Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bir çok kadın dolgun, dik ve sağlıklı görüntüsü olan göğüslere sahip olmak ister. Bir çok kadın da görsellik özellikle önemli olduğu için mevcutta ki göğüslerinden memnun olmayan, yeteri kadar büyük ve dik olmayan, daha önce kanser ve türevlerinden ötürü göğüsleri alınmış olanlara (tedavileri bittiğin de ve sağlıksal operasyona engel teşkil etmeyen hastalara), doğum sonrası hafif sarkma sorunu olanlara (göğüsleri küçük olan ve aşırı derecede sarkma olmayanlara), daha dolgun göğüslere sahip olmak kişilerin tercih ettiği operasyon ve uygulamadır. Cerrahi olarak protez eklenerek göğüs büyütme yapılabilir, kişinin belirli bölgelerinden yağ alınarak yağ enjekte edilerek büyütme sağlanabilir. Cerrahi operasyon istemeyen kişiler de dolgu ile de büyütme yapılabilmektedir.

Cerrahi yöntemle göğüs büyütme de 2 farklı protez uygulanır. Damla ve yuvarlak şeklin de . Bura da kişinin isteği ve beklentisi oldukça önem arz eder. Kişinin anatomik yapısı da baz alınarak istemiş olduğu göğüslere kavuşmak için operasyon öncesinde konsiltasyon yapılarak hastaya en uygun protez seçimi ve eklenecek protez büyüklüğün de ki CC’ler belirlenir. Operasyon sırasın da belirlenen CC’ler de küçük oynamalar söz konusu olabiliyor. Burada kişinin kas ve dokuları devreye giriyor. Protezi alabileceği yapıya uygun takılması gerekir. Aksi halde uygun olmayan bir protez eklendiğinde dikişlerde tutmama ya da ameliyat sonrası reaksiyon gibi sıkıntılar mevcut olabilir. Uzun vade kullanım sağlanır. Kişi üzerinde herhangi bir sıkıntı olmadığı sürece, kişinin bir şikayeti olmadığı sürece, kontroller de yapılan tetkikler de kapsülleşme v.b olmaz ise yıllarca kullanım söz konusu olabilir. Meme büyütme operasyonlarında genel anestezi altında uygulama yapılır.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme

Cerrahi yöntemlerden bir diğeri de kişinin yağlı olan bölgelerinden yağ alımı yapılarak kinin göğüslerine yağ enjeksiyonu yapılır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işleminin kalıcılığı protez operasyonu gibi olmamaktadır. Yağ enjeksiyonlarında kişiye uygulama yapıldıktan sonra belirli bir yüzdesini vücut eritmektedir. Zamanla yıllar üzerinden geçtikçe kilo artmasın da ya da azalmasın da göğüsler etkilendiği için kullanım ömrü ve sonuç olarak protezler gibi olmamaktadır. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme genel anestezi altın da uygulama yapılır.

Yağ Enjeksiyonu ve Protez Meme Büyütme Arasındaki Farklar Nelerdir?

Protez ve yağ enjeksiyonu arasında en ciddi farklar ise; protez de iyileşme süreci daha uzun, yağ enjeksiyonun da daha kısadır. Protez de kullanım süresi herhangi bir sorun olmadıkça ömürlük olabilir, yağ enjeksiyonun da ise enjeksiyon yapıldıktan sonra vücut bir kısmını eritmekte ve yıllar geçtikçe kiloya bağlı şekil de değişimler söz konusu olabilmekte. Protez de istenen büyüklük sağlanırken, yağ enjeksiyonların da ise alınan yağ miktarı kadar büyüklük sağlanabilir.

Dolgu ile Meme Büyütme

Cerrahi olmayan dolgu ile göğüs büyütmede ise sadece biraz daha dolgun olmasını isteyen, çok ciddi göğüs küçüklüğüne sahip olmayan kişilere, küçük dokunuşlar ile şekilsel olarak düzeltmelerde uygulanan bir yöntemdir. Maliyetli ve CC olarak ise fazla uygulanması gereken bir yöntemdir. Çok fazla bir büyüklüğe ihtiyaç yok ise geçici olarak uygulama yapılır. Dolgunun ana maddesine markasına göre kullanım süresi değişim göstermektedir. Ortalama 6-20 ay arasındadır. Kişi günlük hayatına hemen o gün dönebilir. Dolgu ile meme büyütme; kısa ve lokal olarak uygulama yapılır.

Meme Büyütme Kimlere Yapılamaz?

Kronik rahatsızlığı olanlara (Kalp-tansiyon-böbrek-şeker), kanser ve türevlerinden tedavi gören kişilere, hamile olanlara meme büyütme işlemi yapılmaz. Kronik olmayan hastalık durumlarında ise doktor kontrolünde hastalığı teşhis eden doktor tarafından operasyona ya da işlem almasına uygundur yazısı ile plastik cerrahların da onayı doğrultusun da işlem ya da operasyon kararı verilebilir.

Diğer meme estetiği operasyonları olan meme küçültme, meme dikleştirme gibi konular hakkında bilgi ve randevu almak için meme estetiği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun