Saç Ekimi Sanatı

Gelişen teknoloji ile birlikte kadın-erkek herkesin korkulu rüyası olan saç dökülmesi ve kellik problemi artık tarihe karıştı. Saç ekimi ile bu sorun ortadan kalkarken bazı sorulara cevap bulmak ve en doğru yer neresi mutlaka iyi düşünmek gerekir. Eğer uzman kişilerin kontrolünde yapılmazsa saçınızı yaptırayım derken sağlığınızdan da olabilirsiniz.

Saçlarınız Neden Dökülür?

Saç ekimine karar vermeden önce saç dökülmesinin nedenlerini öğrenmek gerekir. Birçok sebeple saçlarımız dökülebilir. Psikolojik mi, hormonel bozukluk mu, vitamin eksikliği mi gibi sorulara cevap bulmak için kan tahlillerinin yapılması gerekir. Saç ekimine artısı nedir derseniz eğer ekimden önce dökülmeyi durdurmuş ve olan saçlarınızı koruyarak sağlıklı sonuçlar elde etmiş olursunuz. Bu aşamanın ardından da en doğru yer ve en son teknik nerede diye araştırmalara başlayabilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Uygun musunuz?

Saç ekimi uygulayacak kişinin mutlaka uzman bir kişi olması gerekir. Detaylı bir muayene içerisinde kronik bir hastalığınız, kullandığınız veya kullanmamanız gereken ilaçlar var ise uzman kişi ile bunları mutlaka paylaşın. Operasyon için uygun olup olmadığınıza doktorunuz ile karar verebilirsiniz.

Saç Ekiminde En İyi Teknik Hangisidir?

Amerika'da sayılı kliniklerde ve Türkiye de sadece estethica'da kullanılan Perkutan Tekniği en son kullanılan tekniktir. Kanallar özel bir iğne olan Perkutan ile açılarak daha sık daha doğal bir ekime başlanır. Perkutan tekniğin de özel iğneler kullanıldığı için iyileşme süreci daha kısa sosyal hayata daha hızlı bir dönüş, greftlerin tutma oranı %90 ve üstü olması ekim sonrası ise daha rahat geçmektedir. Her açıdan konforlu bir teknik olan Perkutan tekniği ekilen saçların hemen hemen hepsinin çıkması ile diğer tekniklerden farkını ortaya koyarak yüz güldürücü gerçek sonuçlar almaya devam ediyor.

Saç Ekiminde Greft Sayısı Nasıl Belirlenir?

Saç ekimi için önce ekilecek yer uzman kişilerce belirlenir ve donör bölgesi dediğimiz güvenli ense bölgesindeki saç sıklığına göre greft sayısı belirlenir. Yüz, kaş, göz özelliklerinize göre ekim planlaması yapılır ve uygun bir tarih karar verilerek artık ekim aşamasına geçilir.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım