Lazer Lipoliz Plus Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer Lipoliz Plus; iki farklı dalga boyuyla hem istenmeyen yağları yok ederek hem bölgesel incelme hem de dokuya esneklik veren maddeleri uyararak gerilme toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Lazer Lipoliz Plus, yağ dokusu içine lazer enerjisi uygulayarak yağ hücrelerini parçalayarak yok ederken, dokuya elastikiyetini veren hücreleri uyararak aynı zamanda gerilme, toparlanma ve sıkılaşma sağlayan cerrahi bir uygulamadır. Lazer Lipoliz Plus; Amerika Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylanan ve lazer lipoliz uygulamalarında kullanılan en modern cihazla uygulanmaktadır. Lazer Lipoliz Plus; bölgesel incelme, vücut şekillendirme ve vücut hatlarını düzeltme konusunda yenilikçi bir cerrahi uygulamadır. Lazer destekli liposuction olarak da adlandırılan ve çift dalga boyuna sahip olan Lazer Lipoliz Plus, hem bölgesel incelme hem de sıkılaşma sağlamada başarılı sonuçların alınmasını sağlar.

Klasik Liposuction ve Lazer Lipoliz Plus Arasındaki Farklar

  • Lazer Lipoliz Plus; dirençli ve inatçı yağ dokusunun bulunduğu bölgelerde klasik liposuction işlemine oranla çok yüksek etkinlik sağlar.
  • Lazer Lipoliz Plus’ta kullanılan lazer dalga boyu seçici olarak yağ hücrelerini hedef alır, yağ dokusunu eritirken çevre dokulara zarar vermez. Tekniğe özgü lazer, yaydığı ısı enerjisiyle yağ dokusu etrafındaki kılcal damarlardan sızan kanın pıhtılaşmasına yol açarak kanamayı ve morarmayı önler.
  • Lazer Lipoliz Plus uygulamasında kullanılan ikinci dalga boyu, dokunun esnekliğini sağlayan kolajen ve elastin liflerini de uyararak yeni bağ dokusu üretimine yol açar, doku kalitesini arttırır ve bölgesel sıkılaşma sağlar.
  • Lazer Lipoliz Plus, cildi sıkılaştırma ve germe kapasitesinin üstünlüğü ile önemli bir avantaj sağlar, uygulama yapılan bölgede dalgasız ve eşit bir görünüm oluşturur.
  • Cerrahi bir uygulama olmasına rağmen dokularda çok düşük düzeyde travma oluşturan Lazer Lipoliz Plus, kısa sürede iyileşmeye olanak sağlayan ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir uygulama olup; gerilme sıkılaşma ve toparlanma sağlar.

Kimler Lazer Lipoliz Plus Yaptırabilir?

Lazer Lipoliz Plus hem kadınlarda hem de erkeklerde;

  • İstenmeyen bölgesel yağların yok edilmesi ve bölgenin yeniden şekillendirilmesinde,

  • Gevşeklik ve sarkma gözlenen bölgelerin gerilmesi ve sıkılaştırılmasında,

  • Terlemenin yok edilmesi amacıyla koltuk altı bölgesinde kullanılabilir.

  • Özellikle diyet ve spora rağmen arzu edilen incelmenin ve sıkılaşmanın sağlanamadığı bölgelerdeki etkinliğiyle, yüz güldürücü sonuçlar alınmasını sağlar.

  • Karın, sırt, bel, basen, yüz, çene ve boyun, kol, bacak, ayak bileği ve erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) gibi alanlarda kullanılır.

Lazer Lipoliz Plus; daha önce farklı uygulamaların yapıldığı bölgelerde ve yüz gibi çok ince uygulama gerektiren bölgelerde de önemli avantajlara sahiptir.

Lazer Lipoliz Plus Sonrası İyileşme Dönemi

Uygulama yapılan kişilerin çoğu ilk geceyi bir ağrı kesici alarak rahatça geçirebilir ve uygulamadan birkaç gün içinde sosyal hayatına dönebilir. O halde; çift dalga boyuna sahip olan ve sadece yağ hücrelerini algılayan lazer ışınları ile yağ hücrelerinin parçalanarak yok edildiği, ısı enerjisi ile kan pıhtılaşması sağlanarak kanama ve morarmanın önlendiği, yeni bağ dokusu üretimine yol açarak gerilme, toparlanma ve sıkılaşmanın sağlandığı, iyileşmenin en hızlı olduğu ve birkaç gün içinde sosyal hayata dönebildiğiniz bölgesel incelme ve sıkılaşma operasyonu için form doldurabilir, whatsapp estetik hattı ile bize ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun