Karın Germe (ABDOMİNOPLASTİ)


ESTETİK KARIN GERME AMELİYATI (ABDOMİNOPLASTİ)

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı, karnın ön bölümündeki fazla yağların alınıp, sarkık derinin toparlandığı, güçsüz karın kaslarının gerilerek sıkılaştırıldığı bir cerrahi operasyondur. Estethica’da konusunda uzman ve tecrübeli estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen karın germe ameliyatı ile karın bölgesinde diyet ve sporla istediği sonuca ulaşamamış hastalarda,  göbek ve karın görünümü istenilen şekilde yeniden oluşturulur. Özellikle doğum yapan kişilerde, doğum sonrasında karında oluşan gevşeklik ve çatlaklar için de uygulanan bu cerrahi işlem, uzun uğraşlarına rağmen karın bölgesi problemlerinden kurtulamayan hastaların yüzünü güldürmektedir. Kilo kaybetmek, zayıflamak adına yapılan bir operasyon değildir. Tamamen karın bölgesi problemlerine yöneliktir.

Karın Germe Ameliyatı Yöntemleri

Hastanın durumuna ve doktorların talebine göre, mini karın germe ya da tam karın germe yöntemlerinden birine karar verilir. Karın bölgesindeki şikayetin büyüklüğüne göre doktorlar uygun olan ve en iyi sonucun alınacağı cerrahi yöntemi hastaya anlatır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesi hasta sigara kullanıyorsa, doktor hastaya 1 ay önceden sigarayı bırakmasını talep edecektir. Ameliyat sonrasında da yine 1 ay kadar sigara kullanımı istenmeyecektir. Sigara kullanımı, kan dolaşımını yavaşlatarak yaraların geç iyileşmesine yol açar. Hasta eğer, daha önce herhangi bir karın operasyonu geçirmişse bu durum cerrah tarafından değerlendirilir. Estetik cerrah eğer uygun görürse, hastanın ameliyattan önce kilo vermesini talep eder ve böylece derinin incelmesini sağlar.

Karın Germe Ameliyatı Hakkında

Estethica’ da yapılan bu cerrahi operasyon aynı zamanda rahim ve yumurtalık ameliyatları gibi diğer ameliyatlarla birlikte de yapılabilir. Genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyatın kapsamına göre, işlem süresi 1-5 saat arası değişiklik göstermektedir. Kısmi operasyon olursa, 1-2 saat sürmektedir. Dikişler iki hafta içinde alınmaktadır. Hastane yatış süresi, hastanın durumuna göre değişiklik gösterip ortalama birkaç gündür. Operasyon sonrasında, ağrı ve şişlik olabilir. Verilen ağrı kesicilerle hastaya daha rahat bir iyileşme süreci geçirtilir. Hasta günlük aktivitelerine 2-4 hafta arasında dönebilir. Mini karın germe operasyonunda en geç 5. günde hasta işine dönebilir. Morluk ve şişlikler iki hafta içinde iyileşme gösterir. İki ay kadar hastanın korse takması istenilir. İşleme, hastanın doktordan isteğine göre liposuction da eklenebilir. Ameliyat sırasında, hastanın kaslarında fıtıklaşmalar varsa bu sorunlar da tedavi edilir. Tam karın germede, nihai sonuç 6 ayda ortaya çıkarken, mini karın germede 1. Ayın sonunda istenilen görüntüye ulaşılır. Ameliyat izleri ilk senenin sonunda soluklaşarak, ten rengine dönmeye başlar. Hastalar, ulaştığı bu ideal karın görüntüsünü, düzenli spor ve diyetle uzun seneler muhafaza edebilir. Ancak kilo alımı, yağlanma, hamilelik gibi durumlar karın görünümünü etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı için Uygun Adaylar

·         Karın bölgesinde fazla yağları olanlar

·         Karın bölgesinde sarkmış deri, çatlak olanlar

·         Diyet ve egzersiz yapmasına rağmen inatçı karın yağları olanlar

·         Operasyon geçirmeye engel teşkil edecek sağlık sorunu olmayanlar

Operasyondan hemen sonra hamilelik beklentisi olmayanlar bu cerrahi işlem için hastanemiz Estethica’ dan bilgi alabilirler.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!