Saç Sağlığında En Çok Tercih Edilen Uygulamalar

Bilimsel tıbbın da kanıtladığı üzere, insan vücudunda ki birçok dokunun kendini yenilediği gibi saç tellerimiz de kendini 3 ile 6 yılda bir tamamen yeniler. Ve her bir saç telimiz ayda ortalama 1.25 cm çapında uzamaktadır. Saç dökülmelerimizin sebepleri olarak bilinen stres, düzensiz beslenme, anemik hastalıklar, hormonlar, demir eksikliği vs. gibi durumlar saç tellerimizi cansızlaştırarak bir süre sonra önlemi alınmadığında saç kayıplarına neden olmaktadır. Günümüz klinik çalışmaların da son dönemlerin en etkili, çözüm sağlayan ve sonuca ulaştıran saç tedavileri , Prp ( platelet rich plasma ) , Double prp ( büyüme faktörlü prp), Saç mezoterapisi, Dermapen , Ozon buharlı multivitamin mezoterapi, Saç  Lazer terapi’dir.

- PRP (platelet rich plasma ) açılımında trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma olarak bilinen, kanın en zengin trombositlerini açığa çıkarmaktır. Kişinin kendi kanından 8-10 cc kadar alındıktan sonra 15 dakikalık özel bir santrifüj işleminden geçirildikten sonra kan alınan tüplerde trombositlerin, eritrositlerin ve beyaz kürelerden oluşan zengin trombosit dediğimiz ve kanın %55 ini oluşturan buffy coat kısmı ayrışır. Ayrışma işlemi tamamlandıktan sonra  plazma kısmı ile birlikte buffy coat kısmı enjektöre çekilir ve steril hale getirilen saçlı derinin en üst tabakasına çok ince uçlu enjektörler ile enjekte edilir. İşlem deride canlılık kazandırırken, saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini durdurur.

- Double prp, prp işleminde ilk etapta kişiden alınan az miktarda kanın A tüpüne alınarak santrifüj işleminden sonra, plazma ve buffy coat kısmının enjektör ile alınıp B tüpüne aktarılıp ve 1 cc kadar 2 değerlikli kalsiyum  eklenerek yüksek devirde  ikinci kez santrifüj işleminden geçirilip Kalsiyum etkisiyle trombositlerde ki büyüme faktörlerinin patlatılarak hepsini açığa çıkarma işlemidir. Elde ettiğimiz büyüme faktörlerini saçlı derinin üst tabakasına enjekte ederek saç köklerinde gelişme sağlanır ve ince tüy şeklinde olan bebek saçları dediğimiz saçları kalınlaştırarak saçların yoğunlaşmasını, saç kalitesinin artmasını ve dökülmelerin durdurulması anlamında etkili yöntemdir.

- Saç mezoterapisi, prp işlemi de bir mezoterapi yöntemidir. Prp de kişinin kendi kanından elde edilen vitamin değerinde ki kök hücreleri saçlı deriye enjekte ederken, saç mezoterapisinde de hali hazırda olan minerallerin, vitaminlerin, enzimlerin ve aminoasitlerin karışımından oluşan, saç tedavisi için özel hazırlanmış ve klinik testlerden geçirilmiş ve sağlık bakanlığından onaylanmış vitaminlerin saçlı derinin orta tabakasına enjektör yardımı ile iletilmesini sağlama işlemidir. Kişinin ihtiyacına göre belirlenen seanslar hafta da bir kez uygulanır.

- Dermapen, kalem şeklinde bir cihaz olan ve ucunda kişiye özel başlıklar kullanılan, bu başlık üzerinde birden fazla mikro iğne bulunmaktadır. Mikroiğneler saçlı deride mikro - iğneleme yaparken çok sayıda mikro kanallar açar. Mikro – iğneleme sayesinde ciltte elastikiyeti arttırırken kolajen üretilmesini de sağlar. Açılan mikro kanallardan prp yada mezoterapi vitaminlerini eşit sayıda deri altına iletilmesini sağlar. Dermapen titreşimli olduğu için işlemin ağrı anlamında daha konforlu olmasını sağlar.

- Ozonlu buhar multivitamin mezoterapisi, ozon doğada bulunan 2 oksijen molekülünden farklı olarak 3 oksijen molekülden oluşan bir gazdır. Ozon cildimiz ve sağlımız açısından çok değerli bir gazdır. Dokularımız için muhteşem bir iyileştirici olan ozon gazı, saç tedavisinde Estethica ‘ya özel bir formül içeriğinde multivitaminler ile buharın ozon ile karışıp saç derinin gözeneklerinden deri altına iletilmesi sağlanır. Böylelikle saç köklerinin kanlanması, oksijenlenmesi sağlanırken saç kalitesi artmış olur.

- Lazer terapi, lazer dalga boyları ile saçlı deri altında kan dolaşımının hızlanmasını sağlayıp, deri altında saç köklerine ısı enerjisi ile uyarı gönderip uyuyan saç köklerini uyandıracaktır. Saç artışında etki sağladığı gibi saç dökülmelerini durdurmak için içinde yeni jenerasyon tekniğidir. Lazer sayesinde saç bütünlüğünü kirli hava ve tozdan koruyarak saçın daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Saç tedavilerinde güvenilir hizmeti ile Estethica şubelerinden destek alabilirsiniz.

 İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun