Gıdı Sarkmasına Çözüm - Gıdı Eritme

Gıdımızda ki fazla doku, yüzümüzün hatlarını olağandan fazla olgun ve yaşlı gösteren, jawline hattını direk gölgeleyen , yüzü aşağıya çekip ve zayıf olsanız bile kilolu gösteren bir unsurdur.Bu yüzden yapılan gıdı estetiği sadece gıdıya yönelik değil, bütün bölgeye yapılması, o bölgenin iyileşmesi açısından büyük önem taşır.

Gıdı neden sarkar ?

Yaşımız ilerledikçe gıdı bölgemizde sarkma ve kilo almaya yönelik yağlanma meydana gelir. Çok ani kilo kayıplarında da gıdı bölgemizde sarkma meydana gelir.

Gıdı estetiği hangi durumlarda gereklidir ?

Yüz çene hattını daha keskin ve belirgin görünmesini isteyen kişiler, gıdısında ki fazla dokudan kaynaklı uyku problemi yaşayıp rahat nefes alamayanlarda , biraz daha zayıf görünmek isteyip ve kalın gıdı görüntüsünden kurtulmak isteyenler için  uygundur.

Gıdı eritme estetiği nasıl yapılır ?

Gıdı eritme estetiğinin ameliyatlı ve ameliyatsız tedavileri vardır. Ameliyat yöntemiyle yapılan operasyonlarda genellikle  liposuction ile işlem uygulanmaktadır. Lokal aneztesi altında yapılabilmesi ve tek seans halinde uygulanması kesin çözüm olarak tercih sebebidir. Fakat ameliyat tercih etmeyen kişilerde, gıdı eritme için farklı alternatiflerde sunulabilmektedir.  Bunlar çeşitli cihazlar ve mezoterapi yoluyla yapılan yöntemlerdir.

Gıdı estetiğinde iyileşme süreci nasıldır ?

Gıdı estetiğinde eğer ameliyat tercih edilirse ,  liposuction yöntemi ile  lokal aneztezi uygulanır. Bu işlem 1 saat sürmektedir. Genel anestezi ile yapılırsa eğer  4 ile 6 saat içinde taburcu olunur. Kişi operasyon sonrası maske takar  ve 5-7 gün gece ve gündüz takibinde ,2 gece yatarken kullanılması önerilir.  Böylece yapılan işlemden kaynaklı oluşan ödemler dağılmış olur. Ağrı çok görülmüş bir şey değildir, görülse bile 3 gün içerisinde kaybolur. Ağrı oluştuğu taktirde basit ağrı kesicilerle hasta rahatlatılır. Bunun dışında kişide oluşan morluk ve ödemler 1 hafta içerisinde kaybolur. Gıdı eritmede mezoterapi işlemi tercih edilirse 4 veya 6 seans tekrar gerektirir. Mezoterapi iğne yoluyla yapılan, 5 dakika süren pratik bir yöntemdir.  Genelde morluk oluşmaz ama biraz ödem görülebilir. Ödem 1 ile 3 hafta içerisinde kaybolur.

Gıdı egzersizle erir mi ??

Gıdı bölgesi,  egzersizle giderilecek bir yöntem değildir. Kişi zayıfladığı zaman bir kısım gıdı inmiş olsa da tamamen kaybolmaz.  Sadece uygulanabilecek medikal uygulamalar  yöntemiyle, gıdı bir miktar eritilebilir.

Gıdı estetiği kişiyi gençleştirir mi ?

Gıdı estetiğinde amaç kişiyi daha genç ve güzel göstermektir. Yapılan uygulamalarda yüz hatları daha keskin, zayıf ve belirgin olacağı için kişi daha genç gözükecektir.  Yani amaç genç göstermekten ziyade ,görünümü iyileştirmektir.

Gıdı estetiği riskli midir ?

Cihaz uygulamaları yada, liposuction yöntemi ile yapılan işlemlerde, cilt yanıkları riskleri bulunabilmektedir. Özellikle liposuction yapma yetkisi  olan  ve plastik cerrahi uzmanlarını tercih edilmelidir kişi.

Gıdı estetiği için tek seans yeterli olur mu ?

Ameliyat yöntemlerinde tek seans yeterli oluyor. Ancak ameliyatsız germelerde 4 ile 6 seans gerekmektedir.

Gıdı estetiği fiyatları nedir ? Ortalama Gıdı aldırma fiyatları ?

Gıdı eritme estetiği uygulamaya göre değişmektedir. Eğer operasyon cerrahi işlem tarafından yapılırsa tek seferde tutar ödenmektedir. Cerrahi olmayan işlerde ise, seans sayısına göre fiyat belirlenir.  İster tek seans ödeme yapılır yada tüm seans ücretleri tek seferde ödenir.

Gıdı estetiği erkeklere yapılır mı ?

Cinseyet  ayrımı yapılmadan herkese uygulanabilir.

Gıdı aldırdıktan sonra tekrar oluşur mu ?

Gıdı estetiği yaptıran kişi aşırı kilo almaz ise tekrar gıdı oluşmaz.

Gıdı ameliyatı ne kadar sürer ?

Cerrahi işlemlerde 30 ile 40 dakika sürerken, ameliyatsız uygulamalarda seans başı ortalama 10 dakika sürmektedir.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun