Saç Ekimi Yöntem ve Teknikleri


Yoğun bir şekilde saç kaybına uğramış kişilerin tekrardan eski saçlarına kavuşmasının tek yolu saç ekimi işlemidir. Saç ekimi; hem erkeklerde hem de kadınlarda lokal anestezi altında çözüm sunan bir işlemdir. Saç ekimi işlemi uzman kişi ve ekipler tarafından doğru uygulandığı takdirde mükemmel sonuçlar verir. Saç ekimi işlemi estethica hastanelerinde uzman ekipler tarafından yapılmaktadır.

FUT Yöntemi İle Saç Ekimi

Eski bir yöntem olan FUT yöntemi saçların yoğun olduğu ense bölgesinden kesi yapılarak şerit halinde kıl köklerinin deri ile alınması ile gerçekleştirilir. Bu yöntemde kıl köklerine zarar verilebilir. Ekilen kök sayısı daha az olur ve kaliteli, kalitesiz tüm saçlar ekilir. Bu yöntemde ensede kesi yapıldığından iz oluşur ve ensede hissizlik ve gerginlik oluşur. Ameliyatlı bir işlemdir.

FUE Yöntemi İle Saç Ekimi

estethica hastanelerinde uygulanan FUE yönteminde donör bölgesi dediğimiz saçların yoğun olduğu ense kısmından mikro motorlarla tek tek saç kökleri alınır. Lokal anestezi altında ameliyatsız olarak yapılır. Kesinlikle ense kısmında iz kalmaz. FUE yönteminde santimetre kareye 60 kök ekilebilmektedir. Alınan saçların yüzde yüzü ekilir. Yaklaşık köklerin alınması 2 saat kadar sürer. Uyuşukluk ya da hissizlik olmaz. Saç derisi alınmadığından gerginlik olmaz. Saç dipleri doğal yapısında olur. Saç kökleri 45-60 derecelik açılarla yerleştirildiğinden istediğiniz şekilde yön vermeniz mümkündür. Ameliyatsız olduğundan iltihap olma riski yoktur. Ayrıca FUE yöntemiyle sakal ekimi ve bıyık ekimi de yapılabilir. 

SLİT Teknik ile Saç Ekimi

Ense bölgesinden alınan köklerin saç derisine yerleştirme işlemi 2 teknikle yapılır. Bunlardan biri slit teknik adı verilen tekniktir. Slit teknik yönteminde; ekilecek alanda ince düz kesiler halinde kanallar açılır ve köklerin yerleştirme işlemi yapılır. 

Perkutan Teknik İle Saç Ekimi

İğneli özel bir tekniktir. Alınan köklerin ekilecek alana ince özel iğneler ile tek tek el ile yerleştirme işlemidir. İnce özel iğneler ile kanallar açılır ve her bir kök için açı verilerek ince bir delik açılıp kök yerleştirme işlemi yapılır.  Türkiye’de ve dünyada sayılı kliniklerde uygulanan özel bir tekniktir.  Türkiye’de estethica hastanelerinde uygulanmaktadır.  İyileşme süreci daha hızlıdır. Scar izi kalmaz.

Saç ekiminde en önemli beklenti doğallığı yakalayabilmektir. Bunun için öncelikle doğru bir planlama yapılmalıdır. Saçsız alana saçların yoğun ekilmesi, ekilen saçlara doğru açılar verilmesi, ekilecek alana santimetre kareye ekilecek kök yoğunluğunun belirlenmesi operasyonun kalitesini arttırır. 

Saç ekiminin doğru yapılması kadar ekimden sonra ki süreçte çok önemlidir. 2-3 gün sonunda ekim yapılan alan iyileşmeye başlar.  Bu süre içinde kişinin ekim yapılan köklere zarar vermemesi gerekmektedir. Yani ekim yapılan alanı sürtme, vurma gibi sorun teşkil edilecek olaylardan korumak gerekmektedir. Saç ekim işleminin kişiye herhangi bir zararı yoktur.  FUE yöntemi ile Perkutan teknik ile; saç kaybı yaşayan kadınlarda da başarılı sonuçlar alınır.  Erkeklerdeki gibi saçlar kesilmeden kadınlarda saç nakli yani saç ekimi işlemini yapmak mümkündür.  Slit teknikte ekim yapılacak alandaki saçlara zarar verme riski vardır. Çünkü kesi yapılarak kanal açıldığından diğer köklere zarar verilebilir. Perkutan teknik ile bu zararın önüne geçilir. Perkutan teknikte; iğneli ekimde her saç kök arasına girip ince delikler kanallar açılarak diğer köklere zarar vermeden kök yerleştirmek mümkündür. Hem saçların kesilmesine gerek yoktur, hemde mevcut kökler hiç zarar görmez. 

DHI Plus Gold Saç Ekimi

estethica olarak saç ekimi tekniklerine son kazandırdığımız tekniğin adı ise; DHI Plus Gold ile Saç Ekimi tekniğidir. Klasik DHI Saç Ekimi tekniğinin, estethica AR-GE ekibi tarafından geliştirilmiş haline, DHI Plus Gold Tekniği adı verilir. Bu teknik; patentli altın uçlu iğne, organ nakil solüsyonu ve altın krem gibi sadece estethica'da kullanılan yenilikler getirerek, saç ekimi sonuçlarında %90'a varan başarılar elde edilmesini sağlar.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!