Saç Ekimi Perkutan Tekniği

İnsanların kendilerini yakışıklı ve güzel hissetmeleri, diğer insanlar tarafından beğenilmeleri psikolojik açıdan önemlidir. Günümüz dünyasında dış görünüşünden memnun olan kişilerin çoğunlukla kendisi ile barışık, iş ve sosyal hayat ilişkilerinde başarılı, aşk ve evlilik hayatında daha mutlu oldukları gözlemlenmektedir. Kişinin kendisini beğenmesi öz güveninin artmasına ve böylelikle daha rahat iletişim kurmasına sebep oluyor. Dünya üzerinde en fazla yapılan operasyonların başında gelen ‘saç ekimi’ işlemi, insanların dış görünümün de saça ne kadar önem verdiğini göstermektedir.

Basit bir dille ifade edilirse saç ekimi donör bölge olarak belirtilen kısımda ki köklerin, saç kaybının yaşandığı bölgelere nakil edilmesi işlemidir. Uzun yıllardır uygulanan saç ekim operasyonları günümüz de teknolojik gelişmeler ile birlikte kalıcı ve estetik çözümler sunmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Görünüm Nasıl Olur

Saç ekimi sonrası kişinin görünüşü oldukça değişir ancak her zaman istediğiniz gibi bir sonuçla karşılaşamayabilirsiniz, bunun için doğru hastanede ve doğru hekimde işlem olmanız ve saç ekim işlem öncesinde doktorunuzla görüşerek beklentilerinizi belirtmeniz gerekmektedir. Saç ekimi cerrahi bir işlem olması sebebiyle kesinlikle hastane ortamında ve doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir. Saç ekimi operasyonları gün geçtikçe gelişme göstermektedir şu anda ‘’Perkutan Teknigi’’ ile yapılan operasyonlar son noktadır. Perkutan tekniği, sayılı hastanede uygulanan özel bir tekniktir diğer tekniklerden farkı saç ekimi yapılacak bölgeye açılan kanalların yan kesiler şeklinde değil ince iğneler ile yuvarlak şekilde açılmasıdır. Bu teknikte açı ve kök sıklığı doğru hesaplanırsa en doğal ve sık saç görünümü elde edilmektedir. Ekim yapılacak alanın büyüklüğüne göre ortalama 4-8 saat süren saç ekim operasyonları lokal anestezi altında gayet konforlu şekilde yapılabilmektedir. Operasyon öncesi işlem yapılacak bölgelere lokal anestezi yapıldığı için acı hissedilmemektedir.

Saç Ekimi Merkezi Seçimi

Operasyon öncesi ve operasyon anı ne kadar önemliyse operasyon sonrası da çok önemlidir, mutlaka doktorunuzun verdiği bilgilere göre hareket etmeli ve işlem yapılan kısımlara özen gösterilmelidir. Operasyon sonrası ilk yıkama köklerin sağlığı açısından oldukça önemli olduğu için doktorunuz ile birlikte belirleyeceğiniz ilk yıkama gününüz uzmanlar tarafından yapılmalı ve ne şekilde devam etmeniz gerektiğiyle ilgili bilgi verilmelidir. Cerrahi bir operasyon yapılacağı için her şeyden önce gelen sağlık, bu sebeple operasyon olacağınız kurumu seçerken özen göstermelisiniz saç ekimi donör bölgeye göre değişmekle birlikte ikinci kez yapılamayabilir ve geri dönüşü olmayan bir süreçle karşılaşabilirsiniz.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun