Saç Tedavilerinde Medikal Yöntemler

Saç tedavileri; var olan saç köklerinin güçlenmesini sağlayarak dolgun ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak ve saç dökülmesini büyük oranda durdurmak için uygulanan tedavilerin tamamına verilen genel isimdir. Gelişen teknoloji ve yeni buluşlarla saç dökülmesine neden olan etkenlere karşı saç köklerinin güçlenmesi ve direnç kazanması hedeflenir. Saçlar genetik nedenler, sigara kullanımı, aşırı stres, düzensiz uyku ve düzensiz beslenme, vitamin eksikliği, kimyasal içeriği olan ürünlerin yoğun kullanımı gibi bir çok nedenden dolayı dökülüyor olabilir. Dökülmeyi mutlak durdurmak mümkün olmasa da estethica'da uygulanan farklı tedavi yöntemleri ile büyük oranda yavaşlatmak ve daha sağlıklı ,daha kaliteli görünen saçlara kavuşmak mümkündür. Uygulanan birçok tedavi planının içinde en verimli olarak PRP (Plaletet Rich Plazma) tedavisi, Grow Factor (büyüme hormonlarının konsantre hali) ve Mezoterapiler gibi tıbbi direk saç köklerine doktor tarafından ince uçlu iğneyle enjekte edilerek yapılan uygulamalar başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Plasma Tedavisi

Kişinin kendisine ait kök hücrelerin kullanıldığı hiçbir yan etkisi olmayan kanla bulaşan hastalık riski ve alerji ihtimali bulunmayan bir tedavi yöntemidir. PRP Tedavisinde amaç uyuyan saç köklerini uyandırarak yeniden saç kılı haline dönüştürmek seyrelmenin olduğu bölgelerde yeniden saçlanmayı sağlamaktır.

Plasma Uygulaması Nasıl Yapılır?

10 cc kadar kan alınır. Sentifirüj denilen cihazda kan kırımızı hücrelerden ayrıştırılır. Sarı sıvı (trombositler) alınarak tek kullanımlık olan plazma kitinin içindeki ince uçlu iğnelerle yada mezoterapi tabancası ile saç derisinin içine yani direk saç köklerine enjekte edilerek uygulanır. Bu uygulama tıbbi bir tedavi olduğu için kesinlikle steril şartlarda hijyen kurallarına uyularak doktor tarafından yapılmaktadır.

Grow Factör Tedavisi

Grow Factör Amerika’dan getirilen yeni bir tedavi yöntemidir. Büyüme hormonlarının konsantre hale getirilerek saç köklerine uygulanan medikal bir tedavi yöntemidir. Skin Stamps cihazı ile öncelikle saç derisi hasarlandırılıp daha sonra içeriğin de konsantre büyüme hormonları olan serum saç derisine masaj yoluyla uygulanır, serumun saç köklerine kadar emilimi sağlanır. Olumlu sonuçları gözlemleyebilmek için 4 ile 10 seans aralığında uygulanması gereken tedavi haftada bir kez olacak şekilde planlanmaktadır. 20 dakika kadar süren seanslarda 4. Seans’ dan sonra saç tellerindeki değişim gözle görülür hale gelmektedir. Bu tedavi yöntemi ile zayıflayan saç köklerinin yeniden canlanması ve kalitesi bozulmuş canlılığını yitirmiş saç tellerinin tekrar eskisi gibi sağlıklı hale gelmesi hedeflenmektedir.

Mezoterapi Tedavileri

Vitamin kokteyli olarak da adlandırabileceğimiz tedavi şekli saç kökleri için gerekli olan vitaminlerin karışımından hazırlanmış olan özel bir kokteyldir. Hazırlanın bu karışım mezoterapi tabancası ile saç derisinin altından saç köklerine enjekte edilerek uygulanır. Ağrılı bir tedavi olmayan mezoterapi uygulamaları 4 ile 10 seans olarak uygulanır. Bu tedavi ile saç kaybının önüne geçmek ve var olan incelen saç tellerinin yeniden güçlenmesi sağlanmaktadır. Doktorumuzun tavsiyesi ile ilk 4 seans haftada 1, daha sonra 15 günde 1 seans ve en sonunda ayda 1 seans olacak şekilde 10 seans tamamlanır. Tedavi süreci yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir. Tüm tedaviler kişinin ihtiyaçları doğrultusunda hekimin önerileriyle birbirleriyle kombine edilebilir. En sağlıklı sonuçlar elde edebilmek için doktor kontrolünde düzenli olarak tedavilerin uygulanması istenilen sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Tüm tedavi yöntemleri yine doktorumuzun önerileri ile saç ekim operasyonu sonrasında da uygulanabilir. Bu sayede operasyon sonrası yara iyileşiminin hızlanması ve ekim yapılan köklerin bir an önce güçlenmesi sağlanabilir. estethica'da uygulanan bu tedavi yöntemleri, öncelikle doktor muayenesi sonucunda kişinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, hangi yöntemin daha etkili olacağına karar verilerek doktor tarafından yapılır.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun