Saç Ekiminde PERKUTAN ve FUE Tekniği


estethica hastanesinde saç ekimi işlemi Perkutan ve FUE teknikleri ile yapılmaktadır. Bu teknikler günümüzde kullanılan en gelişmiş ve popüler saç ekim yöntemleri olarak kabul edilmektedir. estethica saç ekim kliniği bu yöntemin ilk uygulayıcılarındandır. Saç ekimi işleminde Perkutan tekniği işlem yapıldıktan sonra doğal bir görünüm sağladığı için çok fazla tercih merceği olmuştur. Bu doğallık tekniğin yapılma doğrultusu ile ortaya çıkar peruktan tekniğinde ince mikroskobik iğneler ile saçınızın yönü doğrultusunda açılar verilerek delikler açılır bu deliklere saç kökleri doğru bir şekilde tek tek ve titizlik ile yerleştirilir. Saç ekimi işlemi ense bölümünden alınan kökler ile yapılır ve alınan bölümde seyreklik olmaz. Operasyon lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Ortalama 7 saat gibi bir zaman dilimde sonuçlanır, hiçbir acı ve en ufak bir risk bulundurmadan gerçekleşir.

Saç Ekimi Sonrası Hızlı İyileşme

Saç ekimi operasyonundan sonra normal hayatımıza devam edebilirsiniz, bir gün sonra donör bölgesindeki bandajlar çıkarılıp saç ekimi sonrası ilk yıkama estethica’da işlem aldığınız bölüm tarafından gerçekleştirilir. İşlemden sonra kabuklanma gibi durumlar görülebilir, iyileşme süresi ise 7 gün ile 10 gün arasında gerçekleşir. estethica’da uygulanan Perkutan tekniği ile yapılan saç ekimi sonrasında ekilen saçlar çıktıktan ortalama 3 ay içinde tekrar dökülür. Dökülen saçların yerine çıkan saçlar ise Perkutan tekniği ile yapıldığı için doğal görünüme çok yakın bir durumda olacaktır. Yani saçınız eski görünümüne yakın bir görüntüye kavuşacaktır.

Saç ekiminde kullanılan FUT tekniğinde ense bölgesinden parça kesilerek çıkartıldıktan sonra, saç kökleri mikroskop altında gruplarına ayrılır. Fut tekniğinde, ense bölgesinde dikiş izi kalmaktadır. Bu teknikte parça alınan bölgede ortalama 2 ila 4 ay uyuşukluk hissi ve ciltte gerginlik hissi oluşmaktadır. FUT tekniğiyle yapılan operasyon sonrasında hastalarda iş gücü kaybı FUE tekniğine göre daha fazladır.

Saç Ekimi Sayesinde Bambaşka Bir Görünüm

Türkiye de sadece estethica’da uygulanan FUE tekniğinde ise saç kökleri iki kulak üstü ve ense bölgesinden alınır. Bu işlem mikro motorla tek tek alınarak yapılır. Sonrasında alınan kökler gruplara ayrılır ve bu teknik ile mikroskop kullanmaya gerek kalmaz. FUE tekniği ile ense bölgesinde operasyon sonrası yara izi uyuşukluk, ağrı ve gerginlik oluşmaz. FUE yöntemi dikişsiz ve yeni bir yöntem olduğundan estethica merkezlerinde daha çok tercih edilmektedir. Saç ekimi operasyonu sonrası bakım, yapılan işlem sonrası saçların sağlıklı çıkıp uzamasında ve oluşabilecek dökülmelerin önlenmesinde büyük önem taşır. Operasyon bittikten sonraki bir hafta içerisinde hasta ağır işlerden ağır spor, hamam, sauna, cinsel ilişki, stresli durumlardan kaçınmalıdır. 1 haftadan sonraki süreçte ise saç ve deri analizine göre yeni ekim yapılan saçlar ile var olan saçların korunması için hekimler tarafından önerilen bakımlar uygulanmalıdır. Ekim işleminden sonraki bakım süreci saç ekimi işleminin sonucunu doğrudan etkiler. Bakım kadar önemli olan bir nokta ise dikkattir. Saçın yapısının bozulmaması için birçok dış faktöre dikkat edilmesi gerekir.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!