Saç Tedavilerimiz ve Saç Ekimi


Erkeklerin dikkat ettiği ve vazgeçilmezi olan saçlar, bir erkek için saç çok önemlidir. Yüzdeki eksikliği tamamlayan saçtır.  estethica’ da saç tedavisi ve ekimi ile ilgili bir çok çözüm bulabilirsiniz. Cansız saçlara doktor muayene sonucu yapılması gereken tedavi belirlenir. Yapılan başlıca tedavilerimiz PRP , MEZO terapi ve GF ( büyüme faktörü) tedavileridir.  estethica olarak  saç kokteyli paketimiz 4 prp+ 4 mezoterapi, GF dermapen eşliğinde yapılır, tedavilerimiz  dermatolog doktorlarımız tarafından uygulanır. Uygulama tedavisi haftada bir PRP, haftada bir Mezo Terapi şeklinde 4 seansta tamamlanır. Kalan 4 seans 15 gün aralıklarla uygulanmaktadır. Paket bitiminden sonraki süreçte koruma seansları ilk önce ayda bir, daha sonra 3 ila 6 ayda bir koruma seansları önerilmektedir.
Kellik kaderimiz olmasın…
Saç ekimi için öncelikle doktorumuz tarafından saç analiz sırasında ekim bölgesi ve ekim için kullanılacak dönor bölgesi muayenesi yapılı ve sonuca göre ekime  karar verilir. Hastanın saç ekimine alınmadan önceki hazırlıkları:

 

  1. Hastanın saç tıraşı gerçekleştirilir
  2. Hastaya lokal anestezi uygulanır
  3. Hasta ekim için ameliyathaneye alınır

Saç ekimi sonrasında kişi 3. gün yıkama için davet edilir. İlk yıkamayı kliniğimizde yapılır. Sonraki süreçlerde doktor bilgisi tarafından kişiye tarif edilen şekilde yıkama işlemine devam edilmelidir. 10. Yıkama, kliniğimizde son yıkama ve kontrol olarak gerçekleştirilir. Saç ekimi sonrasında yukarıda ilk bahsettiğimiz saç kokteyli ya da GF, PRP, MEZOTERAPİ tedavilerine  ekilen köklerin ve diğer köklerin daha sağlıklı, güçlü çıkması ve kalitesini artırmak için ömerilir. İşlemler hekimlerimiz tarafından uygulanır. 

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!