Erkeklerde Meme Küçültme - Jinekomasti

Günümüzde erkeklerde en çok karşılaşılan şikayetlerden biri de göğüs büyümesi ve sarkıklığıdır. Erkeklerde yanlış beslenme ve yaşam tarzı nedeni ile normal dışı meme büyümesi gözlemlenebilir. Bu normal dışı meme büyümesi her yaşta erkek grubunda bir şikayet oluşturabiliyor. Hastalar aynaya baktığında bu görüntüden oldukça fazla rahatsız olmaktadır.

Jinekomasti olarak adlandırılan erkeklerde meme küçültme operasyonları pek çok farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir.

Kendisinde meme büyümesi şikayeti olan bir hastamız öncelikle bir plastik cerraha muayene olmalıdır. Şikayetinin sebebi araştırılır , plastik cerrah tarafından muayenesi yapılır, eğer operasyona uygun ise operasyonun hangi yöntem ile yapılacağı belirlenir.

Jnekomasti operasyonları klasik liposuction, eksizyonle, ya da lazer, slim lipo, vaser gibi cihazlar ile bir arada planlanarak gerçekleştirilebilir.

Hastadaki meme yağ dokusu liposuction yöntemi ile ffazla yağlar alındıktan sonra deri kendisini toparlayabilecekse klasik liposuction ile hastanın meme dokusundaki fazla yağlar alınarak , operasyon sonrası hastanın memnuniyeti sağlanabilir.

Bazı durumlarda ise hastanın meme dokusundki fazla yağ alındıktan sonra derisinde gevşeklik oluşma ihtimali var ise operasyonun slim lipo, lazer ya da vaser ile yani lazerli sıkılaştırma yöntemleri ile bir arada yapılması gerekmektedir. Bu yöntemlerde hastanın fazla yağ dokusu lazer /vaser/slimlipo cihaz yardımı ile kırılarak parçalanır , fazla yağ dokusu liposuction yöntemi ile alınır , ve lazer cihazları ile cildi sıkılaştırmak amaçlı operasyon olan bölge bir ütüleme sistemi benzeri lazer cihazı ile  müdahale edilerek sıkılaşma etkisi sağlanır ve ciltteki kolajenin aktive olması sağlanarak operasyon sonrası ciltte gevşeklik ve sarkma olma ihtimali engellenir, operasyon sonrası hasta memenuniyeti sağlanır.

Bazı jinekomasti operasyonlarında ise , operasyon sırasında meme bölgesindeki yağlar  alındıktan sonra deride ki gevşeklik lazer/vaser/slim lipo gibi cihazların yardımı ile de toparlanamayacak ise eğer bu durumda operasyon sırasında fazla yağlar alındıktan sonra bir kısım fazla doku,deri göğüs ucundan bir kesi ile alınarak daha düz bir meme görünümü sağlanır.

Jinakomasti operasyonları genel anestezi ile , plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen operasyonlardır , operasyon süresi yapılacak yönteme göre  ortalama 1,5-2,5 saat sürmektedir, operasyon sonrası hasta 1 gece hastanede kalır ve 4 hafta süresince atlet tipi bir korse kullanır, hasta sosyal hayatına ortalama 3-7 gün içerisinde geri dönerek , günlük hayatını sürdürebilir. Ortalama 1 ay ağır spor yapmamalıdır.

Jinekomasti operasyonları sonrası hastalar çok memnun kalmaktadır, ve rahatsızlıkları ilerleyen süreçlerde tekrarlamamaktadır.

Sizde jinekomasti operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için bizlere 0850 222 38 45 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun