Saç Ekimi


Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi işlemi Ataşehir estethica Cerrahi Tıp Merkezi’nde Perkutan Yöntemi ve Fue Tekniği ile yapılmaktadır. Bu teknik en gelişmiş ve popüler saç ekim yöntemi olarak kabul edilmektedir. estethica bu yöntemin ilk uygulayıcılarındandır. Saç ekimi işleminde perkutan yöntemi işlem yapıldıktan sonra doğal bir görünüm sağladığı için çok fazla tercih merceği olmuştur. Bu doğallık yöntemin yapılma doğrultusu ile ortaya çıkar. Perkutan tekniğinde ince mikroskobik iğneler ile saçınızın yönü doğrultusunda açılar verilerek delikler açılarak bu deliklere saç kökleri doğru bir şekilde tek tek ve titizlik ile yerleştirilir. Saç ekimi işlemi ense bölümünden alınan kökler ile yapılır ve alınan bölümde seyreklik olmaz. Operasyon lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Ortalama 7 saat gibi bir zaman dilimde sonuçlanır.

Saç ekiminde kullanılan Fut tekniğinde ise; ense bölgesinden parça kesilerek çıkartıldıktan sonra, saç kökleri mikroskop altında gruplarına ayrılır. Fut tekniğinde ense bölgesinde dikiş izi kalmaktadır. Bu teknikte parça alınan bölgede ortalama 2-4 ay uyuşukluk hissi ve ciltte gerginlik hissi oluşmaktadır. Fut tekniğiyle yapılan operasyon sonrasında hastalarda iş gücü kaybı Fue’ ye göre daha uzundur.

Türkiye de sadece estethica kurumunda uygulanan fue tekniğinde ise saç kökleri iki kulak üstü ve ense bölgesinden alınır. Bu işlem mikro motorla tek tek alınarak yapılır. Sonrasında alınan kökler gruplara ayrılır ve bu teknik ile mikroskop kullanmaya gerek kalmaz. Fue tekniği ile ense bölgesinde operasyon sonrası yara izi uyuşukluk, ağrı ve gerginlik oluşması olmaz. Fue yöntemi dikişsiz ve daha yeni bir yöntem olduğundan estethica merkezlerinde tercih edilir.

Saç Ekiminin Seyri

Saç ekimi operasyonundan sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Operasyondan bir gün sonra donör bölgesindeki bandajlar çıkarılıp ilk yıkama tekrar estethica şubelerinde (Ataşehir-Bakırköy-Levent) işlem aldığınız bölüm tarafından gerçekleştirilir. İşlemden sonra kabuklanma gibi durumlar görülebilir ve herhangi bir risk teşkil etmez, iyileşme süresi ise 7 gün ile 10 gün arasında gerçekleşir. Peruktan tekniği ile yapılan saç ekimi sonrasında ekilen saçlar çıktıktan ortalama 3 ay içinde tekrar dökülür. Dökülen saçların yerine çıkan saçlar ise peruktan tekniği ile ekilen ve sonucu alınan saç ekimi sonrası çıkan sağlıklı saçlarınızdır.

Saç ekimi operasyonu sonrası bakım, yapılan işlem sonrası saçların sağlıklı çıkıp uzamasında ve oluşabilecek dökülmelerin önlenmesinde büyük önem taşır. Operasyon bittikten sonraki süreçte bir hafta içerisinde hasta ağır işlerden, spor, hamam, sauna, stresli durumlardan kaçınmalıdır. Ekim işleminden sonraki bakım süreci saç ekimi işleminin sonucunu doğrudan etkiler. 1 haftadan sonraki süreçte ise saç ve deri analizine göre yeni ekim yapılan ve var olan saçların korunması için estethica hekimleri tarafından önerilen bakımlar uygulanmalıdır.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!