Geleneksel Tıp İle Kupa Tedavisi, Hacamat Tedavisi, Sülük Tedavisi


Geleneksel Tıp İle Kupa Tedavisi, Hacamat Tedavisi, Sülük Tedavisi konularında daha fazla bilgi için:

Binlerce yıldır dünyanın farklı kültürlerinde kullanılan ve insan sağlığına olan faydası saymakla bitmeyen geleneksel tıp yöntemleri, günümüzde hala şifa dağıtmaya devam ediyor. Yaygın bir kesim tarafından değeri tekrar anlaşılan geleneksel tıbbın şifası, binlerce yıllık insanlık tarihinin getirdiği deneyimler sayesinde doğal yollardan sağlık bulmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Doğu ve Batı tıbbının entegrasyonunu ortaya çıkaran bu geleneksel yöntemler arasında günümüzde en çok itibar görenler, hacamat, sülük ve kupa tedavisi olarak sayılıyor.

Geleneksel Tıbbın Mucizesi Kupa Tedavisi

Kupa tedavisinin tarihinin yaklaşık 5 bin yıl öncesine dayandığı tahmin ediliyor. Eski Mısır döneminden beri kullanılan bu teknik, ağrılı bölgelerin tedavisinde benzersiz bir başarı sağladığı için Babiller ve Çinliler tarafından kullanılmasının yanı sıra İslamiyet döneminde Arap yarımadasında da tercih ediliyor. Peki, kupa tedavisi nedir? Bardak çekme metodu olarak da bilinen kupa tedavisi, deride vakum etkisi oluşturarak kan akımını yüksek düzeye çıkarır. Bu sayede dokulardaki oksijen ve kan miktarı artırılırken toksinler ve karbondioksitin lenf yoluyla atılımı hızlandırılır.

Kupa tedavisi metodu iç organlar ile ilgili problemler, kas-iskelet sistemi sorunları ve omurilik ağrılarında etkin bir başarı yakalar. Bunun yanı sıra kronik yorgunluk ve halsizliğe karşı da tedavi sağlaması, kupa tedavisinin faydaları arasındadır. Reflü, migren, sinüzit gibi rahatsızlıkların yanı sıra cilt hastalıklarının mücadelesinde fayda sağlar. Depresyon, anksiyete ve uyku bozukluklarına karşı tercih edilen bir yöntemdir.

Kupa tedavisinin bir çeşidi olan hacamat tedavisi de binlerce yıllık geçmişi olan bir uygulamadır. Peki, hacamat tedavisi nedir?

Hacamat İle Şifa Bulun

Hacamat, deri altında birikmiş olan ve vücutta çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilecek toksik kanın vakumlanarak dışarı atılması işlemidir. Kupa tedavisinden farklı olarak hacamat tedavisinde vücutta kesik açılır ve kanın bu yolla dışarı atılması sağlanır. Hacamat yapılırken deri bir neşter yardımıyla çizilir ve meydana gelen kesik üzerine hacamat kupası adı verilen cam bir bardak ya da kupa ters biçimde kapatılır. Ardından vakumlama yardımıyla deri altındaki kan çekilir. Bu tedavi şeklinde kupa ya da bardakların yerleştirildiği bölgenin ağrılı bölgeler olmasına özen gösterilir.

Hacamat tedavisinin faydaları ve insan sağlığına sağladığı olumlu etkiler oldukça fazladır. Hacamat tedavisi ile vücuttaki ağrılar giderilir, kanda birikmiş toksinlerden arınma sağlanır, bağışıklık sistemi güçlenir ve hasta kendini daha zinde hisseder.

Kas ve iskelet hastalıklarının, baş ve boyun ağrılarının giderilmesinde büyük fayda sağlayan hacamat tedavisi, tansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıklara karşı da koruma sağlar.

Binlerce Yıldır İyileştiren Bir Teknik: Sülük Tedavisi

Geleneksel tıbbın öne çıkan uygulamalarından bir diğeri ise sülük tedavisidir. Doğal bir şifa tekniği olan sülük tedavisinin de geçmişi Babil ve Mısır dönemine uzanır. Antik çağlarda hekimler tarafından sıklıkla başvurulan bu yöntem; tıp alimi İbn-i Sina’nın kitaplarında yer bulmuştur. Bu sebeple, İbn-Sina tıbbının teknikleri arasında yer almaktadır.

Peki, sülük tedavisi nedir? Sülük tedavisi, steril bir ortamda uzmanlar tarafından gerçekleştirilen, hastanın çeşitli bölgelerine sülük yerleştirilmesi metoduyla uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu yöntemde, cımbız yardımıyla tedavi edilecek bölgeye yerleştirilen sülüklerin kanı emmesi için yaklaşık 10 ila 20 dakika arasında bir süre beklenir. Sülükler yeterince kan emdikten sonra, hastanın derisini bırakırlar. Sülüğün kanı emerken salgıladığı sıvı, yaklaşık 105 tane bioaktif maddeyi bünyesinde barındıran ve ilaç etkisi gösteren bir maddedir.

Vücuttaki kirli kanın dışarı atılmasıyla toksinlerden arınma sağlamak ve kan dolaşımını hızlandırmak sülük tedavisinin faydaları arasındadır. Sülük tedavisi ile, kalp enfarktüsü, hemoroid, romatizma hastalıkları, kronik ve hepatit karaciğer hastalıkları, varis, diyabetik ayak yaraları, behçet, sarı nokta, hipertansif retinopati ve damar tıkanıklığı gibi birçok hastalığa karşı şifa sağlanır.

Sülük tedavisi fiyatları, hacamat tedavisi fiyatları ve kupa tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için estethica ile iletişime geçebilirsiniz.

Geleneksel Tıp ile ilgili daha fazla bilgi için...

Kupa Tedavisi Nedir?

Hacamat Tedavisi Nedir?

Sülük Tedavisi Nedir?

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!