Tıraşsız ve Ağrısız Saç Ekimi Nedir?

Tıraşsız ve ağrısız saç ekimi günümüzde birçok kişinin daha iyi görünüme kavuşmak için tercih ettiği bir uygulama şeklidir. Çünkü saç dökülmesi, birçok kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen bir problemdir. Stres, yaşlanma, genetik faktörler ve düzensiz beslenme gibi çok çeşitli etkenler saç dökülmesi sonucunu beraberinde getirebilir. Saç dökülmesi sorununu yaşayan bireyler, sosyal hayatlarında özgüven eksikliği durumuyla baş başa kalabilirler. Ancak saç ekimi işlemi yaptırarak kendine güvenlerini yeniden kazanıp, sosyal hayata daha rahat adapte olmaları mümkündür. Saç ekimi uygulamasında çok farklı teknikler bulunur. Günümüzde İstanbul saç ekim merkezleri arasında en çok tercih edilen modern saç ekim yöntemleri arasında ağrısız saç ekimi bulunmaktadır. Saç ekimi nasıl yapılır, konusuna gelecek olursak, Traşsız Saç Ekimi işleminde düşük devirli mikromotorlar sayesinde hastanın ensesinden saç kökleri toplanır. Bu miktomotorların saç köklerini parçalamadan toplayabilme özellikleri mevcuttur. Traşsız Saç Ekimi işlemi sayesinde hasta, saçlarını kazıtmadan saç ekimi işlemi yaptırabilmenin avantajını elde eder. Bu uygulama sayesinde ‘dokuya saygılı’ saç kökü alımı gerçekleştirilir.   

İğnesiz Anestezi Cihazı Sayesinde Acı Hissedilmez

Ağrısız saç ekimi işleminde; iğnesiz özel anestezi cihazları sayesinde hastanın ağrı ve acı duymadan saç ekimi yaptırabilmesi sağlanır. Ağrısız Saç Ekimi uygulaması esnasında iğnesiz anestezi cihazları, anestezi maddelerini püskürterek cilt altına ulaşmasını sağlar. Bu cihazlar kullanılırken cilde yalnızca silikon başlıklar temas eder ve anestezi sağlayan maddeler cilt katmanlarında enjektör iğnesinden daha geniş bir alana yayılır. Böylece ağrı ortadan kalkar.
Traşsız Saç Ekimi işleminde kullanılan cihazlar saç köklerinin ekileceği alanı açar ve bu alana yeni saç köklerinin ekilmesini sağlar. Yeni saç kökleri, hastanın kendi saç telleri korunarak ekilir. Böylece hem ekilen saç köklerinin hem de var olan saç tellerinin zarar görmesi engellenir. Saç ekim işleminin ardından hasta kısa bir süre içinde sosyal hayatına devam edebilir. Uygulama yaklaşık 5 ila 8 saat arasından sürer. Ekilen saçlar, uygulamanın ardından geçen 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. 1. yılın sonunda ekilen saçlar çıkmış olur ve hedeflenen görüntü elde edilir.  

Saç Ekimi Teknikleriyle Etkili Saç Ekimi

Tıraşsız Ağrısız Saç Ekimi işleminde son yılların güvenilir uygulaması olan Safir Perkutan Tekniği kullanılır. Bu teknikte tek seansta 5500 adete varan greft ekimi yapılarak yaklaşık 12500 adet saç kökü elde edilir. Saç ekim merkezi arayışındaysanız estethica'da plastik cerrahi uzmanı, dermatoloji uzmanı ve anesteziyoloji uzmanlarının değerlendirmelerini dikkate alarak saç ekimi yaptırabilirsiniz. Profesyonel yaklaşımı ile öne çıkan estethica ile iletişime geçerek saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. İşlem hakkında bilgi alırken saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek merak ettikleriniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım