem de dış dudaklara verilir. Böyleliklegenital bölgede dolgun ve genç bir görünüm elde edilir.

 • Labioplasti: Kadın dış genital bölgesinde şekil, büyüklük ve görünümde farklılık nedeniyle iç dudağın cerrahi müdahale küçültülmesi işlemidir. Normal hastada labial sarkıklık 1,5 cm iken labioplasti için başvuran hastalarda sarkıklık yaklaşık 4 cm dir. Küçültme işleminde istenilen estetik görünümün kazanılmalı ayrıca duyu uçları da korunmalıdır.

 • Vajinoplasti: Vajina daraltma olarak da bilinir. Kadınlarda gebelik ve doğum sonrası genital bölgedeki vajina dış duvarının esnekliğinin artması sonucu gevşemesi durumuna müdahale edilmesidir. Basit bir cerrahi işlemle vajina daraltılarak bu sorun giderilebilir.

 • Kızlık Zarı Onarımı: Kızlık zarı dikilerek onarılabilir, burada başarı yırtığın oluş zamanına ve dokuların vereceği cevaba bağlıdır. Kızlık zarının tamirinde esas amaç zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme esnasında kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır.

Genital Estetikte Kullanılan Anestezi Yöntemi ve Süresi

Ameliyathane ortamında gerçeklemesi gereken hassas bir müdahaledir. Genel anestezi, lokal anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştirilir. Genital bölge estetiği ameliyatları, yapılan yöntem ve işlemlere göre operasyon süresi 1-2 saat arasında sürer. Genital bölge estetiği işlemlerinin çoğu ağrılı değildir. Sancı durumda basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Hastalar genellikle aynı gün evlerine gönderilir.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar

 • İki gün sonra banyo yapmalarına izin verilir.

 • Labioplasti ve vajinoplasti sonrası cinsel organların özel solüsyonlarla yıkanması gerekir. 

 • İlk birkaç gün oturup kalkarken dikkatli olunması gerekir. 

 • 3 hafta cinsel ilişki yaşanmamalıdır. (kızlık zarı onarımı halinde durum farklı olabilir)

Vajina Estetiği

Tedavi Özeti

 • 1
  Operasyon Sayısı
 • 1-3 Saat
  Operasyon Süresi
 • Genel Anestezi
  Anestezi
 • 1-3 Gün
  Hassasiyet
 • 1-3 Gün
  İşe Dönme
 • 1-7 Gün
  Tam İyileşme
 • Sürekli
  Kalıcılık
 • Yok
  Hastanede Yatış

Dikkat: *Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Sık Sorulan Sorular

Vajinoplasti ameliyatı başlıca doğum sonrası oluşan vajinal genişleme ve deformasyon, bazende travmalar veya doğumsal kusurlar sonucu ortaya çıkan vajinal kusurların düzeltilmesi ve vajinanın normal, fonksiyonel, eski haline getirilmesi ameliyatıdır.
Labioplasti ameliyatı labiominorlerin başlıca ve daha nadir labio majörlerin yapısal deformelerinin veya asimetrilerinin düzeltilmesi ameliyatıdır.
Vajina ameliyatı ya da jinekolojik kozmetik cerrahi içerisinde en sık yapılan ameliyatlar vajinoplasti dediğimiz vajinal yenileme ameliyatıdır. Bundan sonra sırasıyla labioplstiler ve G shot ya da O shot denen vajinal yoldan yapılan ve cinsel hazzı artırmaya yönelik müdahalelerdir.

Dr.estethica'yla Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

 • Sizi Hemen Arayalım