Lazer Lipoliz


Lazer lipoliz, yağ aldırma aynı zamanda bölgesel incelme ve vücut şekillendirme yöntemidir. Alınan kalori, harcanan kaloriden daha fazla olduğu zaman kilo alımı ve yağlanma oluşmaktadır. Özellikle spora ve diyete cevap vermeyen bölgelerde lazer lipoliz uygulanmaktadır. Selülit tedavisinde de çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Kontrol altındaki her türlü hastalıkta lazer lipoliz işlemi yapılabilmektedir. Operasyon için her hangi bir mevsim farklılıkları yoktur. Obezite problemi olan şişman kişilerin zayıflamasını sağlamak için lazer lipoliz uygulaması doğru değildir. Doktorlar tarafından da bu önerilmiyor. Lazer lipoliz işlemi doktorun onayı ile lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır.  İşlem yapılacak yer öncelikle uzman doktor tarafından özel kalem yardımı ile çizilir ve hedef tamamen belirlenmiş olur. Gıdı, basen gibi bölgeler lokal, diğer bölgeler için genel anestezi tercih edilmektedir. Operasyon süresi işlem yapılacak alana göre değişmektedir.

Kadın veya erkeklerde vücudun yağlanan bütün bölgelerinde lazer lipoliz uygulanabilir. İşlem zamanı herhangi bir kesik ve dikiş izi olmamaktadır. Lazer ışınları ile yağlar orantılı bir şekilde eritilmektedir. Diğer taraftan yağlar çekilir. Cildin altındaki yağ birikimleri özel kanüller ile çekilmektedir. Bu uygulama cildin altında biriken yağları yok ederek ciltteki kolajen üretimini arttırarak cildin gergin ve genç görünmesini sağlamaktadır. Lazer lipoliz işleminin en büyük avantajı vücuda şekil vermesi ve şekillendirmesidir. Lazer lipoliz işlemi ile belirlenen bölgelerden alınan yağ hücreleri tekrar aynı bölgede olmamaktadır.

Lazer lipoliz genellikle tek seans olarak uygulanmaktadır. Bazı durumlarda seans sayısı arttırılabilir. Yağ aldırma işleminden 3-5 gün sonra kişi iş hayatına dönebilir. İşlem yapılan alanlardaki morlukların geçmesi ise yaklaşık 7-10 günü bulmaktadır. İşlem sonrasında doktorun uygun görmesi ile yaklaşık 1 aya yakın korse kullanılması önerilmektedir. Lazer lipoliz ile yağ alımı işleminden sonra vücudun tam şeklini alması yaklaşık 1-3 ay arası sürmektedir. Lazer lipoliz operasyonundan sonra bol sıvı tüketilmesi gerekmektedir. Beslenme uzmanı tarafından daha sonraki süreçte proteinden zengin, kaloriden fakir diyet program önerilmektedir. Beslenme uzmanı ilk ay içerisinde kişinin kendi kilosunun %6-8’i kadarını vermesi için diyet uygulaması gerçekleştirilir.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!