Göğüs Büyütme


 
GÖĞÜS ESTETİĞİ VE PSİKOLOJİK ETKİSİ 
 
Göğüs, kadın vücut yapısına uygun ölçüde boy, kilo ve omuz genişliği açılarının orantılı olduğunda son derece estetik görünüm sağlayan aynı zamanda da dişiliğin simgesi olan bir organdır.
Göğüs küçüklüğü, çoğu kadının sosyal hayatında ki duruşunu, dişilik psikolojisini ve karşı cinsle olan iletişimini ciddi anlamda negatif yönde etkileyen bir durumdur. 
Özellikle yaz aylarında bu psikolojinin kişide yarattığı negatif etki giyimine ve hareketlerine yansımaktadır. Bir iç çamaşırını yahut bikiniyi özgüvenle taşımayı hangi kadın istemez? Günümüzde ameliyat hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan ve toplumsal bir takım baskılarında etkisi altında cesaretini toplayamayan, farklı yaşam kültürlerine sahip birçok kadın bu psikolojik sorunu yaşamaktadır. Oysa ki genç ve orta yaş nüfusun sıkça tercih ettiği çözüm ‘’ Göğüs Büyütme ‘’ ameliyatıdır.
Göğüs büyütme ameliyatında protezi, meme dokusunda hazırlanan bir boşluğa uygun hacim ve şekilde memeye yerleştirilmesi sonucunda arzu edilen büyüklük, şekil ve simetri kazandırılmaktadır. Meme büyütme ameliyatında; hasta seçimi, cerrahi teknik seçim ve kullanılacak protezin seçimi doğru şekilde uygulandığında kişi operasyondan memnun çıkmaktadır. Esteticha şubelerinde streil ameliyathane donanımına sahip olup,t ecrübeli plastik cerrahları ve uzman ekibiyle  bu operasyonu hasta memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı amaçlar.

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Göğüs büyütme ameliyatı, memenin gelişimini tamamlandığı 18 yaşından itibaren, sağlık durumu uygun her yaştaki kişiye uygulanabilir. Ağırlıkta olmak üzere genç ve orta yaş grup bu operasyonu tercih etmekte olup, kişinin iş ve sosyal hayatına da yansıyacak derecede özgüven artışı sağlamaktadır.
 
GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATINI KİMLER YAPTIRAMAZ?
Hamile ve emziren kadına meme büyütme operasyonu uygulanmaz. Emzirme kesildikten en az 6 ay sonra, meme büyütme ameliyatı yapılabilir.
 
AMELİYAT NASIL YAPILIR VE KAÇ SAAT SÜRER?
 
Göğüs büyütme ameliyatı;
Meme altından ,
Meme ucundan,
Koltuk altından,
Göbekten, 
 
Girilerek birçok farklı teknik ve yöntemde uygulanabilir .
İyi bir cerrah riski en düşük ve başarısı en yüksek seviyede elde edilen  teknik ve yöntemi uygular. Cerrahın hastayla olan diyaloğu ve kişinin kas yapısının uygunluğu bu seçimlerde rol oynayacaktır.
Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi altında,ortalama 1 – 1.5 saat süren ve ameliyathane ortamında yapılması mecburi operasyonlardır. 
 
AMELİYAT SONRASI 
 
Göğüs büyütme ameliyatı orta derece ağrılı bir operasyondur. Kişinin ağrı eşiğinin düşük ya da yüksek olması ağrı hissinde etkendir. Fakat bu kısa süreli durum ağrı kesicilerle kontrol altına rahatça alınabilmektedir. Cerrahınız ilk günü hastanede geçirmenizi isteyecekti, ertesi gün taburcu olup 1 hafta sonrasında bandajlar çıkartılır ve 1 ay süresince sporcu sütyeni kullanılır .
 
NEDEN ESTETİCHA ? 
 
Esteticha sağlık bakanlığı onaylı tüm donanıma ve kadroya sahip olup  güncel tekniklerin kolayca uygulanmasını sağlayan gerekli ekipman ve tecrübeli  cerrahlarla çalışmaktadır. 
Esteticha, cerrahi operasyon ve hasta memnuniyetinde başarı, vizyon ve sorumluluğu en üst seviyede tutmaya devam etmektedir. Güzel ve sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!