Akupunktur ile Zayıflama

Bir çok kişi için kilo alma ne kadar kolay olsa da bir çok kişi için de bir o kadar kilo  verme  problem haline gelmektedir. Bir çok metot ve yapılan uygulamalar ile kilo vermek mümkün. Kilo vermek için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir akupunktur.  Kilo almak oldukça kolay gibi gözüküyor olsa da alınan kiloları vermek bazen hiç de ok kadar kolay olmamaktadır. Bazen fazla yemekten, bazen sağlıksız beslenmekten, bazen hareketsizlikten bazen de farklı bir çok sebep kilo almamıza sebep olur ve veremeyiz ya da kilo vermekte zorluk çekeriz. 

Elbette ki amaç sağlıklı kilo vermek olmalı aksi takdirde hızlı verilen kilolar geri alınabilmekte hatta daha fazlası bile alınabilmektedir. Basit ve kişinin hayat standardını oldukça zorlamadan ve bozmadan yapılan akupunktur tedavilerin de kısa olmamak kaydı ile uzun bir seans ile kişinin metabolizma yapısı dengede tutulmaya çalışılır. Bağırsak ve sindirim sistemleri  kontrol altına alınmaya çalışılır ve hedeflenen kiloların verilmesi sağlanır. Kişinin şikayetleri ve şikayetleri doğrultusun da bir program belirlenir.

Vücudumuz da bulunan meridyenler üzerinden kulak ve vücut akupunkturu noktalarına iğneler takılarak vücut dengesi sağlanmaya çalışılır.  Seanslar da mini akımlar vücuda verilerek midenin fazla asit yaparak mide kazıntılarının azalması hedeflenir. Kulak da diğer seansa kadar kalan iğneler ile arada özellikle yemek yemeden önce oynama yapılarak vücudun uyarılması sağlanır ve fazla yeme hissi en aza indirilmesi sağlanır. Beyne giden sinyaller ile fazla yeme hissi ya da acıkma hissi azaltılır. Amaç ilk önce vücutta ki yağların yakılarak atılması sonra sıkılaşmasıdır. Her seans da kişinin vücut endekslerine bakılır yağ ve kilo kontrolleri yapılır ve kişi değerlendirmesi ona göre devam eder. Düzenli ve sağlıklı kilo kaybı için bol su tüketilmeli ve sağlıklı beslenmelidir kişi. Özellikle spor ile desteklenip, diyet ile de koordineli olunur ise hedeflere ulaşmak çok daha kolay olmaktadır. Akupunkturun bir diğer özelliği de diyet yapan kişiler de ciddi halsizlik ve enerji kaybı olmaktadır dolayısı ile günlük aktivite kısmı azalmakta akupunktur ile ise bu şikayetler tamamen ortadan kalkmaktadır kişi kendini enerjik ve rahat hissetmektedir. Akupunktur tedavisi kombinlenebilir ve kişinin şikayetlerine  ve  isteklerine göre seans süreleri değişkenlik göstermektedir .

Seans arası uzunluk ve ne kadar tedavinin süreci uzman doktorumuz tarafından belirlenmektedir. Akupunktur tedavisi ile zayıflamak destek programlar arasında neredeyse listenin en başında gelmektedir. Kişiye zararı olmadığı gibi bir de dışarıdan ek bir takviye gıda ya da ilaç olmadığı için bağımlılık yapmaz ve kişiye yan etkisi olmaz. Hemen hemen her yaş grubuna uygundur. Kronik bir rahatsızlığı olmayan ya da doktor kontrolün de olan ve kişinin kendi  doktorunun izin ve onay verilen tüm kişilere rahatlıkla uygulanmaktadır. İstenilen ölçülere gelindiğin de kilo verme bizi memnun ettiğin de ara seans dediğimiz seanslara girilmesi de önemli. Ara seanslar ile kilo kontrolleri yapılır ve kişinin tekrar kilo alması engellenir. Ara seanslar yine her kişi de farklılık göstermektedir. Tekrar kilo almamak için ara ara seanslara girmek de büyük fayda vardır. Önemli olan ne istediğimizi bilmektir. Seanslar bittiğin de tekrar eski hayatımıza dönersek tekrar kilo almak elbette ki mümkün. Akupunktur kalıcı bir çözüm değildir. Dikkat etmez isek tekrar kilo almamız mümkün. Alışılan alışkanlıktan kurtularak yeni ve sağlıklı bir hayat tarzı ile kilo kontrolünü sağlamak mümkündür.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun