Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Süreç Nasıldır?


Burun estetiği ameliyatı öncesi hastanın değerlendirilmesi ve görüşme ile başlar. Burnun kemik ve kıkırdak yapısı, eğrilik olup olmaması, burnun alın ve dudakla yaptığı açı, burun ucunun şekli, önemli hususlardır. Ön değerlendirme ve görüşmede hastanın ameliyat sonrası beklentisini net olarak anlamak ve hastayı açık ifadelerle bilgilendirebilmek çok önemlidir. Ameliyattan 1 hafta önce Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların alınmamış olması bitkisel çayların içilmemesi, sigaranın mümkünse içilmemesi ya da günde 5 tane ye kadar azaltılması, 48 saat öncesinden alkol alınmaması gibi genel prensipler burun ameliyatı öncesinde de geçerlidir.

AMELİYAT NE KADAR SÜRER?

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi ya da lokal + sedasyon anestezisi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama 1 saat sürer. Travma almış, deformitesi belirgin, şekillendirilmesi zor burunlarda bu süre uzayabilir.

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

Ameliyat sonrası ilk 6 saat ağrı kesicilere cevap veren hafif derecede ağrı ve dolgunluk hissi olabilir. Hafif dereceli şişme ve morarmalar olabilir ve 1 hafta içinde azalarak kaybolur. Burun deliklerine yerleştirilen ufak pansuman niteliğindeki tamponlar 2. gün çıkarılır. Yine burunun şişmesini önlemek ve şeklini korumak için yerleştirilen ten rengi atel 7. gün çıkarılır. Ameliyat olmuş kişiler 1 hafta sonra işlerine ve sosyal yaşamlarına dönebilirler.

Burunun son şeklini alması ve tüm ödemlerin geçmesi 2. aydan başlar 6. aya kadar uzayabilir.

Burun estetiğinde başarının esası kontrollü davranmaktır. Dokulara saygılı, hasarlamadan yapılan ve yeteri kadar doku çıkarılarak şekillendirlen burunlarda sonuç her zaman tatmin edicidir.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!