Traşsız, Ağrısız Saç Ekimi


Traşsız, Ağrısız Saç Ekimi nedir ve nasıl yapılır? Traşsız, Ağrısız Saç Ekimi'nin diğer saç ekimi yöntemlerine göre avantjları nelerdir? Safir Perkutan Tekniği ile Traşsız Ağrısız Saç Ekimi'nin faydaları nelerdir?


TRAŞSIZ, AĞRISIZ SAÇ EKİMİ

Traşsız, Ağrısız Saç Ekimi, günümüzde birçok kişinin daha iyi görünüme kavuşmak için tercih ettiği bir uygulama şeklidir. Çünkü saç dökülmesi, birçok kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen bir problemdir. Stres, yaşlanma, genetik faktörler ve düzensiz beslenme gibi çok çeşitli etkenler saç dökülmesi sonucunu beraberinde getirebilir. Saç dökülmesi sorununu yaşayan bireyler, sosyal hayatlarında özgüven eksikliği durumuyla baş başa kalabilirler. Ancak saç ekimi işlemi yaptırarak kendine güvenlerini yeniden kazanıp, sosyal hayata daha rahat adapte olmaları mümkündür.


TRAŞSIZ, AĞRISIZ SAÇ EKİMİNDE KANAMA VE ŞİŞLİK MİNİMUM DÜZEYDEDİR

Saç ekimi uygulamasında çok farklı teknikler bulunur. Günümüzde İstanbul saç ekim merkezleri arasında en çok tercih edilen modern saç ekim yöntemleri arasında Traşsız, Ağrısız Saç Ekimi bulunmaktadır. Traşsız, Ağrısız Saç Ekimi yöntemlerinde kanama ve şişlik yok denecek düzeyde azdır. Hasta, acı çekmeden ve görüntüsünde olumsuz bir değişiklik yaşamadan saç ektirebilmenin avantajını yaşayabileceği için bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir.

‘DOKUYA SAYGILI’ SAÇ EKİMİ YAPILIR

Saç ekimi nasıl yapılır, konusuna gelecek olursak, Traşsız Saç Ekimi işleminde düşük devirli mikromotorlar sayesinde hastanın ensesinden saç kökleri toplanır. Bu miktomotorların saç köklerini parçalamadan toplayabilme özellikleri mevcuttur. Traşsız Saç Ekimi işlemi sayesinde hasta, saçlarını kazıtmadan saç ekimi işlemi yaptırabilmenin avantajını elde eder. Bu uygulama sayesinde ‘dokuya saygılı’ saç kökü alımı gerçekleştirilir.   

AĞRISIZ SAÇ EKİMİNDE ANESTEZİ CİHAZLARI SAYESİNDE ACI HİSSEDİLMEZ

Ağrısız Saç Ekimi işleminde ise, iğnesiz özel anestezi cihazları sayesinde hastanın ağrı ve acı duymadan saç ekimi yaptırabilmesi sağlanır. Ağrısız Saç Ekimi uygulaması esnasında iğnesiz anestezi cihazları, anestezi maddelerini püskürterek cilt altına ulaşmasını sağlar. Bu cihazlar kullanılırken cilde yalnızca silikon başlıklar temas eder ve anestezi sağlayan maddeler cilt katmanlarında enjektör iğnesinden daha geniş bir alana yayılır. Böylece ağrı ortadan kalkar.
Traşsız Saç Ekimi işleminde kullanılan cihazlar saç köklerinin ekileceği alanı açar ve bu alana yeni saç köklerinin ekilmesini sağlar. Yeni saç kökleri, hastanın kendi saç telleri korunarak ekilir. Böylece hem ekilen saç köklerinin hem de var olan saç tellerinin zarar görmesi engellenir.  

HASTA SAÇ EKİMİN ARDINDAN KISA SÜREDE HAYATINA DEVAM EDER

Saç ekim işleminin ardından hasta kısa bir süre içinde sosyal hayatına devam edebilir. Uygulama yaklaşık 5 ila 8 saat arasından sürer. Ekilen saçlar, uygulamanın ardından geçen 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. 1. yılın sonunda ekilen saçlar çıkmış olur ve hedeflenen görüntü elde edilir.  

SAFİR PERKUTAN TEKNİĞİ İLE ETKİLİ ÇÖZÜMLER

Traşsız Ağrısız Saç Ekimi işleminde son yılların güvenilir uygulaması olan Safir Perkutan Tekniği kullanılır. Safir Perkutan Tekniği’nde tek seansta 5500 adete varan greft (çoklu saç kökü) ekimi yapılarak yaklaşık 12 bin ila 12 bin 500 adet saç kökü elde edilir.
Saç ekim merkezi arayışındaysanız estethica Hastaneleri’nde plastik cerrahi uzmanı, dermatoloji uzmanı ve anesteziyoloji uzmanlarının değerlendirmelerini dikkate alarak saç ekimi işlemini yaptırabilirsiniz.

İstanbul Saç Ekim merkezleri arasında profesyonel yaklaşımı ile öne çıkan estethica Hastaneleri ile iletişime geçerek saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. İşlem hakkında bilgi alırken saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek merak ettikleriniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!