Varis hastalığının ameliyatsız tedavisi var mı?


Doktor tarafından belirlenen tedavi yöntemleri;
a) Lazerle tedavi; Kılcal tip varislerde cilt üzerinden uygulanan 70-100 derecelik lazer ışınlarıyla yapılan tedavidir. Amaç damar iç duvarının tahribiyle varislerin ortadan kaybolmasıdır. İşlem sonrası basınçlı çorap giymeye gerek yoktur, az da olsa kızarıklıklar görülebilir.
b) Radyo frekansla tedavi; Cilt üzerinden uygulanan diğer bir yöntemdir ve lazerle tedaviye benzer sonuçları vardır. Yine kılcal tip varislere uygulanır. Lazerden farkı damar içine ciltten geçerek uygulanabilen de bir türünün olmasıdır.
c) Skleroterapi; Tüm varis tiplerin tedavisinde kullanılabilir. Özel bir ilaç damar içine iğne ile uygulanır. Çok ince iğneler kullanıldığından ağrısı daha düşük olabilir. Amaç damar duvarlarının birbirine yapışması ve damarın kaybolmasıdır. Damar genişliğine göre birkaç seansla tedavi gerekebilir.
d) Köpükle tedavi (Foam terapi); Skleroterapi yöntemine benzemekle birlikte köpük haline getirilen madde geniş damarlarda daha az seansla tedaviye imkan sağlar. Varis hastaları skleroterapi ve köpük tedavisinden sonra 7 – 10 gün basınçlı çoraplar giymelidirler. Bu çoraplar enjeksiyon yapılan damar duvarlarının yapışmasını arttırır ve uygulanacak seans sayısını azaltarak işlemin daha başarılı olmasını sağlar. Hastalar işlem sonrası günlük aktivitelerine dönebilirler. Bu işlemden sonra damar hattı boyunca renk değişimi, uygulanan alanlarda morarma ve şişlikler görülebilir. Uygun lokal tedavilerle bu semptomlar geçiştirilir. 

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!