Liposuction Nedir? Nasıl Yapılır?

Daha ince ve şekilli vücut hatlarına sahip olmak, hemen herkesin hayalleri arasında yer alır. Günümüzde birçok kişi, düz bir karın ve ince bir bel görüntüsüne kavuşmak için çeşitli diyet programlarına ya da spor aktivitelerine başlamaktadır. Ancak ideal kilosuna ulaşmasına rağmen bölgesel yağlanma problemiyle baş edemeyen ve inatçı yağ hücrelerinden kurtulamayanların sayısı da oldukça fazladır.

Liposuction ve Bölgesel Zayıflama İlişkisi

Bölgesel zayıflama hedefiyle yola çıkanların yardımına yetişen Liposuction, vücuttaki fazla yağların rahat ve güvenli şekilde alınabilmesini sağlayan bir ameliyat tekniğidir. estethica Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı bu ameliyatı şu sözlerle tanımlıyor: “Liposuction, vücut şekillendirme amacıyla vücuttan belirli bir miktarda yağ alma işlemidir. Buradaki amaç hastanın zayıflamasını sağlamak değil, ideal kilosuna yaklaşmış ancak vücudunun belirli bölgelerindeki yağlanma probleminden kurtulamayan hastaların karın, bel ya da basen bölgelerinde incelme sağlamaktır.” estethica Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı vücut hatlarını daha belirgin hale getirerek kişinin kendisiyle barışık ve özgüvenli hissetmesine yardımcı olan Liposuction ameliyatında dikkat edilmesi gereken noktalara şu sözlerle değiniyor: “Vücuttan belirli oranda yağ alındıktan sonra, üzerindeki derinin sıkı olması, elastikiyetini kaybetmemiş ve toparlanmış olması gerekiyor. Hastanın karnında çatlak, gevşeklik ya da elastikiyet kaybı gibi bir durum varsa, derinin içini boşalttığımızda deri eski görüntüsünü toparlayamaz ve sarkar. Bu gibi hastalara Liposuction ameliyatını önermiyoruz.”

Zayıflama Ameliyatları ve Liposuction

Günümüzde erkekler meme ve karın bölgelerindeki; kadınlar ise bel, basen ve karın bölgelerindeki fazla yağlanmadan kurtulmak için Liposuction ameliyatını tercih ediyor. Cildin altındaki birikmiş fazla yağ hücrelerinin vakum ya da kanüller yardımıyla dışarı atıldığı bu ameliyat tekniğinde, hastanın ideal kilosuna yaklaşmış olması büyük önem taşıyor. estethica Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı bu ayrıntıya şu sözlerle değiniyor: “Hasta Liposuction yaptırmadan önce ideal kilosuna ne kadar yakınsa sonuç da o kadar başarılı olur. Vücut-kitle endeksi dediğimiz, kilonun boyun karesine oranına göre hesapladığımız bir endeks var. Bu endekse göre kilolu hastanın önce kilo vermesi gerekir. Çünkü 80 kilo olan bir hastadan 5 litre yağ almanızla bu hastanın kendi çabalarıyla 60 kiloya inmesi arasında çok büyük fark vardır. Hasta diyet ve spor yardımıyla 60 kiloya indiğinde, Liposuction işlemiyle yağ aldırmasına göre çok daha zayıf görünecektir. Ancak tüm çabalarına rağmen kilo veremiyorsa, bu noktada karın yağı aldırma gıdı yağı aldırma ya da yanak yağı aldırma gibi işlemler sağlayabilen Liposuction ameliyatıyla daha ince bir görünüme sahip olacaktır.”

Liposuction ile Yağ Alma Ameliyatları

estethica Hastaneleri’nde uygulanan Liposuction ameliyatında, deri altı boşlukları ve kontür bozuklukları gibi dezavantajları engelleyen Lazer Lipoliz yöntemi tercih edilmektedir. Yağ alma işleminin yapılacağı hedefin uzman doktor tarafından belirlendiği ve nokta atışı tekniğiyle ameliyat yapılan Lazer Lipoliz Plus yöntemiyle oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Operasyon süresinin yağ alınacak bölgenin hacmine göre değiştiği Liposuction ameliyatının ardından hasta aynı gün ya da ertesi gün içinde taburcu edilir. 1 hafta içinde sosyal hayatına devam edebilir. Ameliyattan sonra yaklaşık 1 ay süreyle egzersiz vb. ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmak gerekir. Yağ hücreleri insan vücudunda belli bir yaşa kadar oluşabilmektedir. Bu sebeple Liposuction ameliyatının ardından alınan yağ hücreleri vücutta yeniden oluşmaz. Ancak ameliyatın ardından vücutta kalan yağ hücreleri kilo alımıyla birlikte hacimsel olarak büyüyebilirler. Bu nedenle hastanın beslenme ve spor alışkanlıklarına dikkat etmesi ameliyat sonrasındaki süreçte de büyük önem taşımaktadır.

Lazer Lipoliz Plus Nedir?

Lazer Lipoliz Plus kurumumuzda yıllardır güvenle uyguladığımız en teknolojik ve en az travmatik liposuction yöntemidir. Kişiye öze ince uçlu bir kanül ile dokulara zarar vermeden yağ hücrelerini sıvı hale getirerek vücuttan aldıktan sonrasında cihazın ikinci dalga boyu deriyi kolajen üreterek sıkılaştırır. Diyet ve spora rağmen verilemeyen bölgesel yağlar tek seansla yüz güldürücü sonuçlar verir, yaklaşık üç hafta kadar korse kullanılır ilk gün basit ağrı kesiciler ile atlatılır Hasta uygulama yapıldıktan sonra hemen işine dönebilir. İşinden yada sosyal hayatından hiç ayrı kalması gerekmez. Daha az travmatik bir uygulama olduğu için iyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha hafiftir. İnceltirken aynı zamanda deride sıkılaşma toparlanma sağlar, direk yüzey yağ dokusunu erittiği için iyileşme süreci çok daha hızlıdır ve morarma neredeyse yoktur. Yapılan bölgede yeniden yağlanma oluşmaz, aynı bölgede sonraki aylarda bir seans daha uygulama yapılabilir işlem süresi bölgeye göre değişmekte olup ortama her bölge yarım saat sürmektedir. Aynı gün taburcu olunmasında bir sakınca yoktur.Kesinlikle dalgalanma yapmaz doğru ellerde uygulandığı sürece hiçbir yan etkisi yoktur.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun