Saç Ekimi Sonuçları Hakkında Merak Edilenler

Sac ekimi operasyonları günümüzde en çok gerçekleştirilen operasyonlar arasında yer almaktadır .saç ekimi gerçekleştirmeden önce doğru bir kurum tercihinde bulunulmalıdır .saç ekimi sonucunu etkileyen pek çok faktör vardır .saç ekimini gerçekleştirmeden önce ilk olarak doktor muayenesi gerçekleştirilir, kişinin önce cihaz ile verici alanı köklerin alınınacağı bölgenin durumu kontrol edilir , kökler kaliteli mi , adetleri saç ekimi yapılacak bölge için yeterlimi kontrol edilir , saç ekim sonucunun memnun edici olması için doğru teşhis ve planlama çok önemlidir ; kişinin ihtiyacının ne olduğu , hangi yöntem ile ekim yapılacağı hangi bölgeye ne kadar kök ekim yapılacağı , saç çizgisinin nasıl olacağı saç ekim sonrası ek tedavilere  ihtiyaç duyulup duyulmayacağı belirlenir . İlk adımda ; kişiye özel doğru bir saç ekimi planlaması çok önemlidir .

Planlama gerçekleştikten sonra saç ekim sonucunu etkileyen en önemli konulardan biri de doğru bir saç ekim operasyon sürecidir ; saç ekimi basite alınacak bir operasyon degildir ortalama 4500-5000 kök ekim gerçekleştirilecek bir saç ekim operasyonu 6-7 saat sürmektedir ve bu operasyon mutlaka doğru ellerde yani profesyonel ekipler tarafından doktor kontrolünde hastane ortamında ve steril operasyon koşulları altında gerçekleştirilmelidir,merdiven altı olarak adlandırılan kurumlardan uzak durulmalıdır .

Saç ekim operasyon sonucunun en iyi olması amaçlı günümüzde çok yeni ve üstün teknikler ile operasyon gerçekleştirilmektedir . Saç ekiminde köklerin doğru alınıp canlılığını kaybetmeden doğru bir şekilde ekim için yerleştirilmesi en iyi sonuca ulaşmak için çok önemlidir.

Saç ekiminde ekilecek kökler verici alan iki kulak arasındaki arka bölümden alınır bu kökler dökülmemeye kodlanmıştır doğru bölgeden kökler tek tek alınır ve organ nakli solüsyonunda ekim yapılana kadar bekletilir böylelikle hiç bir kök canlılığını kaybetmez ve organ nakli solusyonundayken bile saçlı derideki gibi yüzde yüz canlılığını korur sonra dhi gold plus dediğimiz teknikle aynı anda hem kökleri yerleştirilecek kanallar açılır hem de aynı anda açılan kanallara dhi kalem tekniği ile kökler yerleştirilir ,dhi gold plus tekniği günümüzde en yeni ve en iyi saç ekim sonucunu sağlayan tekniktir hem operasyon süresinin hızlı ve başarılı olması sağlanır hem de kanama en aza indirgenir ve en doğal görüntü sağlanıp ,operasyon sonrası iyileşme daha hızlı olur .

Operasyon sonucunun daha da başarılı olması için operasyon sırasında ,hastanın hem var olan saçlarını hem de ekim saçlarını güçlendirmek için ozon buharlı mezoterapi ve prp yapılır ; bu tedaviler ile hastanın saçlarına ozon buharı ile gözenekler açılıp iyieşmesi hızlandırılıp oksijenlenme arttırılara çeşitli vitaminle a vitamini c vitamini bitkisel kök hücreler folik asit ve vitaminler verilir ve saç kökleri beslenir , prp ile de hastadan alınan kanın trombositleri ayrıştırılarak trombositteki kök hücreler saçlı deriye enjekte edilerek kök hücre desteği sağlanır ve bu tedaviler ile ekim sonucunun daha da başarılı olması sağlanır.

Operasyon sonucunun başarılı ve memnun edici olması için operasyon spnrası süreçlerde çok önemlidir . Hasta operasyon sonrası saçına dikkat etmeli yıkama süreçlerini doğru ve düzenli gerçekleştirmeli ilk dönem köklere zarar verecek davranışlarda bulunmamalıdır . 

Operasyon sonrası ekim saçları ilk bir aylık dönemde dökülür ve operasyon sonrası üçüncü ay itibari ile yeni kökler çıkmaya başlar ve 10-12 ay süreçte saç ekim operasyonu sonrası istediğimiz görüntüye kavuşuruz . Operasyon sonrası prp ve mezoterapi ya da lazer tedavi gibi ek tedavileri düzenli olarak gerçekleştirdiğimizde hem sonuç süresi hızlanır hem de kendi saçlarımız ve ekilen yeni saçlar beslenir kalınlaşır vesaç ekim sonrası en başarılı en memnun edici sonuca ulaşmamızı sağlar .

Siz de saç ekim sonucunuzun yüz güldürücü olmasını istiyorsanız doğru ellerde bu işlemi profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız bize 08502223845 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun