Perkutan Saç Ekim Tekniği


Perkutan tekniği ile saç ekimi; Türkiye’de en gelişmiş ve popüler saç ekim yöntemi olarak kabul edilmektedir. estethica ekibi olarak biz ise bu yöntemin ilk ve en başarılı uygulayıcılarından olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Erkeklerde de kadınlarda da ilk bakışta en çok dikkat çeken yerler, saçlardır. Bu yüzden başarılı bir saç ekiminden söz edebilmek için elde edilecek sonuç doğal olmalıdır. Ayrıca saç ekimi yapılan kişinin çevresi tarafından fark edilmemelidir. Bunun içinde bir saç ekimi için saç çizgisi çok iyi planlanmalıdır.

Saç Ekimi Aşamaları

Ekilen saç köklerinin başarı oranı ne kadar yüksek olursa açık olan alanların kapatılması bir o kadar da başarılı olmaktadır. Bu şekilde ekim gerçekleştiğinde hasta memnuniyeti de yüksek derecede olmaktadır. estethica'da; 2004 yılından bu yana 5000 üzerinde FUE seansında 10 milyon adet foliküler ünite nakli gerçekleştirmiştir.

Saç ekimi işlemiüç aşamadan oluşan bir operasyondur, saç köklerine maksimum ilgi ve özen gösterilmesi gereken bir uygulamadır.

  • Ensede seyreklik oluşturmayacak ve saç köklerinin travmasız bir şekilde alınması gerekir.

  • Önceden kararlaştırılıp çizilen saçsız alanlara elde edilen köklerin yerleştirileceği kanalların özel iğneler yardımı ile hazırlanması gerekir.

  • Saç köklerinin yeni yerlerine özenle yerleştirilmesi gerekir.

Nakledilen saçların kökleri iki kulak arasındaki bölgede bulunan saç kökleridir. Saç ekimi zamanı donör bölgesinde yeterli sayıda saç kökü bulunamaz ise o kişiye saç nakli uygulaması gerçekleştirilememektedir.

Perkutan saç ekimi işleminde ise kanallar ince iğneler ile sık bir şekilde açılmaktadır. Sakal veya vücuttan kökler alınabilmektedir. Alınan saç kökleri içindeki saç teli sayısı 2 veya 3 olabilir. Bu teknik sayesinde bir günde orantılı olarak yaklaşık 5000 kök nakil edilebilmektedir. 5000 kök ise ortalama 1000 saç teline denk gelmektedir.

Başarılı Saç Ekimini Etkileyen Faktörler

  • Alınan bölgedeki saç sıklığı saç teli kalınlığı

  • Alınan bölgedeki saçlı alanın büyüklüğü

  • Kişinin genel sağlık durumu

  • Ekim yaptıracak kişinin önerilere uymada göstereceği titizlik

Saç ekimi zamanı punch cihazı sayesinde ensede seyreklik oluşturmadan maksimum sayıda kök sayısı elde edilebilir. Saç ekimi operasyonu, çok uzun süren operasyon olmasa da hazırlık süresi ile birlikte 6-9 saat sürebilir, süre saçsız alanın büyüklüğüne göre artıp azalma gösterebilir. Saç ekimi bazen iki seans halinde de yapılabilir. En önemlisinden biri kişiye uygun estetik vizyondur. FUE tekniği ile saç ekimi sınırlı uyuşturma tercih edilmektedir. İşlem yapılan alan 6-10 gün süresince kırmızı gözükmektedir.

Ekiminden 9-10 gün sonra ekim yapılan alan tamamen eski haline döner. Alım ve ekim bölgesindeki izler fark edilmeyecek hale gelir. Kanama pıhtılaşma ve saç seyrelmesi çok ve belirsiz olan kişilere doktorlarımız saç ekimini tavsiye etmemektedir. İşlem yapılmadan önce işlem yapılacak alandaki saçların sıfıra kesilmesi gerekir. 6 ay içerisinde ise ekim yapılan köklerin %80'inden yeni saçlar çıkmış olur. Çıkışın %100 uzayarak tamamlanması yaklaşık 1 yıl sürmektedir. estethica'da; Perkutan tekniği ile saç ekimi operasyonları alanında uzman plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!