Safir Perkutan Tekniği İle Saç Ekimi

Sağlıklı, gür ve doğal görünümlü saçlar elbette hepimizin hayali! Ancak stres, sağlıksız beslenme, düzensiz yaşam ya da genetik faktörler gibi çeşitli sebepler neticesinde günümüzde birçok kişi saç dökülmesi problemiyle baş etmeye çalışıyor. İşte tam da bu noktada imdadımıza son yılların öne çıkan modern ve başarılı uygulaması: Safir Perkutan Tekniği ile Saç Ekimi çıkıyor. Safir Perkutan Tekniği; tıraşsız ve ağrısız saç ekimi uygulamasında tercih edilen ve hastanın acı çekmeden dilediği görünüme kavuşabilmesini sağlayan bir saç ekimi tekniğidir. Bu uygulama ile hastanın dökülen saçlarının yanı sıra, bıyık, sakal ve kaş ekimi de yapılabilir.

Saç Ekimi Sırasında Greftlerin Toplanması

Saç ekimine başlamadan önce; düşük devirli mikromotorlar ile hastanın ense bölgesinden saç kökleri, yani greftler alınır. İşlem sırasında kullanılan özel motorlar, çoklu kökleri yani greftleri parçalamadan bütünlüğü koruyarak alırlar. Saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasında ise iki farklı teknik kullanılır: Bunlardan biri klasik slit tekniği, diğeri ise Safir Perkutan Tekniği’dir. İşte bu noktada ‘Safir Perkutan saç ekimi nasıl yapılır’ merak ediyorsanız öncelikle bu teknikte gerçek safir iğneli cihazların kullanılacağını belirtmekte fayda var. Safir Perkutan Tekniği’nde hastanın ensesinden toplanan saç kökleri, gerçek safirden üretilen ve dokuya verilen hasarı en düşük seviyede olan safir iğneli özel cihazlar ile iki boyutlu yarıklar yerine üç boyutlu kanalların içine ekilir. Bu kanallar saç kökleri ile aynı boyuttadır. Bahsi geçen kanallar, gerçek safir iğneli özel cihazlar ile açıldığı için dokuya verilen zarar minimumdur. Saç ekimi yapılan bölge hızla iyileşir. İyileşme hızı standart bir saç ekimine göre 2 kat daha fazladır. Safir Perkutan Tekniği ile saç ekiminde yara izi oluşmaz. Saç kökleriyle aynı boyutta olan kanallar, sağlam saç köklerinin aralarına açıldıkları için köklere zarar vermez. Ayrıca bu teknik ile yapılan saç ekimi sonrası ödem oluşma riski minimumdur.

sık saç ekimi uygulaması

En Sık Ekimi Mümkün Kılan Saç Ekimi Yöntemlerinden Biri

Safir Perkutan Tekniği’nde hastanın saçının kendi boyutundaki küçük kanalları, açılan kanal sayısının artmasını sağlar. Böylece 2 kat daha sık saç ekimi sağlanabilir ve her santimetrekareye ekilen saç sayısı 80 adeti bulabilir. Safir Perkutan Tekniği ile saç ekimi sonuçları oldukça doğal görünümdedir. Saçlar doğru açılarla ekildiği için ideal görüntü elde edilir. Saçlar en doğru açı ayarlanarak üç boyutlu kanalların içine ekilir ve yön değiştirmeleri engellenir. Bu teknikte kullanılan, saçın kendi boyutundaki küçük kanallar, açılan kanal sayısının artmasını sağlar. Safir Perkutan Tekniği ile bir seansta yaklaşık olarak 6 bin adeta kadar greft ekimi sağlanır. Yani yaklaşık olarak 12500 ila 15000 adet saç kökü tek seansta ekilebilir.

Saç Ekimi Sonrası Yeni Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekiminin ardından ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve 1 yıl içinde saçların tamamı çıkar. Böylece bu teknik ile daha gür ve sık saçlar elde edilir. Saç ekimi işlemi yaklaşık olarak 5 ila 8 saat arasında sürer. Hastanın operasyondan kısa bir süre sonra sosyal hayatına devam edebilmesi, uygulamanın en önemli avantajları arasındadır. Siz de daha sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak için saç ekim merkezi arayışındaysanız estethica’da Safir Perkutan Tekniği ile saç ekimi işlemini yaptırabilirsiniz. İstanbul Saç Ekim merkezleri arasında yer alan estethica ile iletişime geçerek saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. İşlem hakkında bilgi alırken saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek merak ettikleriniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun