Liposuction Yöntemleri


Liposuction, özellikle spor ve diyet ile yok edilemeyen cilt altı yağ dokularının yok edilmesinde en iyi yöntemlerden biridir. Liposuction için en uygun hastalar ciltleri sarkmamış ve cilt çatlakları bulunmayan hastalardır.  Liposuction özellikle göbek eritme, basen eritme ve bacak eritme, ayrıca sırt ve bel bölgesinde incelme amacı ile kullanıldığında çok etkili sonuçlar vermektedir. Ayrıca kol ve ayak bileği inceltilmesinde de etkili olabilmektedir.

Cerrahi yöntemlerin sonuçları kalıcıdır. Alınan yağ hücreleri tekrar oluşmaz. Klasik liposuction sadece vakum yardımı ile yağ hücrelerinin toplanması işlemi olup, cilde her hangi bir sıkılaştırıcı etkisi bulunmamaktadır. Slimlipo ise hem içerideki iki farklı dalga boyu içerdiğinden hem cildi sıkılaştırır hem de yağ dokusunu eritir.

Liposuction sonrasında sonuçlar hemen hissedilir. Fakat tam sonuçların elde edilmesi vücutta şişlik ve ödemlerin atılması operasyon sonrası yaklaşık 3 ila 4 haftalık bir süre alır. Bu süre boyunca hastaların liposuction uygulanan bölgeleri sıkıca saran bir korse giymeleri gerekmektedir. Az miktarda tek bölgeden yağ alınması lokal anestezi ile hasta uyanık iken yapılabilmektedir. Fazla miktar yağ alınması genel anestezi altında yapılmalıdır.

Genellikle işlem sonrası ikinci günden sonra banyo yapılabilir ve günlük işlere devam edilebilir. Aynı gün hastalar yürüyebilir durumda olurlar. Ameliyat sonrası dönemde ağrı olmaz işlemin yapıldığı bölgelerde hafif morluk ve renk değişiklikleri olsa bile bunların tamamı geçicidir ve en geç bir hafta içinde kaybolur.

Yağ alma ameliyatları sonrası hafif tempolu yürüyüşler tavsiye edilir. Aynı zamanda dengeli beslenme de oldukça önemlidir.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!