Yüz Germe Ameliyatı - Face Lifting Hakkında

Zamanla yer çekiminin etkisine dayanamayan cilt, elastikiyetini kaybederek sarkmaya başlar. Yüz bölgesinde meydana gelen yoğun kırışıklıklardan kurtulmak, özellikle yanaklardaki yağ doku kaybından dolayı oluşan sarkmaları, dudak kenarlarındaki deformeleri ve jawline dediğimiz çene hattı kontürünün bozulmasını engellemek ve daha genç bir görünüm elde etmek için yüz germe ameliyatı yapılabilir. 

Yüz germe operasyonları genel anestezi altında yapılır. Orta yüz germe ameliyatında saç içinden yapılan bir kesi ile endoskopik olarak orta yüz kaldırılır. Alt yüz ve boyun bölgesini de kaldıran tam yüz germe dediğimiz operasyon, kulak etrafındaki bir kesi ile sarkan derinin toparlanarak ve bu bölgedeki kas dokusu sıkılaştırılarak, ardından üzerine bir takım cerrahi manevralarla cilt adapte edilerek yapılır. Operasyon yaklaşık 3-4 saat sürebilir. Operasyon sonrası hasta 1 gece hastanede kalır.  1 hafta içerisinde dikişler alınır ve kullanılan yüz korsesi çıkarılabilir. İyileşme süresi 1-2 haftadır, ödemler oldukça azalır ve hızlı bir sonuç görülür. Dikiş izleri saç çizgisinde veya saç altında kaldığından veya kulak arkasına saklandığından farkedilmez. Kişi normal hayatına 15 günde dönebilir.  

Yüz germe ameliyatı ile birlikte yüze yağ enjeksiyonu ve dolgu uygulamaları da yapılabilir. Özellikle elmacık kemiklerinin üzerine, nazolabial çizgilere veya derinleşmiş diğer çizgilere doku transferi gerçekleştirilebilir. İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun