Kas Estetiği Operasyonları Hakkında

KAS ESTETİĞİ OPERASYONLARI

Kas estetiği genç ve orta yaş kadın ile erkeklerde uygulama alanı bulan bir plastik cerrahi operasyon çeşididir. Vücut görünümünün estetik ve sportif görünmesi ile hem daha sağlıklı hem de daha görsel bir görünüme kavuşması ile böylece en mükemmel görünüme sahip bireyi ortaya çıkarmak bu estetiğin temel amacıdır. 

Estetik alanındaki arza dayalı talepler tıp dünyasında teknolojinin de desteği ile oldukça ileri bir aşama kat etmiştir.  Bireylerin “sağlıklı hayat” ın yanında “sağlıklı görünüm” anlayışı bütünsel vücut şeklinin de en az sağlıklı hayat kadar bir zorunluluk olduğu görüşü tam anlamı ile günümüzde yerini almış ve bu iki yaşam şartı birbirini tamamlamış olmaktadır. 

Bir yıldan uzun bir süredir devam eden covid 19 bulaşıcı virüsü evden çalışma ve evde sosyal hayatı zorunlu kılması nedeni ile bir çok kişi sağlıklı hayat standardını kaybetmeye eğilimine girmiştir. İş bu durum, hareketsiz yaşamı da zorunlu bir unsur olarak ön plana çıkarmıştır. Hareketsiz yaşam vücut şeklinin bozulmasına ve vücut yağlanma oranının artarak sağlıksız görünüme neden olmaktadır. Daha önceleri obez sınıfına giren kişilerin, ilgi alanına giren bu operasyon şimdi ise bulaşıcı virüsün de etkisi ile obez grubunda olmayan kişilerin de ilgi alanına girmeye başlamıştır. 

Kas estetiği;  sağlıklı, fit, dinamik, atletik ve kaslı bir bedene sahip olmanızı sağlayan bir vücut şekillendirme operasyonudur. Kas kitlesine şekil kazandıran bu operasyon, kasların çukurlaştığı alanlardaki yağ dokusu üzerine liposuction veya vaserliposuction tekniği uygulanarak doldurulur ve bombeleştiği alanlardaki yağ dokusunu korumasını sağlar. Operasyonda fazla yağ dokusu alınıp, var olan kaslar belirginleştirilip, kalıcı olarak kaslı fit bir görünüm oluşturulur. Bu sayede kaslar belirginleşir ve görünür hale gelir. Vücuda dışarıdan herhangi bir malzeme veya implant uygulanmaz. Vücutta var olan kasların çok daha belirgin hale gelmesini sağlayarak fit ve kaslı bir beden imajı oluşturur.

Kas estetiği, sportif ve sağlıklı çalışan kas sistemine sahip olmak için en hızlı ve en güvenli operasyon şeklidir. Operasyon genel de 1-2 saat sürer ve kişi gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Operasyon sonrası verilen vücut şeklinin korunmasını ve kalıcı olmasını sağlamak amacı ile 4 haftaya kadar hastanın korse takması gerekir. Ağır ameliyat grubunda olmaması sebebi ile insanların sıklıkla tercih ettiği yöntem olmaktadır. Bölgesel yağ aldırma vücuttaki şekil bozukluklarının spor ve diyet ile atlatılamadığı durumlarda zorunlu bir cerrahi müdahale olarak karşımıza çıkmakta olup, şekillendirme çalışmasıyla amaçlanan sonuca ulaşılabilmektedir. Gerek kadınlar gerekse erkekler için bel, sırt ve karın bölgesinde yağlanma oranı fazla olan kişilerde uygulama alanı mümkün olup, obez ve obez sayılabilecek kişiler de mümkün olmayan bir estetik operasyon türüdür. Günümüzde karın ve sırt kilo fazlalığı bireylerde yoğunlukta görülmekte olduğundan sıklıkla uygulanan estetik operasyonudur. 

Kas estetiği operasyonları sürecini teknik olarak açıklamak gerekirse; 

Kas estetiği operasyonu uzman plastik cerrahi doktoru ile yürütülür. Uzman plastik cerrahi doktor hastayı muayene ederek vücut yapısı ile genel sağlık durumu uygun olduğuna karar verdiğinde operasyon aşamasına geçilir. Operasyon genel anestezi ile gerçekleştireceğinden kişinin varsa kullandığı ilaçlar kontrol edilir ve operasyon öncesi hasta 1 hafta süre ile kan sulandırıcı bir ilaç ya da madde kullanmaması talimatı verilir. Genel anestezi şartları gereği bireyin operasyon öncesi yiyecek ve içecek tüketimini geceden sonlandırması gerektiği iletilir.  

Vücudun daha doğal ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması tercih ediliyorsa klasik yöntem liposuction yerine vaserliposuction tekniği tercih edilmektedir. Bu yöntem de yağ dokularına ses dalgaları uygulanarak yağın sıvılaştırarak vücuttan atılması sağlanmaktadır.

Siz de kas estetiği operasyonları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizlere 0850 222 3845 numaralı hatlarımızdan ulaşabilirsiniz.


 İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun