Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde meme bölgesinde kadınsı bir görüntü veren büyüme olmasıdır ve her yaşta görülebilir. Kişiyi psikolojik olarak oldukça olumsuz etkileyen ve sosyal hayatından uzaklaştırabilen bir sorundur. Çoğunlukla hormon bozukluğundan ya da kullanılan bazı ilaçların yan etkilerinden oluşmaktadır. Jinekomasti sadece estetik cerrahi operasyonlar ile tedavi edilebilmektedir. Jinekomasti tedavileri göğüs estetiği birimimizde, uzman doktorlarımız tarafından yapılır.

Jinekomasti Ameliyatı

Günümüzde jinekomasti operasyonlarında üç yöntem kullanılmaktadır. Bunlar, cerrahi (eksizyonel) yöntem, vaser lazer ve slim lipodur. Operasyonlar hastaya göre değişiklik göstermekle birlikte genel ya da lokal anestezi altında yapılır. Uygulanan yöntemlerden her birinin sonucunda meme küçülür ve kişi normal hayatına kısa bir süre sonra dönebilir. Operasyon ile hem meme dokusuna hem de yağ dokusuna işlem yapılmaktadır. Derinin daha da sıkılaşması adına vaser lazer ve slim lipo uygulamaları tercih edilen yöntemler arasındadır. Sağlıklı güzelliğin adresi estethica bünyesinde jinekomasti operasyonları başarılı plastik cerrahlar tarafından ve konforlu ameliyathane koşullarında yapılmaktadır.

Jinekomasti operasyonu sonrasında kişi, çok yoğun olmayan, iki üç gün süren ve daha çok kas ağrısına benzer bir ağrı duyabilir. Yapılan işleme göre değişmekle birlikte doktor kontrolüne bağlı olarak aynı gün ya da bir gün sonra taburcu edilebilir. Operasyondan sonra doktorun tavsiye edeceği ağrı kesici ve antibiyotik kullanılabilir. Hastanın iyileşme süreci oldukça hızlıdır ancak operasyon sonrası birkaç gün kolların çok fazla hareket ettirilmemesi, birkaç hafta yürüyüş dışında spor yapılmaması ve yük taşınmaması önemlidir. Ayrıca operasyon sonrası 3 hafta ile 1 ay arası değişebilen süre korse kullanılmalıdır ki bunlar günlük hayatınızı engellemeyen konforlu korselerdir. Operasyon sonrasında memenin tekrar büyüme olasılığı yok denecek kadar az olmakla birlikte sadece çok aşırı kilo alınması halinde operasyon öncesi kadar olmasa da bir miktar büyüme görülebilir.

Jinekomasti ameliyatı ve jinekomasti öncesi sonrası uygulama bilgilerini almak için, hemen form doldurun!

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun

  • Sizi Hemen Arayalım