Ağrı ve Tıraş Olmadan Saç Ekimi

Günümüzde birçok kişi estetik bir görünümün anahtar parçaları arasında gür ve sağlıklı görünen saçlar olduğunu bilir. Tıraşsız, ağrısız saç ekimi, daha iyi görünüme kavuşmak için tercih edilen oldukça pratik bir uygulama şeklidir. Çünkü saç dökülmesi, birçok kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen bir problemdir. Düzensiz beslenme, yaşlılık, stres ve genetik faktörler gibi birçok neden saç dökülmesi sonucunu beraberinde getirebilir. Bu problemi yaşayan bireyler, özgüven eksikliği durumuyla yüz yüze kalabilirler. Ancak saç ekimi işlemi sayesinde kendine güvenlerini yeniden kazanmaları mümkündür. Saç ekimi uygulamasında çeşitli teknikler bulunur. Günümüzde İstanbul saç ekim merkezleri arasında sıklıkla tercih edilen saç ekim yöntemlerinden biri de tıraşsız, ağrısız saç ekimidir. Tıraşsız, ağrısız saç ekimi yönteminde kanama ve şişlik hemen hemen yok denecek kadar azdır. İşlemi yaptıran hastalar, acı çekmeden ve görüntüsünde olumsuz bir değişiklik yaşamadan saç ektirebilmenin avantajını yaşayabileceği için bu yöntem günümüzde çok sayıda birey tarafından tercih edilmektedir.

Saç Ekimi Teknikleri

Saç Köklerine Zarar Vermeden Toplanır

Peki saç ekimi nasıl yapılır? Tıraşsız saç ekimi işleminde düşük devirli mikromotorlar sayesinde hastanın ensesinden saç kökleri toplanır. Bu miktomotorların saç köklerini parçalamadan toplayabilme özellikleri sayesinde işlemin birçok avantajı mevcuttur. Tıraşsız saç ekimi işlemi ile hasta, saçlarını kazıtmadan saç ekimi yaptırabilmenin avantajını elde eder. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde ‘dokuya saygılı’ saç kökü alımı gerçekleştirilir.

Silikon Başlıklar Sayesinde İstanbul'da Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız saç ekimi işleminde ise, iğnesiz özel anestezi cihazları sayesinde hasta, ağrı ve acı duymadan saç ekimi yaptırabilir. Ağrısız saç ekimi uygulaması esnasında iğnesiz anestezi cihazları, anestezi maddelerini püskürterek cilt altına ulaşmasını sağlar. Bu cihazların kullanımı esnasında cilde yalnızca silikon başlıklar temas eder ve anestezi sağlayan maddeler cilt katmanlarında enjektör iğnesinden daha geniş bir alana yayılır. Bu sayede ağrı ortadan kalkar. Tıraşsız saç ekimi işleminde kullanılan cihazlar, saç köklerinin ekileceği alanı açar ve bu alana yeni saç köklerinin ekilmesini sağlar. Hastanın yeni saç kökleri, kendi saç telleri korunarak ekilir. Böylece ekilen saç köklerinin yanı sıra, var olan saç tellerinin zarar görmesi de engellenir.

Saç Ekimi İstanbul

Saç ekim işleminin ardından hasta kısa sürede sosyal hayatına devam edebilir. Yaklaşık 5 ila 8 saat arasında süren uygulamanın ardından geçen 3. aydan itibaren yeni saçlar çıkmaya başlar. 1. yılın sonunda ekilen saçların tamamı çıkmış olur ve hedeflenen görüntü elde edilir. Tıraşsız ağrısız saç ekimi işleminde son dönemin güvenilir uygulamaları arasında yer alan Safir Perkutan Tekniği kullanılır. Safir Perkutan Tekniği’nde tek seansta 5500 adete varan greft (çoklu saç kökü) ekimi yapılarak yaklaşık 12 bin ila 12 bin 500 adet saç kökü elde edilir. Saç ekim merkezi arayışındaysanız estethica’da plastik cerrahi uzmanı, dermatoloji uzmanı ve anesteziyoloji uzmanlarının değerlendirmelerini dikkate alarak saç ekimi işlemini yaptırabilirsiniz.

İstanbul saç ekim merkezleri arasında profesyonel yaklaşımı benimseyen yapıya sahip hastanelerden olan estethica ile iletişime geçerek saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun