Burun Estetiği

Yüzün tam merkezinde yer alan burun, karşıdan bakıldığında en çok dikkat çeken organlarımızdan biridir. Bu sebeple burun üzerinde yapılacak küçük değişimler, kişinin estetik açıdan görüntüsünde büyük farklılıklar ortaya koyacaktır. Günümüzde burnunun şeklinden ve boyutundan memnun olmayan ya da nefes problemi yaşayan hastalar Rinoplasti adı verilen burun estetiği ameliyatıyla başarılı sonuçlar elde ediyor. Burun estetiği ameliyatının ardından sosyal hayatlarında daha özgüvenli hisseden bireyler, bu sayede aynaya baktıklarında hayalini kurdukları burun şekline sahip olmanın da mutluluğunu yaşıyor.

Burun Estetiği İşleminde Kişinin Yüz Hatlarıyla Uyumu Yakalamak

estethica Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı, Rinoplasti işlemini; “hastanın yüzüne yakışan, göze hoş gelen ve sağlıklı nefes alabilen bir burun elde etme amacıyla yapılan ameliyattır.” sözleriyle tanımlıyor ve ekliyor: “Hastalarımız, ameliyattan önce bize birtakım beklentilerle geliyorlar. Genellikle burun küçültme ya da daha kalkık bir buruna sahip olma hedefleriyle bizlere başvuruyorlar. Kalkık burun, dudak çizgisiyle arasında 90 derecelik açı bulunan burundur. Ancak bazı durumlarda burnun kalkık görüntüsünü engelleyen başka faktörler vardır. Örneğin hasta burnunun uzun ve düşük olduğundan şikayetçidir. Fakat bu görüntünün, kemerli burun şekline sahip olması sebebiyle oluştuğunun farkında değildir. Bu gibi durumlarda yalnızca burnun üzerindeki kemeri alarak daha kalkık ve küçük bir burun elde edebiliyoruz. Amacımız dudak-burun açısı adı verilen ölçüyü, hastanın yüzüyle orantılı bir şekilde korumaktır. Hastanın yüzüyle orantılı şekilde burnun ön ve arka çıkıklığını sağlayıp; burun sırtı ve burun ucu arasındaki dengeyi başarıyla koruduğumuzda burnu kalkık gösterebiliriz.

burun estetiği altın oran

Kişinin Yüzünde Altın Oran Yakalamaya Çalışıyoruz

Hastanın yüz şekline göre altın orana uyum sağlayacak ve yüzüne yakışacak burun şekline ulaşmak için, hastanın profili üzerinde yaptığımız çalışmalar sonucunda bir plan ortaya koyuyoruz. Yaptığımız planlamanın ardından hastaya en uygun olduğuna karar verdiğimiz burnun görüntüsünü kendisiyle paylaşıyoruz. Kendisiyle benzer beklentiler içerisindeysek ameliyata karar veriyoruz. Burnun bizim değiştirebileceğimiz belirli parçaları var. Kemik, iskelet ve kıkırdak yapılarına müdahale edebiliyoruz. Ancak burnun üzerindeki cilt yapısını değiştiremiyoruz. Bu noktada burun derisi kalın olan hastalara, burunlarının ince derili hastalar kadar küçülemeyeceğini belirtiyoruz.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süresi Oldukça Kısalıyor

Burun estetiği, günümüzde kullanılan modern ekipmanlar ve özel teknikler sayesinde çok daha hızlı iyileşme sürelerine sahip olan bir ameliyat. Özdemir bu noktada kullanılan cihazların kalitesi kadar, ameliyat tekniklerinin taşıdığı öneme de şu sözlerle değiniyor: “Günümüzde Türkiye’de burun ameliyatı alanında dünya standartlarının üzerinde sonuçlar elde edilebiliyor. Bu noktada ameliyat tekniklerinin eskiye oranlar çok daha titizlikle yapılıyor olması büyük önem taşıyor. Burnun kıkırdak ve kemik yapısına narinlikle yaklaşarak yaptığımız ameliyatlar sayesinde daha hızlı iyileşme elde edebiliyoruz. Ameliyat sonrası oluşan şişlikler ise kısa sürede eski haline dönüyor.”

burun estetiği süreci

Burun Estetiği Sonrası Sosyal Hayata Bir Hafta İçerisinde Dönebilirsiniz

 “Yaklaşık 2,5-3 saat süren Rinoplasti ameliyatının ardından tamponların alınmasıyla birlikte hasta 7-8 gün içinde sosyal hayatına devam edebilir. Şişliklerin indiği bu dönemde hasta, ameliyata girmemiş gibi görünerek kolaylıkla günlük hayatına adapte olacaktır. Burun şeklinin tam olarak oturması ise 4-5 ay içinde gerçekleşecektir.” Burun kemiği ameliyatı olup daha sağlıklı nefes almak isteyenler de Rinoplasti ile beklentilerini gerçekleştirebilirler.  Bu ameliyat sayesinde burun küçültme işleminin yanı sıra burun deliği küçültme operasyonu da sağlanabilir. Yüz şeklinizle orantılı bir buruna sahip olmak için estethica Hastaneleri’nin uzman kadrolarıyla tanışıp, profesyonel cerrahlar tarafından uygulanacak operasyonlarla dilediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun