DHI Plus Gold Yöntemi İle Saç Ekimi Nedir?

DHI Plus Gold saç ekim tekniği, estethica AR-GE birimi tarafından yaklaşık 12 ay süren araştırmalar ve geliştirmeler sonucu ortaya çıkan, patenti tamamen estethica'ya ait olan altın uçlu iğne ile yapılan bir tekniktir. DHI Plus Gold yönteminde, özel teknikler sayesinde greft kaybı neredeyse sıfıra kadar indirilmiş, aynı zamanda saç ekimi işleminin süresi de 1/3 oranında azaltılarak bir devrim gerçekleştirilmiştir.

DHI Plus Gold Saç Ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminin en önemli özelliği dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Başın sağlıklı kısmından alınan greftler, opersayon boyunca özel bir solusyonda bekletilir ve böylece saç köklerinin ölmesi engellenir. Bu solüsyon, organ nakli sırasında kullanılan ve iç organların uzun süre canlı kalmasını sağlayan özel bir solüsyondur. Bu solüsyon, işini ciddiyetle ve titizlikle yapan estethica sayesinde ilk defa saç kökleri için kullanılmaya başlamıştır.

DHI Plus Gold Yöntemi ile saç ekiminde daha yoğun görüntüyü sağlayabilir, mevcut saçlı görüntüyü koruyup saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesi sağlanır.

DHI Plus Gold Tekniğinin Aşamaları Nelerdir?

Saç Analiz Cihazı ile kişinin saç yapısının incelemesi ile işlem başlar, ardından saçlı deri yapısı ve saç köklerinin yönü analiz edilir.

Kişinin kafa yapısı ve en natürel hali oluşturacak şekilde kişinin de istediği doğrultusunda saç ön hat bölgesini oluşturulur. Bu işlemin ardından iğnesiz ve ağrısız anestezi cihazı ile lokal anestezi yapılarak uygulama bölgesi uyuşturulur.

İşleme alınan ve saç kökü (greft) sayısı belirlenmiş kişinin hazırlıkları yapıldıktan sonra profesyonel ekip tarafından donör bölgeden doktorumuzun işaretlediği alandaki greftler özenle ve hassasiyet ile mikro motor yöntemi ve Optivizör Gözlükler ile toplanır ve Özel Doku Organ Solüsyonunda bekletir.

Toplanmış greftler özel solüsyonundan sırası ile alınarak estethica tarafından geliştirilen altın uçlu iğne ile birlikte ekim yapılacak bölgeye ekilir.

Ozonlu buhar ile Multivitamin Kompleks uygulama işlemi yapılır.

Ekim işleminin bitiminde işinin uzmanı ekip yine Estethica Patentli Altın Krem Uygulamasına geçer. Donör bölgeye altın krem uygulaması yaparak hastamızı taburcu eder.

Yıkamaya kontrole gelen kişiye uzmanlarımız tarafından 5 dakikalık seans ile saç koruyucu ve büyüme destekleyici saç lazer uygulaması yapılır.

DHI Plus Gold'un Avantajları Nelerdir?

  • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılması, toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesine olanak sağlar.
  • Özel solüsyonda bekletilen köklerde kayıp en aza indirilir.
  • Çok daha sık ekim yapılmasına ve çok daha doğal görünümler elde etmeye olanak sağlar.
  • Altın uçlu ve pratik iğne sayesinde saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılmış olur. Böylece kök kaybı riski en aza indirilir.
  • Altın uç ile dokuya zarar verme, alerjik reaksiyon görme riski en aza iner.
  • Mevcut saçlar hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da uygulanabilen bir yöntemdir.
  • Hasta hızlı bir iyileşme süreci yaşar.
* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz
TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 01

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 3-4 Saat
Anestezi İğnesiz Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme 10
Sonuçların kalıcılığı Sürekli
Hastanede kalma süresi

Patenti estethica'ya ait olan altın uçlu iğne ile özel solüsyon içerisinden alınan kökler, diğer yöntemlerden daha kısa zamanda deriye ekilir.

   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!