Six Pack ve Two Pack Karın Kası Estetiği

Beslenmenize çok dikkat ediyorsunuz, spor salonlarında saatlerinizi harcıyorsunuz ancak yine de istediğiniz o baklavaları aynada bir türlü göremiyor musunuz? Karın estetiği ameliyatları estetik kaygılarla, daha fit, sağlıklı ve kaslı bir görüntü elde etmek için tercih edilen operasyonlardır. Genç ve orta yaş grubuna, aşırı kilo problemi olmayan fakat bölgesel yağlanmadan müzdarip kadın ve erkek herkese bu operasyon ugulanabilir. 
Six pack ve two pack operasyonlarında amaç yeni bir kas yaratmak değil, var olan kasları, kas sınırındaki yağları klasik veya vaser liposuction yöntemi ile alarak daha da belirgin hale getirmektir. Gerekli olduğunda kasların bulunduğu bombeler yağ enjeksiyonuyla güçlendirilebilir. 

Operasyon öncesi kan ve atestezi testleri değerlendirilir. Operasyona engel herhangi bir durum tespit edilmezse ameliyat tarihi belirlenir. Ameliyat öncesi doktorunuz sizinle bir görüşme yapar ve vücut üzerinde çizimlerini tamamlar. Hatların doğru belirlenmesi operasyon sonrası oluşacak görüntünün simetrik olması açısından çok önemlidir. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyatın süresi kasların yoğunluğuna göre 1-2 saat arasında değişkenlik gösterebilir. Operasyon sonrası hastanede 1 gece kalınır, gerek görülmediği durumlarda aynı gün taburcu olunabilir. 

İyileşme süreci normal bir yağ alma süreci nasılsa aynı şekilde seyreder. Doktorunuzun tavsiyesi ile 3 hafta korse kullanımı olabilir. Komplikasyon riski en az olan operasyonlardan biridir ve ağrısız bir işlemdir ancak iyileşme sürecinde bazen sızı hissetmek beklenen ve normal bir durumdur. Böyle bir durumda basit ağrı kesiciler kullanılabilir. Operasyon sonrası hafif şişlik ve ödem olabilir. Liposuction sırasında kullanılan kanüller çok ince olduğundan vücutta herhangi bir iz bırakmaz. 3. gün itibari ile duş alabilirsiniz. 1 hafta sonunda işlemin etkileri gözle görülür hale gelmektedir. Sonunda kavuştuğunuz görüntüyü muhafaza etmek için beslenmenize dikkat etmeniz ve egzersizlerinize devam etmeniz önerilir. Operasyon sonrası doktorunuzun belirlediği kontrol randevularına aksatmadan gitmeniz ayrıca önem taşımaktadır. 

Siz de karın estetiği operasyonları için daha detaylı bilgi almak için estethica şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun