Son Zamanların Popüler Estetik Uygulaması Kas Estetiği Nedir?

Kas estetiği; karın bölgesindeki fazla yağlardan kurtulup daha fit ve sağlıklı bir karın görüntüsü oluşturmayı sağlayan bir estetik müdahale şeklidir. Günümüzde birçok kişi sağlıksız beslenme, genetik faktörler, hareketsiz yaşam biçimi gibi çeşitli sebeplerden dolayı kilo problemiyle mücadele etmektedir. Oysa günümüzün modern estetik görünüm anlayışında fit ve ince bir bedenin yanı sıra atletik bir vücut yapısı ve kasların ön plana çıktığı karın görüntüsü öne çıkmaktadır. Kilo problemi yaşayan kişilerin en önemli sorunlarından biri olan bölgesel yağlanma problemi ise, fit ve sağlıklı bir karın görüntüsünü engelleyen en önemli etkenlerden biridir. Çünkü insan vücudu istenmeyen yağların büyük bölümünü karın ve bel bölgesinde toplar. Bu problemden kurtulmak isteyen hastalar, doktorlarıyla birlikte alacakları ortak karar neticesinde kas estetiği ameliyatı olabilirler. 

Kas Estetiği Fit ve Sağlıklı Bir Görünüm Sağlar

Kas estetiği; dinamik, sağlıklı, modern ve fit bir görüntü sağlar.  Peki karın kası estetiği nasıl yapılır? Vücut şekillendirme esasına dayalı olan bu operasyonda kasların bağlantı noktaları liposuction tekniği ile yağlar alınarak belirgin hale getirilir. Bu sayede kasların belirginleşmesi ve görünür hale getirilmesi sağlanır. Böylece atletik bir vücutta görülebilen karın kaslarının ortaya çıkar. Kas estetiği genellikle obezite problemi olmayan, ancak bölgesel yağlanma sorunuyla mücadele eden hastalara uygulanır. Bu uygulama erkeklerde Six Pack Estetiği, kadınlarda ise Two Pack Estetiği olarak bilinmektedir. Bunun nedeni erkeklerin karın bölgesindeki 6 adet kasın, kadınların ise karın bölgesindeki 2 adet kasın ön plana çıkartılmasıdır. Ameliyat öncesinde doktor, hastanın vücudundaki kas ve yağ dokusunu değerlendirip, kişiye özel bir kas estetiği ameliyatı planı yapar. Genel anestezi altında uygulanan ameliyatta, karın kaslarının bombeleştiği alanlardaki yağ dokusu korunurken, kasların çukurlaştığı alanlardaki yağ dokusu liposuction tekniği ile alınır ve kas bombelerinin ortaya çıkarıldığı “baklava” görünümü elde edilir.

Kas Estetiği Sonrasında Hasta Sağlıklı Beslenmelidir

Kas estetiği karın bölgesinin yanı sıra; göğüs, kol, bacak, sırt ve bel bölgesine de uygulanabilir. Bayanlar için yapılan Two Pack Estetiği’nin ameliyat süresi yaklaşık 1,5 saattir. Erkekler için uygulanan Six Pack Estetiği’nde ise ameliyat yaklaşık 2 saat sürer. Hastanın ameliyat öncesinde kanı sulandırıcı yiyecek ve ilaçlardan uzak durması gereklidir. Ameliyatın ardından en geç 1 hafta içinde hasta sosyal hayatına geri dönebilir. Bu süreçte doktoru tarafından verilen korseyi kullanması, iyileşme sürecinde hızlandırıcı etki sağlayacaktır. Ameliyatın ardından hastanın yeme-içme düzenine dikkat etmesi ve egzersiz yapması elde ettiği fit görüntüyü koruması açısından büyük önem taşımaktadır. Hasta karın estetiği ameliyatının ardından eski görüntüsüne dönmez, ancak sağlıklı beslenme kriterlerine uyması ve spor yapması, kaslı karın görüntüsünü tam olarak ilk günkü haliyle korumasına yardımcı olacaktır.
Bölgesel yağlanma probleminize karşı hızlı ve etkili bir çözüm arayışındaysanız siz de estethica Hastaneleri’nin uzman kadroları eşliğinde profesyonel doktorlar tarafından yapılacak kas estetiği ameliyatı ile hayalini kurduğunuz fit ve atletik görünüme kavuşabilirsiniz. Karın kası estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bize whatsapp hattımız aracılığıyla ulaşabilir, dilerseniz form doldurarak sizi aramamızı isteyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun