Saç Mezoterapisi


Saç mezoterapisi; saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, oligo element ve saç köklerindeki dolaşımı düzenleyici özel karışımların saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Saç mezoterapisi saç köklerinin daha sağlıklı olması, yaşam süresinin uzaması ve saçlı derinin daha uzun saç tellerinin üretilebilmesi için yapılan bir işlemdir. Saç mezoterapisi kalitesi, konforu, başarı oranı ve hasta memnuniyeti açısından diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha üstündür. İşlemin her hangi bir yan etki riskinin olmaması bunda en önemli unsurdur. Hastanın ilk muayenesinde dermatolog doktor tarafından hastanın saçının ilaç ve seans miktarına olan ihtiyacı belirlenir. Enjekte edilecek olan ilaç karışımı hazırlanır. Saç mezoterapisinde amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda, özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine enjekte edilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi işleminde uygulanan ilaç, saçlı deride orta tabakadaki kılcal damarlara ulaşır. Bu damar ağı sayesinde etkisi hızla yayılır ve saçı besleyen kılcal damarların hareketlenmesi sağlanır. Bu hareketlenmenin tepkisine göre hastanın kaç seans saç mezoterapisi alması gerektiği belirlenmiş olur. Yani saçın ilaca olan ihtiyacına göre seans aralıkları belirlenir. Uygun olanı işlemin haftada bir veya iki seans uygulanmasıdır. Ortalama olarak 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olup saç kökleri de kuvvetlenmeye başlamıştır. Saç mezoterapisi uygulamasında cinsiyet fark etmez hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilir.

Strese ve metabolizmaya bağlı nedenlerle veya mevsimsel oluşan saç dökülmeleri ya da gebelik sonrasında yaşanan ani saç dökülmesi gibi durumlarda saç mezoterapisi uygulamasının etkisi yüksek kalitededir. Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin yaşandığı ve kılın oluşum ve büyüme süresinde kısalmaların meydana geldiği de erkek tipi saç dökülmesinde mezoterapi uygulanması faydalıdır.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!