Meme Büyütme Operasyonu


Meme büyütme operasyonları; günümüz de en çok göğüslere hacim kazandırmak ve asimetri sorununu ortadan kaldırmak için yapılan cerrahi işlemlerdir. Meme dokusunda ki form kaybı doğuştan olacağı gibi kilo alıp vermeyle ve hamilelik sonrası gibi nedenlerle gözükebilir. Plastik Cerrahlar tarafından yapılan meme büyütme operasyonları öncesinde titiz ve dikkatli planlama yapılarak memelerin büyütülme miktarı hastanın arzusu, beden ölçüsü, hastanın boyu gibi koşullar dikkate alınarak karar verilmektedir. Operasyon, ameliyathane ortamında, genel anestezi altında yapılmakta ve ortalama 1,5 saat sürmektedir.

Meme büyütme ameliyatlarında protezi yerleştirmek için meme altı kıvrımından, meme başı çevresinden ve koltuk altından olacak şekilde 3 farklı yerden kesi yapılabilmektedir, hastanın isteğine, anatomisine, konulacak proteze göre Plastik Cerrahınız ile birlikte karar verebilirsiniz. Meme büyütme ameliyatlarında protez, ya meme dokusunun altında bulunan kasın altına ya da meme dokusunun altına konulmaktadır. Ameliyat sonrası, protezin yer değiştirmemesi, sütyenin göğüs dokusuna baskı ve iz yapmaması için hastanın durumuna göre 1-2 ay kadar sporcu sütyeni kullanması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası geçici şişlik ve ağrı görülebilmektedir. Ameliyat sonrası 7-12 gün içerisinde dikişler alınır. Ameliyat sonrası birkaç gün sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak 3 ay kadar ağır sporlardan uzak durulması önerilir.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!